Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Który Kindle?

kindle

Najlepsza odpowiedź Ravir, 29 wrzesień 2014 - 06:49

Szczerze? ŻADEN :) :) - Kup lepiej PocketBook lub Onyx Boox.

Powód prosty : też Masz modele z ekranem Paper White lub / i podświetleniem - ekrany są i tak od jednej firmy :) - do tego Kindle nie potrafi prawie nic :) Wymaga konwersji praktycznie każdego pliku - PB czy Onyx obsługują każdy w zasadzie format, DOC/X, RTF, EPub, MOBI i wiele innych - a co WAŻNE - w pełni obsługują PDF'y.

W Kindle sprawa wygląda tak - otwierasz PDF'a - i jak go powiększasz to tekst "wyjedzie" ci po za ekran i musisz "przesuwać" na boki - w Onyx czy PB Masz opcję REFLOW - czyli powiększasz samą czcionkę - całość mieści ci się na ekranie.

Do tego Masz slot na kartę Micro SD, czytniki nie wymagają żadnego dodatkowego softu, wersje z WIFi mają wbudowaną obsługę Chmury jak DropBox czy Google Drive.

W PB czy Onyx - Masz możliwość zrobienia Kopiuj / Wklej na Micro SD - w Kindle nie ma mowy. Sam parę razy jadąc pociągiem "wymieniałem" się książkami ze znajomymi - niby nic - ale znajomy z Kindle musiał mocno kombinować i skończyło się na odpalaniu laptopa z Calibre - bo książka była w EPub'ie. :)

Sam miałem Kindle - obecnie mam Pocket Book 622 i Onyx Boox C65 After Glow, a wcześniej też miałem kilka innych modeli.

Najbardziej lubię Onyx Boox - z bardzo prostego powodu : ma przyciski do zmiany stron na bocznej krawędzi - jest to genialnie wygodne, zwłaszcza jak trzymamy czytnik jedną ręką.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 eXtrim

eXtrim
  • Amator

• 27 postów

Napisano 28 wrzesień 2014 - 19:59

Cześć,

przymierzam się do kupna Kindla, nie wiem tylko którą wersję wybrać,

proszę doradźcie mi który model jest najlepszy w stosunku ceny do jakości i wydajności.

Chciałbym żeby miał dotykowy ekran i wifi, ale to chyba każdy model posiada, oraz żeby oczy męczyły się jak najmniej przy czytaniu.

Użytkownik eXtrim edytował ten post 28 wrzesień 2014 - 19:59

• 0

#2 rafal12322

rafal12322
  • V

• 7363 postów
  • Miejscowość:Night City

Napisano 28 wrzesień 2014 - 20:10

Z dotykowym ekranem od Kindle jest tylko jeden: Paperwhite ;) Teraz na rynku dostępna jest głównie wersja 2.0 która podobno pod wieloma względami jest gorsza od pierwowzoru. Z konkurencji jest np. Kobo Aura lub też bardziej wypasiona  wersja z dopiskiem HD ;)

• 0

i7 8700K + 360EX || MSI Z370 Gaming M5 || HyperX Predator RGB 2x8GB 3600MHz ||  EVGA RTX 2080 FTW3 ULTRA GAMING || EVGA G3 750W

Plextor M8Pe 256GB M.2 || Dell U2410 || AIM SC808 || HyperX Cloud || DCP-560CN || P600S TG Gray

Logitech G700 + Roccat Vulcan 120 + Kanga || Razer Raiju/Wildcat || PS3 Slim 320GB + PS4 Pro 1TB 

Moderator / Ekspert działów: Gry na PC / Pełne zestawienie Ekspertów / Moderatorów

#3 Ravir

Ravir
  • Nowa jednostka chorobowa : Zespół Maciarewicza

• 3290 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 06:49   Najlepsza odpowiedź

Szczerze? ŻADEN :) :) - Kup lepiej PocketBook lub Onyx Boox.

Powód prosty : też Masz modele z ekranem Paper White lub / i podświetleniem - ekrany są i tak od jednej firmy :) - do tego Kindle nie potrafi prawie nic :) Wymaga konwersji praktycznie każdego pliku - PB czy Onyx obsługują każdy w zasadzie format, DOC/X, RTF, EPub, MOBI i wiele innych - a co WAŻNE - w pełni obsługują PDF'y.

W Kindle sprawa wygląda tak - otwierasz PDF'a - i jak go powiększasz to tekst "wyjedzie" ci po za ekran i musisz "przesuwać" na boki - w Onyx czy PB Masz opcję REFLOW - czyli powiększasz samą czcionkę - całość mieści ci się na ekranie.

Do tego Masz slot na kartę Micro SD, czytniki nie wymagają żadnego dodatkowego softu, wersje z WIFi mają wbudowaną obsługę Chmury jak DropBox czy Google Drive.

W PB czy Onyx - Masz możliwość zrobienia Kopiuj / Wklej na Micro SD - w Kindle nie ma mowy. Sam parę razy jadąc pociągiem "wymieniałem" się książkami ze znajomymi - niby nic - ale znajomy z Kindle musiał mocno kombinować i skończyło się na odpalaniu laptopa z Calibre - bo książka była w EPub'ie. :)

Sam miałem Kindle - obecnie mam Pocket Book 622 i Onyx Boox C65 After Glow, a wcześniej też miałem kilka innych modeli.

Najbardziej lubię Onyx Boox - z bardzo prostego powodu : ma przyciski do zmiany stron na bocznej krawędzi - jest to genialnie wygodne, zwłaszcza jak trzymamy czytnik jedną ręką.

