Skocz do zawartości

HDD CrystalDisk


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Nigdzie nie napisałeś jaki to dysk ale wydaje mi się że to seagate, możesz skorzystać z Seagate's SeaTools for Windows. Ten program sam sprawdza czy jest potrzebna aktualizacja firmware, wydaje mi się że jest, bo masz unknown attribute, a ja ile dysków nie testowałem hdtune to z czymś takim się nie spotkałem  wcześniej, może system nie rozpoznaje go do końca prawidłowo albo coś, aktualizacja powinna pomóc a tak to nie ma się czym przejmować bo parametry są ok.

Link to post
Share on other sites

Utworzyłem ten temat prawie miesiąc temu i myślałem, że jest gdzieś jaki to dysk. Zgadza się to Seagate. Niestety tym programem nie da się sprawdzić aktualizacji dla dysku. Jest to tylko narzędzie do diagnostyki błędów. Na stronie producent też nic nie znalazłem

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Witaj!

 

Po pierwsze HDTune w wersji 2.55 która jest już leciwa, sprawdź ten dysk albo najnowszym darmowym CrystalDiskInfo (oczywiście SMART) i porównamy z tą z tego HDTune 2.55. Albo załatw czyli kup sobie HDTunePro (żeby nie było że namawiam do piractwa) i zobaczymy co on pokaże.

 

Druga sprawa, HDTune w tej wersji ale i w nowszych potrafi w przypadku niektórych dysków Seagate'a niektóre parametry oznaczać na żółto mimo iż są one całkowicie sprawne, te oznaczenia na żółto na Twoim skanie w żadnym wypadku nie sygnalizują jakiś anomalii. Zwróć uwagę że kilka pozycji w tym HDTune 2.55 jest nazwana jako unknow atribute - a więc program sam ich nie rozpoznaje. 

 

W mojej opinii nie ma powodów do niepokoju. Dla 200% pewności zrób ErrorScan ale sądzę że wyjdzie że on bezbłędnie. 

 

SeagateSeaTools z tego co kojarzę nie służy do update'u firmware. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

SeagateSeaTools nie służy do updateów ale jeżeli wykryje stary firmware a producent opublikował nowy to o tym powiadomi i można przez niego go aktualizowac, ale masz rację że raczej nie ma powodów żeby się tym zajmować bo trafnie zauważyłeś ze program jest w starej wersji, nie zwróciłem na to uwagi mój błąd. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...