Skocz do zawartości

Problem z ustawieniem rozdzielczości 1920x1080


Recommended Posts

Witam, dziś postanowiłem sobie na kompie zmienić rozdzielczość na 1920x1080.
Jako że mój monitor posiada tyle pikseli to chciałem zmienić.
ustawiłem w "ccc" 1920x1080 i w Systemie także.

Ale co się stało ?

po ustawieniu takiej rozdzielczości, i zresetowaniu komputera, przycina mi obraz. nie mam pół paska.

Próbowałem ustawić obraz w "Dopasowanie obrazu (ekran VGA) ale nic nie pomogło nadal ucinało.

a chcę mieć lepszą rozdzielczość niż 1600x1200 (taką posiadam narazie)

PS. przy wyborze ekranu pisze mi "1. Rodzajowy monitor inny niż PnP"
Monitor to Samsung SyncMaster 2243sn, karta graficzna FXFRadeon 7870 HD

pomóżcie mi dopasować tą rozdzielczość do monitora
 

Edytowane przez proostreet
Link to post
Share on other sites

Tak myślałem... masz baaaaardzo nieaktualne stery i stąd Twoje problemy...

 

Pobierz stąd najnowsze sterowniki AMD z tej strony: http://www.techpowerup.com/200230/amd-catalyst-14-4-whql-released.html

Patrz na system jaki masz żeby dobrze wybrać. Ściągnij, zainstaluj i zrób to o czym pisałem w poście wyżej. 

Link to post
Share on other sites

Chłopie - jesteś 2 lata do tyłu ze sterami, nawet nie masz opcji w tym CCC o których zmianę Cię prosiłem - masz Radeona 7870 więc obowiązuje Cię 14.4 WHQL. Stery do grafy MUSZĄ być aktualne bez dwóch zdań i nic Ci się nie stanie. Usuwasz stare, reset kompa i wgrywasz nowe. 

Link to post
Share on other sites

Komputer nie może chodzić wolniej po zmianie sterowników na nowsze; sterowniki najnowsze wychodzą po to żeby usprawnić działanie sprzętu a nie pogorszyć. Skoro masz Radeona 7870 to najaktualniejsze sterowniki jakie powinieneś mieć to 14.4 WHQL stabilne, nie testowe. Te które miałeś zainstalowane z płyty były z 2012 roku także bardzo nieaktualne. Jeśli w Twojej opinii sterowniki najnowsze pogarszają Ci działanie karty lub komputera, zawsze możesz je odinstalować i wgrać ze sobie nieaktualne z płyty - tyle że nie proś potem nikogo o pomoc bowiem każdy user w temacie poradzi Ci w pierwszej kolejności sterowniki najnowsze w których są dostępne opcje których nie ma w starszych wersjach. To jest bardzo ważne. 

 

Mógłbyś najlepiej rzucić screen z pulpitu jak to wygląda - te przycięcie paska o  którym wspominasz. 

 

Z tego co ustaliłem, Twój monitor w pełni obsługuje 1920 x 1080 także musi pójść ustawić tą rozdziałkę, podejrzewam że coś jest albo namieszane w ustawieniach ekranu lub w Catalyst (CCC) albo coś jest pomieszane w ustawieniach samego monitora. Spróbuj zresetować ustawienia w monitorze do fabrycznych, może jakaś opcja powoduje te problemy. W opcjach zaś Catalysta rozdzielczość ustawia się w zakładce Zarządzanie pulpitem i dalej Właściwości pulpitu. Nie zmieniałeś przypadkiem coś z częstotliwością monitora? Masz ustawioną częstotliwość na 60 Hz? Przejrzyj dokładnie i na spokojnie wszelkie opcje. Z tym skalowaniem są dwie opcje - włącz skalowanie GPU oraz Opcje skalowania - znajdują się w dziale Moje płaskie panele cyfrowe. Tylko w ten sposób mogę Ci spróbować pomóc. 

Link to post
Share on other sites

Okej, zrobiłem trochę zdjęć, popatrzyłem na opcje i wszystko wygląda mi na stabilne i ze jest okej.

Monitor wykrywa mi obraz w 1920x1080 / 60Hz.

komputer już śmiga ładnie na najnowszej wersji, po prostu musiał się ogarnąć.

wszystko w ccc jest ustawione na 1920x1080 :) i monitor także wiec nie wiem co się dzieje :(

SS
Ekran :http://scr.hu/19tw/tkn88

Ustawienia : 
http://scr.hu/19tw/3n55d

Bez dopasowywania obrazu "z ucięciem"
 

Ps. w dopasowowywanie obrazu troszke kombinowałem, ponieważ bez tego wygląda to tak 

wygląda to jakbym miał za mały monitor xD
Link to post
Share on other sites

No u mnie to wygląda trochę inaczej - mam inny monitor a do tego mam podłączony przez kabel HDMI a Ty jak wnioskuje przez zwykły D-Sub (VGA) - pewnie stąd różnice w ustawieniach. Grunt że sobie poradziłeś choć i tak uważam że ekran powinien dopasować się sam a nie przez ręczne dopasowywanie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...