• 0

Dell Venue 11 Pro 7130 - Nokia Lumia 920 - Nokia Lumia 720

#4 eXtrim

eXtrim
  • Autor tematu
  • Amator

• 27 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 09:03

A czy na PocketBook'a lub Onyx Boox'a są takie słowniki, że po tapnięciu na słowo w tekście wyświetla się dymek z  jego tłumaczeniem? - na tej funkcji bardzo mi zależy.

Użytkownik eXtrim edytował ten post 29 wrzesień 2014 - 09:04

• 0

#5 Ravir

Ravir

• 3290 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 09:07

TAK - na oba można wgrać słowniki w formacie Star Dictionary. Nic nie stoi na przeszkodzie by wgrać swój - są darmowe i płatne. Ogólne i specjalistyczne. Co więcej można mieć i używać kilku słowników na raz - wypierasz - którego używasz.

• 0

#6 eXtrim

eXtrim
  • Autor tematu
  • Amator

• 27 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 15:45

Super!

Chciałbym wydać ok 300zł na czytnik, widzę że za tyle kupię Onyx Boox C65S Classic. Czy to najlepszy wybór w tej cenie?

Czym się on różni od C65 AfterGlow, że ten drugi jest dwa razy droższy?

Użytkownik eXtrim edytował ten post 29 wrzesień 2014 - 15:46

• 0

#7 Ravir

Ravir

• 3290 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 16:59

After Glow  - posiada najnowsze generacji ekran EInk Carta, zapewniający większy kontrast, Classic ma EInk Pearl. AG ma też dotykowy ekran, oraz podświetlenie.

Musisz wiedzieć, zę ekran EInk to nawet 60% ceny urządzenia, a w przypadku tańszych czytników nawet 80% - dlatego czytnika za 300 - 400 zl nie opłaca się naprawiać jak uszkodzisz ekran. :)

Ekran w AG to najdroższa, topowa wersja E Ink Carta - dokładnie taka jaką Kindle nazywa Paper White - stąd cena. Starszej generacji ekrany są znacznie tańsze.

Podobna sytuacja była z ekranami Pearl - tez jak były na topie to kosztowały krocie :) mój "staruszek" Boox i62 Espresso kosztował prawie 700 zł - a czytnik ze starszym ekranem kosztował 350 zł.

Po za tym nie wiele się róznią :) funkcjonalność, obsługa wielu formatów i cąłej reszty jest ta sama.

• 0

#8 BuryZenek

BuryZenek
  • Maniak

• 2436 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 29 wrzesień 2014 - 18:22

Może nook od Barnes and Noble?

Użytkownik BuryZenek edytował ten post 29 wrzesień 2014 - 18:22

• 0

#9 Ravir

Ravir

• 3290 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 19:15

Nook a Polsce sprawdza się gorzej niż Kindle - posiada sporo ograniczeń, w sklepie  Barnes & Noble w zasadzie nie można kupować. Można na nim odblokować Androida, ale z wieloma programami sa duże problemy. No i mamy Androida 2.1 :) Całość działa słabiej niż najtąńszy tablet z Biedronki :) 

Znajomy przywiózł sobie z USA Nook Simple Touch - i o ile w USA się świetnie sprawdza, to w Polsce lezy i kwiczy. Całkowity brak supportu. Kindle lepiej się tu sprawdzi.

Nook w Polsce jest calkowicie nie opłacalny, o ile Kindle działa normalnie to Nook nie, nie ma sensu go kupować. Ma ograniczenia wieksze niż Kindle, przynajmniej w Polsce. W USA :) mamy calkiem inna sytuację.

Tak więc chcąc mieć święty spokój, uniwersalność, wygodę lepiej kupić Onyx'a czy pocketBook'a - Kindle, też jest znacznie lepszym wyborem niż Nook. Po prostu ten cztnik jest ściśle powiązany ze sklepem Barnes & Noble i jak mamy do niego dostęp to świetnie się sprawdza.  Problem w tym, że w Polsce go nie ma :) i czytnik jest mocno ograniczony.

• 0

#10 BuryZenek

BuryZenek
  • Maniak

• 2436 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 29 wrzesień 2014 - 19:18

Dzięki, przyda się to co napisałeś :)

Sam chciałem tego sprzedać i wziąć kindle paper white ze względu na to, że da się czytać w nocy.

• 0

#11 eXtrim

eXtrim
  • Autor tematu
  • Amator

• 27 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 06:26

Ravir, z tego co napisałeś wnioskuję więc, że i na After Glow da się czytać w nocy. Potwierdź proszę.

Czy da rade obejrzeć też jakiś film na After Glow np. z youtuba?

Użytkownik eXtrim edytował ten post 30 wrzesień 2014 - 06:28

• 0

#12 Ravir

Ravir

• 3290 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 07:26

NIE - na czytnikach ebooków NIE oglądniesz filmów. Czasy odświeżania ekranów są bardzo długie, ten ekran nadaje się do wyświetlania statycznych treści. Strony da się oglądać, ale animacje nie będą się zmieniać - ekrany EInk tak mają :) i tego nie przeskoczymy. Dlatego Boox, PB czy Kindle pracuje 4 tygodnie a nie 8 godzin :)

Piksel w EInk to mała kapsułka wypełniona czarnymi i białymi kulkami, w zależności od polaryzacji na wierzchu są białe lub czarne, po "ustawieniu" napięcie jest wyłączane. Ekran EInk po wyłączeniu zasilania nadal "wyświetla" ostatni obraz :) - to dla tego mamy czas pracy liczony w tygodniach a nie godzinach.

C65 After Glow - posiada podświetlanie, co więcej, ten typ oświetlenia nie męczy oczu jak w tabletach. Powód jest prosty : w czytnikach Ebook'ów światło pada najpierw na ekran następnie się odbija i trafia do oczu. Czyli dokładnie jak przy czytaniu papierowej książki.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kindle

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych