Skocz do zawartości

R7 260X Gigabyte- wysokie temperatury pracy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Player1,

Recommended Posts

Witam,
Spotkałem się na forum z kilkoma postami użytkowników że karta jak w tytule osiąga temperatury od 80 do 100 stopni w stresie. Mając takową u sibie postanowiłem trochę potestować z chłodzeniem od producenta, w otwartej obudowie z 2 dodatkowymi wiatrakami karta nagrzewa sie do 89-92 stopni. Co prawda nie jest to jeszcze jej graniczna wartość ale trochę dużo zwłaszcza że producent zachwala kartę jako zimną i cichą, jak się okzuje ani jedno ani drugie nie jest prawdą. Po kontakcie z syf gigabytem otrzymałem od nich odpowiedź która brzmiała mniej więcej :

 Witam,

Szanonwy Panie - model karty który Pan posiada nie nalezy do "najwyzszej polka" niestety.

I pytanie teraz jest: w jaki gry Pan gra ze rdzeń osiąga takie temperatury? Proszę sprawdzać  jaka jest temperature idle, albo podczas ogladania filmów czy podczas pracy w office?

pozdr


I teraz moje pytanie, czy nie kupując topowego modelu nie należy mi się pomoc techniczna , bo sprzęt nie najwyższej półki i pewnie złom, a grafika która 2 lata temu była wśród  topowych  może służyć do generowania pulpitu albo oglądania filmów ? Pisze ten temat żeby przestrzec przed zakupem ogólnie produktów Gigabyte ( karty graficzne) ponieważ ten przypadek "fachowej porady" ich helpdesku nie jest pierwszy i na pewno nie ostatni, tak więc  beware

 

Link to post
Share on other sites

 

 

a grafika która 2 lata temu była wśród  topowych

 

260X nigdy nie była produktem topowym. To mocniejszy low-end.

 

Podaj pełną specyfikację, zaczynając od obudowy i zasilacza, przy okazji wrzucając screeny ukazujące temperatury podczas grania.

 

 

 

która brzmiała mniej więcej

 

Mniej więcej ? To niby czym jest to, co tutaj wkleiłeś ? Albo przytocz, a najlepiej wklej to, co dostałeś, albo jednak odpuść sobie parafrazowanie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Karta działa stabilnie? Jeśli tak to zasadniczo problemem jest odczuwany przez ciebie dyskomfort spowodowany świadomością temperatur osiąganych przez gpu. Widzę przynajmniej trzt rozwiązania:

1) popraw obieg powietrza w obudowie, dzięki czemu karta będzie pracować w bardziej dogodnych warunkach (daj zdjęcie budy ze zdjętym lewym bokiem, żeby widać było rozmieszczenie wentylatorów i ułożenie kabli);

2) ustaw wyższą wartość prędkości obrotowej wentylatora na karcie graficznej (MSI Afterburner i inne podobne programy umożliwiają stworzenie własnego profilu, tzn. sam decydujesz, jak wydajnie ma pracować chłodzenie przy danej temperaturze lub ustawienie sztywnej prędkości obr. wentylatora);

3) miej wyje***e, skoro karta pracuje stabilnie i nie powoduje problemów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obudowa  typu atx no name , otwarta z jednej i drugiej strony ma sporo miejsca z każdej stron, wiatraki 120 mm 800 rpm(przód tył) , nie pamiętam z czego je dorwałem. Wkleiłem tylko to co tyczyło się karty i jej chłodzenia, reszta wypowiedzi to ogólnie niczego się nie tyczyła ogólna odpowiedź na pytanie.  Zasilacz SIlentiumPc Vero L1. Ogólnie skupiasz się na nie tej rzeczy na którą chciałem zwrócić uwagę. Ja osobiście się stosuje do rady nr 3 od Playera1 ale chciałem przestrzec przed obsługą gygabyte

 

Witam,

Szanonwy Panie - model karty który Pan posiada nie nalezy do "najwyzszej polka" niestety.

I pytanie teraz jest: w jaki gry Pan gra ze rdzeń osiąga takie temperatury? Prosze pamiętać, ze takie temperatury w stresie to nie jest nic niezwyklego.

Jaka jest temperature idle, albo podczas ogladania filmów czy podczas pracy w office?

pozdr

Edytowane przez Remus
Link to post
Share on other sites

 

 

Wkleiłem tylko to co tyczyło się karty i jej chłodzenia, reszta wypowiedzi to ogólnie niczego się nie tyczyła ogólna odpowiedź na pytanie

 

Ciężko mi sobie wyobrazić, aby ktokolwiek z obsługi technicznej jakiejś firmy napisał tak niepoprawnie sklecone zdanie.

 

Ponawiam prośbę o screeny.

Link to post
Share on other sites

Zdziwisz się, wysłalem Ci na priv. Jak dla mnie to nie ma po co dalej komentować tematu , bo wszystko działa ok ale ogólnie niech zamieszczą info że 95 stopni to spoko i  tyle ...

Edytowane przez Remus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...