Skocz do zawartości

Komputer do gier + monitor 144Hz


Recommended Posts

Witajcie!! 

 

Po wielu latach mogę zakupić komputer do gier. 
  • Zastosowanie komputera : W szczególności gry (ultra detale na najbliższe lata), codzienny użytek (szybkość i stabilność działania), internet, oglądanie filmów, pakiety biurowe MS Office.
  • Maksymalna kwota : 8000 zł Jeśli warto dołożyć więcej, pewnie dołożę  :)
  • Których części potrzebuję : Cała jednostka + monitor + system
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Brak
  • Specjalne wymagania : Wydajność i sprawność na kilka lat w FHD Ultra
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : poniżej parę słów ode mnie :)
Hałasu dużego być nie może, pobór prądu już bez znaczenia.
Procesor do podkręcenia, SLI raczej nie, chyba, że warto.
Może jakieś wodne chłodzenie?
Napęd optyczny nie jest mi bardzo potrzebny.
Rozmiar obudowy dowolny, nawet Full Tower, zależy mi na portach USB z przodu.
Szybki dysk SSD na system i trochę gier 256Gb + 1TB HDD SATA 3.0 i USB 3.0.
Dodatkowo dobra karta dźwiękowa 5.1 lub 7.1 i wolne sloty aby dołożyć kiedyś RAMu.
Spodobały mi się obudowy:

- NZXT Phantom 630 okno biała

Nzxt Phantom 530 okno czerwona

- Zalman H1 okno
- Corsair Carbide Series 500R CZARNY okno

- Thermaltake Urban T81

Jakaś kompozycja kolorystyczna mi się marzy :)

 

Dodatkowo monitor 144Hz FHD lub o większej rozdzielczości jeśli budżet pozwoli :)

 
Prosiłbym także (już poza budżetem) o podanie sprawdzonych peryferiów:
- zestawu głośników 5.1 lub 7.1 - do muzyki i filmów.
- kamerki HD
 
Wielkie dzięki za pomoc.
Czekam na propozycje :)
Pozdro!
Edytowane przez Fellox
Link to post
Share on other sites

Autor rozmawiał z Drachen'em na PW, a On wybrał Mu prawdopodobnie najlepszy monitor 120 Hz - Eizo Foris FG2421-PL, stąd znajdzie się on w zestawie.

 

Eizo Foris FG2421-PL + Battlefield 4

Fractal Design ARC XL USB3.0 window (b/z)

Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

A-Data 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 XPG

Corsair RM 750W 80+ Gold 135mm modular

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 /intel Z97, LGA1150/

Inno3D GeForce GTX 970 OC HerculeZ X2 4GB DDR5 256Bit - dostawa 1zł

rucial MX100 256GB (550/300MB/s)

Scythe Ashura

 

Muszę przyznać, że sporo rozmyślałem nad tym zestawem, gdyż budżet jest naprawdę ogromny, a nie wydaję swoich pieniędzy. Na razie zestaw z jedną 970'tka (trochę więcej będzie w poście niżej), ale jest on przygotowany na przyjęcie drugiej karty, tj. mocniejszy zasilacz i większa, przewiewniejsza obudowa. 

 

Najmocniejsza i5'tka będzie najlepszym i najbardziej opłacalnym wyborem pod gry. Płyta z mocną sekcją zasilania i obsługą SLI. Cichy, estetyczny i wydajny cooler pod OC, wysoko taktowane pamięci w postaci A-Data 2400 MHz CL11. 

 

Bardzo dobry elektrycznie zasilacz z trybem pół-pasywnym do 40% obciążenia, modularnym okablowaniem i genialną kulturą pracy. Bardzo szybki, pojemny i opłacalny SSD 256 GB, do tego HDD 1 TB na dane. 

 

W sprawie monitora w 100% zaufałem Drachenowi, więc i w propozycji mamy Eizo.

 

Wszystko pakujemy do Arc XL, czyli bardzo przewiewnej obudowy Full Tower, która posiada dobre ofiltrowanie, okno i jest bardzo przewiewna.

 

Wracając do tematu GPU. 970'tki są na ten moment słabo dostępne, a przy okazji brakuje testów danych modeli. Orientacyjnie jest tam model od Inno3D, ale możliwe, że sporo się zmieni. Autorze, czy mógłbyś wstrzymać się z zakupem karty tydzień, może dwa? 

 

Razem: 7463zł


Dla samego wyglądu mógłbyś pomyśleć o jakimś kompakcie LC, aczkolwiek przeważnie są one stosunkowo głośne, a dokładniej - wentylatory. Przykładem może być Corsair H110. 

Edytowane przez szambor5
Link to post
Share on other sites

Dzięki za ten zestaw :)

Oczywiście mam pytania.

 

Może i7 4790k zamiast i5? wyższe taktowanie bazowe, 8mb, w testach porównawczych dużo lepszy.

