Skocz do zawartości

Dobór obudowy do biurka z ograniczonym miejscem


Recommended Posts

Nigdy nie przyszczałem, że będę miał taki problem, a jednak... Planuję zakup nowego sprzętu i utknąłem na etapie doboru obudowy.

Co dokładnie znajdzie się w środku nowego PC jeszcze do końca nie wiem. Zacząłem od budżetu na poziomie 4k, teraz już jestem w okolicach5k zł... kto wie co będzie dalej.

Prawdopodobnie wsadzę do środka jakieś i7, do tego na pewno dojdzie GTX970 i od razu zaznaczę, że być może SLI za jakieś 6 miesięcy, więc trzeba to wziąć po uwagę przy doborze budy. Do tego chłodzenie procesora.

Dodatkowo planuję raczej ograniczyć się do dwóch dysków, jeden 2,5 cala, drugi 3,5 + jeden zwykły napęd CD.

Ewentualne dwie karty zajmą sporo miejsca, z drugiej strony mała ilośc dysków nie będzie potrzebować wielu szufladek. Dlatego chciałbym aby klatki na dyski były możliwe do zdemontowania i przenoszenia.

 

To tyle o wnetrzu obudowy, teraz sprawa trudniejsza - miejsce w którym stanie. MIejscówka na komputer w biurku ma swoje rozmiary:

Szerokość 24 cm

Wysokośc 55 cm

Głębokość 49cm

Musze się w tych rozmiarach zmieścić.

Bardzo ważne pytanie dotyczy ścianek bocznych biurka. Obecnie stoi obudowa o szerokości 19 cm, co daje mi 5 cm wolnej przestrzeni między ścianami obudowy, a biurka. Czy takie przestrzenie powinny zostać zachowane, czy raczej nie powinienem się tym przejmować i spokojnie mogę wsadzić obudowę o szerokości 23cm?

Jako że po bokach miejsca niewiele to chciałbym obudowę z wentylatorami na jej suficie - najlepiej dwa 140mm, oraz dwa wentylatory na przednim panelu gdzie powietrza, które może zostać doprowadzone do środka jest nawięcej. Plus klasycznie jeden wentylator na tylnym panelu.

 

Jest wiele modeli, które przeglądałem, ale nie wklejam propozycji - do każdej miałem zastrzeżenia opisane wyżej.

W przeciwieństwie do forumowiczów nie jestem ekspertem w temacie chłodzenia, przepływów powietrza i zarządzaniem przestrzenią. Dlatego prośba o odpowiedzi i ewentualne propozycje konkretnych modeli. Jeśli chodzi o cenę jaką chciałbym przeznaczyć na obudowę, to podchodzę do tematu elastycznie. Ma być przede wszystkim funkcjonalna, dobrze wykonana i posiadać to wszystko co opisałem powyżej.

Link to post
Share on other sites

Z doborem zestawu zgłoś się do naszego działu: Komputery, zestawy komputerowe bo już widzę, że w złym kierunku idziesz (zestaw typowo pod gry + i7).

 

Ogólnie tak wstępnie dobrym wyborem byłby Fractal Arc R2, ale front obudowy wystawałby ok 3cm z biurka. Przednie nóżki są cofnięte w tył obudowy i w tym miejscu odległość powinna być OK.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

(zestaw typowo pod gry + i7).

Czyli świat procesorów nie poszedł na tyle do przodu i porządne i5 wystarczy aby osiągnąc podobną wydajnośc i do tego jeszcze zaoszczędzić - tym lepiej.

 

 

 

Fractal Arc R2

To jedyna pozycja jaka mnie do tej pory zainteresowała. Też zwróciłem uwagę na te nóżki, w razie gdyby się nie załapały na podstawę biurka, trzeba będzie dorobić mu jakieś przedłużenie. Bardziej obawiałem się o przestrzeń po bokach ale chyba nie będzie z tym problemu.

 

 

 

Z doborem zestawu zgłoś się do naszego działu: Komputery, zestawy komputerowe

Na pewno skorzystam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...