Skocz do zawartości

Który Kindle?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ravir,

Recommended Posts

Cześć,

przymierzam się do kupna Kindla, nie wiem tylko którą wersję wybrać,

proszę doradźcie mi który model jest najlepszy w stosunku ceny do jakości i wydajności.

Chciałbym żeby miał dotykowy ekran i wifi, ale to chyba każdy model posiada, oraz żeby oczy męczyły się jak najmniej przy czytaniu.

Edytowane przez eXtrim
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Szczerze? ŻADEN :) :) - Kup lepiej PocketBook lub Onyx Boox.

 

Powód prosty : też Masz modele z ekranem Paper White lub / i podświetleniem - ekrany są i tak od jednej firmy :) - do tego Kindle nie potrafi prawie nic :) Wymaga konwersji praktycznie każdego pliku - PB czy Onyx obsługują każdy w zasadzie format, DOC/X, RTF, EPub, MOBI i wiele innych - a co WAŻNE - w pełni obsługują PDF'y.

 

W Kindle sprawa wygląda tak - otwierasz PDF'a - i jak go powiększasz to tekst "wyjedzie" ci po za ekran i musisz "przesuwać" na boki - w Onyx czy PB Masz opcję REFLOW - czyli powiększasz samą czcionkę - całość mieści ci się na ekranie.

Do tego Masz slot na kartę Micro SD, czytniki nie wymagają żadnego dodatkowego softu, wersje z WIFi mają wbudowaną obsługę Chmury jak DropBox czy Google Drive.

W PB czy Onyx - Masz możliwość zrobienia Kopiuj / Wklej na Micro SD - w Kindle nie ma mowy. Sam parę razy jadąc pociągiem "wymieniałem" się książkami ze znajomymi - niby nic - ale znajomy z Kindle musiał mocno kombinować i skończyło się na odpalaniu laptopa z Calibre - bo książka była w EPub'ie. :)

 

Sam miałem Kindle - obecnie mam Pocket Book 622 i Onyx Boox C65 After Glow, a wcześniej też miałem kilka innych modeli.

 

Najbardziej lubię Onyx Boox - z bardzo prostego powodu : ma przyciski do zmiany stron na bocznej krawędzi - jest to genialnie wygodne, zwłaszcza jak trzymamy czytnik jedną ręką.

Link to post
Share on other sites

TAK - na oba można wgrać słowniki w formacie Star Dictionary. Nic nie stoi na przeszkodzie by wgrać swój - są darmowe i płatne. Ogólne i specjalistyczne. Co więcej można mieć i używać kilku słowników na raz - wypierasz - którego używasz.

Link to post
Share on other sites

After Glow  - posiada najnowsze generacji ekran EInk Carta, zapewniający większy kontrast, Classic ma EInk Pearl. AG ma też dotykowy ekran, oraz podświetlenie.

 

Musisz wiedzieć, zę ekran EInk to nawet 60% ceny urządzenia, a w przypadku tańszych czytników nawet 80% - dlatego czytnika za 300 - 400 zl nie opłaca się naprawiać jak uszkodzisz ekran. :)

 

Ekran w AG to najdroższa, topowa wersja E Ink Carta - dokładnie taka jaką Kindle nazywa Paper White - stąd cena. Starszej generacji ekrany są znacznie tańsze.

 

Podobna sytuacja była z ekranami Pearl - tez jak były na topie to kosztowały krocie :) mój "staruszek" Boox i62 Espresso kosztował prawie 700 zł - a czytnik ze starszym ekranem kosztował 350 zł.

 

Po za tym nie wiele się róznią :) funkcjonalność, obsługa wielu formatów i cąłej reszty jest ta sama.

Link to post
Share on other sites

Nook a Polsce sprawdza się gorzej niż Kindle - posiada sporo ograniczeń, w sklepie  Barnes & Noble w zasadzie nie można kupować. Można na nim odblokować Androida, ale z wieloma programami sa duże problemy. No i mamy Androida 2.1 :) Całość działa słabiej niż najtąńszy tablet z Biedronki :) 

 

Znajomy przywiózł sobie z USA Nook Simple Touch - i o ile w USA się świetnie sprawdza, to w Polsce lezy i kwiczy. Całkowity brak supportu. Kindle lepiej się tu sprawdzi.

Nook w Polsce jest calkowicie nie opłacalny, o ile Kindle działa normalnie to Nook nie, nie ma sensu go kupować. Ma ograniczenia wieksze niż Kindle, przynajmniej w Polsce. W USA :) mamy calkiem inna sytuację.

 

Tak więc chcąc mieć święty spokój, uniwersalność, wygodę lepiej kupić Onyx'a czy pocketBook'a - Kindle, też jest znacznie lepszym wyborem niż Nook. Po prostu ten cztnik jest ściśle powiązany ze sklepem Barnes & Noble i jak mamy do niego dostęp to świetnie się sprawdza.  Problem w tym, że w Polsce go nie ma :) i czytnik jest mocno ograniczony.

Link to post
Share on other sites

NIE - na czytnikach ebooków NIE oglądniesz filmów. Czasy odświeżania ekranów są bardzo długie, ten ekran nadaje się do wyświetlania statycznych treści. Strony da się oglądać, ale animacje nie będą się zmieniać - ekrany EInk tak mają :) i tego nie przeskoczymy. Dlatego Boox, PB czy Kindle pracuje 4 tygodnie a nie 8 godzin :)

 

Piksel w EInk to mała kapsułka wypełniona czarnymi i białymi kulkami, w zależności od polaryzacji na wierzchu są białe lub czarne, po "ustawieniu" napięcie jest wyłączane. Ekran EInk po wyłączeniu zasilania nadal "wyświetla" ostatni obraz :) - to dla tego mamy czas pracy liczony w tygodniach a nie godzinach.

 

C65 After Glow - posiada podświetlanie, co więcej, ten typ oświetlenia nie męczy oczu jak w tabletach. Powód jest prosty : w czytnikach Ebook'ów światło pada najpierw na ekran następnie się odbija i trafia do oczu. Czyli dokładnie jak przy czytaniu papierowej książki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...