Obudowa strasznie prosta mi się wydaje, za spokojna :)

Jeśli mamy już płytę główną z czerwonymi akcentami to może do tego wziąć Nzxt Phantom 530 czerwoną z oknem + czerwone przedłużki kabli zasilających i sata jeśli ma w zestawie.

Lub Zalman H1 też z czerwonymi kablami. Kręci mnie ta regulacja pracy wentylatorów ;D

 

Ashura nie będzie zajmować miejsc na płycie głównej?

Może nh-d14 lub dark rock pro 3 zamiast niej?

Edytowane przez Fellox
Link to post
Share on other sites

 

 

Może i7 4790k zamiast i5? wyższe taktowanie bazowe, 8mb, w testach porównawczych dużo lepszy.

W grach? Nie. Różnica pomiędzy tymi procesorami polega na wielowątkowości (4 vs 8 wątków). Praktycznie żadna gra nie potrafi wykorzystać powyżej 4 wątków, więc kupno tego procesora mija się z celem. 350 zł wywalone w błoto. Argument, że zestaw ma być na lata, można wsadzić między pośladki, gdyż ta technologia jest znana od dawna, a gry nadal nie potrafią jej wykorzystać. Gdyby miały to robić, to już dawno mielibyśmy i7 w takich zestawach ;)

 

 

Jeśli mamy już płytę główną z czerwonymi akcentami to może do tego wziąć Nzxt Phantom 530 czerwoną z oknem + czerwone przedłużki kabli zasilających i sata jeśli ma w zestawie.

Może NZXT H440? Wygląda bajecznie, a jej minusem jest brak zatok 5,25 cala i słaba cyrkulacja powietrza. Dlatego zalecana jest konfiguracja z dwóch referencyjnych wersji GPU. Nie są one wybitnie ciche pod obciążeniem, lecz wyglądają bajecznie.

 

 

Ashura nie będzie zajmować miejsc na płycie głównej?

http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/mugen4/scythe_34.jpg

Jak widać, Ashura zajmuje jeden slot. Podejrzewam, że Ashura posiada możliwość podniesienia wentylatora, a wtedy wejdą pod nią pamięci z niskim radiatorem.

 

 

Może nh-d14 lub dark rock pro 3 zamiast niej?

Obydwa te coolery zajmują wszystkie sloty na płycie, więc wymagane będą pamięci z niskim radiatorem. 


Jeśli chcesz, to możesz wziąć Dark Rocka Pro 3, ale pamiętaj, że to ogromna cegła, która zakryje połowę mobo. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Fractal Design ARC XL USB3.0 window (b/z)

 

Jeśli jednym z priorytetów jest cisza to Define XL R2 jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

 

 

 

Corsair RM 750W 80+ Gold 135mm modular

 

Po co ? Maksymalny pobór 970-tki nie przekracza 200W. 600W spokojnie wystarczyłoby na SLI, którego autor i tak nie planuje. 

 

Przykładem może być Corsair H110. 

 

 

Przykładem kiepskim i drogim. H105 jest tańsze (w niektórych sklepach) i wydajniejsze, a do tego ma lepsze wentyle w zestawie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Po co ? Maksymalny pobór 970-tki nie przekracza 200W. 600W spokojnie wystarczyłoby na SLI, którego autor i tak nie planuje. 

Rozmawiałem trochę z autorem na PW. Doszliśmy do wniosku, że będzie dokładał drugą 970'tkę w przyszłości, stąd też w zestawie znalazł się PSU 750W.

 

Wspominałem również o SLI na początku:

 

 

Na razie zestaw z jedną 970'tka (trochę więcej będzie w poście niżej), ale jest on przygotowany na przyjęcie drugiej karty, tj. mocniejszy zasilacz i większa, przewiewniejsza obudowa. 
 

 

 

Jeśli jednym z priorytetów jest cisza to Define XL R2 jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Tak, cisza tak, jednak przy fabrycznej wentylacji, Arc XL będzie lepszym wyborem pod SLI.

 

 

Przykładem kiepskim i drogim. H105 jest tańsze (w niektórych sklepach) i wydajniejsze, a do tego ma lepsze wentyle w zestawie.

 Zapomniałem o nim.  :ups:

 

Padło tu trochę niedomówień, lecz uważam, że teraz jest już wszystko jasne i klarowne. ;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ustaliliśmy na PW tylko monitor i SLI bądź też jego brak. Ta płyta Gaming 5 musi być w moim zestawie i gtx 970, tylko nie wiem jeszcze czy dwie, muszę testy zobaczyć czy warto ;)
To tyle, reszta cała jest w pierwszym poście ;)

 

 

AKTUALIZACJA!

Złożyłem taki zestaw:

 

http://www.morele.net/inventory/info/4rXmyc/

gtx 970 gigabyte wstawiłem tylko dlatego żeby była, bo jedną taką mają na stanie.

Kolorystycznie pasuje mi tam MSI o ile cewki nie będą piszczeć ;o

 

+ jakiś monitor 144Hz z tych do wyboru:

 

BenQ ProGaming 24" XL2420T rev2.0 (144 Hz) (~1500 zł)

Asus 27" VG278HE/VG278HR (144 Hz) (~1550–1950 zł)

 

Co sądzicie?

