Skocz do zawartości

HDD CrystalDisk


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Witam wszystkich. Pobrałem dzisiaj wyżej wymieniony program w celu sprawdzenia dysku i jak widać na zdjęciu mam jedną z wartości zaznaczoną na żółto. Szukając w googlach dokopałem się do informacji, że dysk jest już na wymarciu;/ akurat gwarancja kończy mi się za 2 tyg w morele. Uważacie, że jest się czym przejmować i szybko zgłosić go na gwarancję czy nie dzieje się nic złego z nim?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e6387e829a6a11a.html

Link to post
Share on other sites

Jak tylko wrócę do domu to od razu robię test. A tak z ciekawości jakbym chciał na podstawie tego oddać go na gwarancję to jak to im przedstawić? 

 

 

edit.

Poniżej link ze screenem z HDTune.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75cd63a92543589d.html


Jeszcze screen z HDTune Pro. Proszę o rady co robić z dyskiem. Gwarancja niedługo dobiega końca ;/

 

http://hosting-zdjec.pl/images/6127903_tn.jpg

Edytowane przez marekpl
Link to post
Share on other sites

Nie ma bad sektorów także nie jest jeszcze tak źle. Żeby wyeliminować te błędy który Ci pokazuje możesz przeprowadzić procedurę Erase Dalays w programie MHDD bez utraty danych lub całkowite zerowanie dysku wraz z utratą danych. Po tej procedurze te błędy powinny zniknąć. Program MHDD nagrywasz na płytkę tak by była bootowalna, następnie w BIOSie przełączasz kontroler na IDE i uruchamiasz przy starcie ten program. Tutorial MHDD znajdziesz w necie. Do gwarancji się to niekoniecznie nadaje bo nie ma badów tylko relokacje. 

Link to post
Share on other sites

spróbuje się tym zając. Jak myślisz mimo wszystko warto spróbować go oddać na gwarancję? rozumiem, że te błędy oznaczają jego śmierć w nieokreślonym czasie (jutro, rok). Jakby też nie patrzeć dysk działa bez zarzutu i chyba ciężko by było z wymianą na nowy w morele.  

Link to post
Share on other sites

SMART sygnalizuje że są relokacje które mogą prowadzić do powstawania bad sektorów a których na razie nie masz. Pojawienie się bad sektorów na dysku z Windowsem może już prowadzić do kłopotów; freezy, bluescreeny i dłuższe wczytywanie normalnych procesów.

 

Jako że nie masz bad sektorów nie wiem jak będzie wyglądała gwarancja - mogą sprawdzić i uznać że nic się nie dzieje i wysłać z powrotem, a mogą też wymienić Ci dysk na nowy. Jeśli masz czas bawić się w gwarancje i być bez dysku kilka tygodni to OK, wysyłaj. W mojej ocenie przy tej sytuacji która jest u Ciebie poświęciłbym jeden dzień i zrobił procedurę naprawczą MHDD i miał święty spokój na pewien czas, być może na bardzo długi czas. Sam przerabiałem kilka wydawało by się beznadziejnych sytuacji z dyskami i MHDD potrafi zdziałać bardzo dużo - a wystarczy poświęcić te kilka godzin. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

oddaj dysk na gwarancję i dokładnie podaj że wystąpiły relokacje i że nie możesz używać dalej dysku ponieważ obawiasz się o jego stabilność i o utratę swoich danych, bez problemu Ci wymienią, przynajmniej w oddziale w krakowie wymieniają. 

Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się wierzyć że zerowanie dysku poszło w nieco ponad godzinę, taka procedura całkowitego zerowania leci z kilka godzin jak nic i błędy powinny na 99% zniknąć. Po wyborze dysku wcisnąłeś F4 i nastepnie F4?? Miałeś zaznaczoną opcję Erase Dalays? 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...