Skocz do zawartości

Zestaw do 10k (monitor + buda + klawiatura)


Recommended Posts

Witam, kolega poprosił mnie o pomoc przy złożeniu zestawu komputerowego. Skompletowałem mu coś takiego i teraz zwracam się z pytaniem czy to ma ręce i nogi ;)

 

  • Zastosowanie komputera : 50% Gry  25% internet  25% filmy
  • Maksymalna kwota : Definitywny maks to 10k (a konkretnie 7500 netto bo będzie brany na firmę)
  • Których części potrzebuję : monitor, buda i klawiatura
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: -
  • Specjalne wymagania : czarno czerwona kolorystyka
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/aKbPLP/ + MSI GTX 970 + Raijntek Triton jak wyjdzie za miesiąc/dwa
  • Inne : - 

Tak, wiem, będzie że maximus hero jest przepłaconą płytą, ale jest teraz ten zwrot 150 zł więc już nie jest aż tak nieopłacalna także ona na pewno zostaje. Przez ten czas mówi że może jechać na boxowym coolerze bo nie musi od razu podkręcać procka. No i w przyszłości ma zamiar dołożyć drugą 970 do SLI.

 

Ta obudowa wydaje się też bardzo ciekawa, ale ma niebieskie podświetlenie.. http://www.morele.net/obudowa-zalman-h1-okno-646201/?ceneo_spo=true Chociaż wtedy można by zmienić przedni wentylator na jakiś inny z czerwonym np http://www.morele.net/cooler-master-r4-lus-07ar-gp-285586/


Wtedy zestaw wyglądałby tak http://www.morele.net/inventory/info/1lJ3ZO/

Edytowane przez xLokos
Link to post
Share on other sites

Różnica pomiędzy 760 a 860 to 70 zł więc uważam że warto dopłacić i mieć spokój na lata. A 650 to jednak za mało. Monitor zostaje, on chce koniecznie WQHD a nie ma lepszego niż ten jeśli chodzi o granie/wygląd, zwłaszcza dzięki G-Sync. Klawiatura też zostaje, mechaniczna, tak samo wydatek na lata, lepsze to niż jakaś membranowa za 200 zł. 

 

Update:

Wycofali PG278Q z Morele, reszta już zamówiona. To dało mi do myślenia i teraz nie wiem co lepiej zrobić, kupić PG278Q w innym sklepie razem z gtx 970, czy jednak wybrać PB278Q i wziąć 2x970 do SLI? Przy 60hz warto mieć aż 970 SLI? IPS ma aż tak lepsze kąty widzenia i odwzorowanie kolorów niż TN?

Edytowane przez xLokos
Link to post
Share on other sites

Zmień dysk na M550

 

 

Reszta niby jakoś ręce i nogi ma, ale mocno tu przepłacasz za zasilacz

 

Pokusiłbym sie o stwierdzenie że 300 zł w błoto bo za 500 zł masz RM'a 750.

 

I te 3k monitor to raczej też kasa w błoto.

Link to post
Share on other sites

700-500=200, przynajmniej tak jest w mojej matematyce. Na zasilaczu nie ma co oszczędzać. Z resztą i tak wszystko poza monitorem i grafiką jest już zamówione. Jeśli chodzi o obudowę kolega zdecydował się na h440.

 

Zrobię chyba tak, że wezmę Asusa PB278Q (tego za 2000), jedną 970 i za zaoszczędzony 1k zł złożę LC. Dobry pomysł?

Link to post
Share on other sites

Zeby nie bylo ze (ty go masz i teraz chwalisz ) wkoncu z jakiegos powodu go kupilem . Ten zasilacz to topka na rynku , i lepiej brac zawsze na zapas te 860 niz 750, ja osobiscie radze zostac z axem. Taaa rm tez by sie sprawdzil ale ax jest czerwony i komputer bedzie szybciej chodzil ;)

Up a bedziesz kolo tego LC latal ? + jak zle zlozysz i nie sprawdzisz szczelnosci moze pociagnac ci pare podzespolow .