Edytowane przez Fellox
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
Postanowiłem na początek zrezygnować z SLI GTX 970 i monitora 144Hz z G-Sync.

Poniżej zestaw jaki złożyłem pod późniejsze SLI. Zestaw z oknem, komputer na widoku, chcę się nacieszyć jego widokiem, stąd kolory czarny i czerwony.

Komputer obecnie do gier, internetu, filmów, pakietu biurowego, z czasem może streaming gier.

Na pewno nie będę go oszczędzał, wiele zadań na raz będzie uruchamianych.

Nie planuję wykorzystać go do żadnych celów zarobkowych.

Zależy mi na ciszy, komputer będzie stał na biurku w obecnej sypialni :)

Budżet to około 7500 zł z monitorem Dell u2414h :)

 

Proszę moderatora o zmianę nazwy tematu na jakiś odpowiedni :)

 

Fractal Design Define R5 Window Grafitowa - początkowo chciałem Corsair 760T ale wersja czarna podrożała ;o

Asus Maximus VII Hero - wiem wiem, przepłacona, ale mi się podoba (oraz żonie) więc zostaje :)

XFX Black Edition 750W Modular 120mm 80+ Gold lub inny pod przyszłe SLI z płaskimi czarnymi wiązkami i półpasywnym chłodzeniem.

G.SKILL DDR3 2x4GB 2400MHz CL10 TridentX lub Team Group Vulcan Red 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11 żeby nie było problemów z kompatybilnością.

Intel Core i7-4790K 4GHz BOX

Asus GeForce GTX 970 Strix 

Be quiet! Dark Rock 3 lub Macho rev 2(B) jeśli będzie gdzieś dostępny. 

Crucial SSD MX100 250GB

Seagate Barracuda 1TB

Napęd Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS

Microsoft Windows 8.1 64-bit PL OEM

 

Monitor Dell LED U2414H - konsultowany z drachenem :)

Corsair AF140 Quiet Edition - na tył zamiast tego z obudowy (on zaś idzie do przodu)

+ jakaś listwa zabezpieczająca

 

Kiedyś zmienię kable od zasilacza na te:


+ Kabel 24-pin

 

Obudowa może być ciut za gorąca przy dwóch kartach, prawda?

Chcę przenieść wentylator 140mm z tyłu obudowy na przód, na tył dać Corsair AF140 QE.

Myślicie, że te dwa wentylatory 140mm z przodu zapewnią dużo chłodnego powietrza aby schłodzić choć trochę te półpasywne karty?

Może warto zainwestować w inne wentylatory?

 

Ten zestaw jest złożony w kolorystyce czerwono-czarnej, interesuje mnie też czarno-biała, jeśli ten zestaw jest źle złożony lub da się taki biało-czarny złożyć, wtedy się zastanowię :)

Zamówię w chyba w trzech sklepach, esc, agito i morele (dwa ostatnie mają punkty odbioru w moim Krakowie) zależy gdzie będzie taniej.

 

Dzięki wielkie za pomoc!

Edytowane przez Fellox
Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być cicho to BeQueit Dark Rock 3 będzie trochę lepszym chłodzeniem, ze względu na cichszy wentylator. Co do zasilaczy        

http://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-80plus-gold-modularny-750w-sf-750f14mg-626356/

http://www.morele.net/zasilacz-antec-edge-gold-750w-ant238-662790/

 

Spójrz na tą płytę też fajnie wygląda http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-pro-gamer-z97-dualddr3-1600-sata3-sata-express-hdmi-dvi-atx-z97-pro-gamer-695660/

Gdybyś chciał mieć pamięć pod kolor http://www.morele.net/pamiec-patriot-viper3-black-mamba-ddr3-2400-cl10-8gb-pv38g240c0k-584094/

 

Tridentx mają zsuwany grzebień (bez) wysokość radiatora 3,9cm, w Patriotach 4,1cm.

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

Na razie zmieniłem zasilacz, dodałem tego XFX bo ma też ładne przewody, podobają mi się.
Czekam też na opinie ekspertów.

A może są inne czerwone niskoprofilowe pamięci z chociaż małymi radiatorami 2400MHz które możecie polecić? :)

Chętnie zmieniłbym Vulcany na HyperX Savage 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11 (HX324C11SRK2/8)

dobra zmiana?

Edytowane przez Fellox
Link to post
Share on other sites

Wysokość radiatora to niecałe 3,3cm, a macho bw ma miejsce na pamięci do 4,5cm pod radiatorem z czego mamy jeszcze wentylator, który jest niżej i on zasłoni jeden slot.. W BQ Dark Rock 3 pod radiatorem miejsce do 4cm, ale tutaj mamy regulowany na wysokość wentylator zasłania on ostatni slot, ale można go podnieść i wtedy wejdzie 4 kość. 

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...