Link to post
Share on other sites

To był luźny pomysł :P Po prostu nie wiem co zrobić teraz. Najlepszym wyjściem byłoby 970SLI i ta wersja PG, ale na to niestety nie ma aktualnie budżetu, a znając kolegę jak teraz nie weźmie SLI to potem już drugiej nie dokupi ;)

Link to post
Share on other sites

Co do ramu... placisz za sam cover ;) zamien na balistixy. I ta klawa za 600zl xd esecja jakosc < przeplacenie no ale zawsze te 10+ na dzielni (lub kwadracie) bedzie.

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

Powtarzam po raz kolejny, wszystko już zostało zamówione poza monitorem i grafiką (no i coolerem na CPU).

Klawiatura akurat ma świetne wykonanie, cherry mx redy, podkładkę pod nadgarstki, podświetlane klawisze (na czerwono :P ) i za****sty wygląd. Pokaż jakąś która ma to samo i jest dużo tańsza :) 

RAM tak samo, jest udowodnione naukowo że wyższe taktowanie daje te kilka FPSów więcej w grach :D


Teraz chodzi mi o to czy warto brać ROG Swifta z jedną 970 czy brać PB278Q i 970SLI

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem... po co zakładasz temat, pytasz, czy zestaw ma ręce i nogi, a później oznajmiasz, że prawie wszystko jest już zamówione? :D

Co do dylematu, to wybrałbym tego Swift'a i po jakimś czasie dołożył drugą kartę (jeżeli istnieje taka możliwość). Monitorów tak często się nie zmienia, jak karty.

I jeszcze o klawiaturze słów kilka... jest świetna, ale coś ostatnio podrożała (chyba o stówkę??), więc w tej cenie jest to przegięcie... Obudowę masz tańszą od... klawiatury.

Szkoda, że wszystko już zamówiłeś, bo budżet pozwalał na zrobienie istnej rakiety... a tak, wyszło to trochę dziwnie.

Pozdrawiam! ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak kolega ma monitor jakis stary to teraz bym lecial w sli, dozbieral troche kasy i kupil monitor 4k. Bo to 4k bedzie bazowac za kilka lat tak jak teraz full hd.

No a jedna karta miala by problemy nawet przy obecnym monitorze.

Link to post
Share on other sites

Klawiatura za prawie 600zł? Serio? Nie lepiej dobrą "zwykłą" za 150zł?

Klawiatura też zostaje, mechaniczna, tak samo wydatek na lata, lepsze to niż jakaś membranowa za 200 zł.

Zwłaszcza, że ja mam zwykłą, tanią membranową  Logiteca już 9 rok, no ale droga wolna...

Edytowane przez FightMaker
Link to post
Share on other sites

Niestety to jego pierwszy PC, wcześniej leciał na lapku, także nie ma żadnego starego monitora.. 

 

Co do tego że już wszystko zamówione - musiała przynajmniej większość być kupiona jeszcze w tym miesiącu, a nikt się nie rwał do pomocy mimo że temat miał ponad 200 wyświetleń..

 

To że ten swift jest droższy o 1000 zł wcale właśnie nie znaczy że jest lepszy i w tym jest problem dylematu..

Link to post
Share on other sites

Best ekran DO GRANIA i tylko i wyłącznie do grania. To jest TN, czyli szybka matryca z do du*y kątami widzenia i kolorami, a on nie jest jakimś hardcorowym graczem. Nie wiem czy nie lepszy byłby wolniejszy monitor z IPSem, prawdziwą czernią, no i przede wszystkim o 1000 zł tańszy. 

 

Gry w jakie gra to głównie MOBA (LoL, Dota2), (MMO)RPGi, czasem jakieś fpsy typu BF3/4

Edytowane przez xLokos
Link to post
Share on other sites

Ale czy jest sens wydawać aż 3 tys. zł na monitor, który jest ściśle związany z graniem?
Jestem pewien, że do tej kwoty można wybrać coś lepszego, ktoś z działu "ekranowego" na pewno by coś lepszego zaproponował. Też nie trzeba chyba od razu pozbywać się całego budżetu.

Link to post
Share on other sites

Jak ma zamiar jechac w singlu karte to ten rog bedzie nieporozumieniem,jedna karta nie wynegerowuje ci 140 klatek na sek nawet w tych 2k. Jak by mial isc w sli to jak najbardziej. A ten gsync przy 144hz to tak jak by go nie bylo.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...