Skocz do zawartości

Laptop do gier (do 3,600). [msi gp70 vs lenovo z710]


Recommended Posts

MSI ogólnie jest znane z kiepskiego chłodzenia, a to podstawa w lapkach do grania.


 


 


17 cali:


http://www.amazon.com/gp/product/B00IKF2H12/ref=pd_lpo_sbs_dp_ss_2?pf_rd_p=1535524082&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B00IAACWH6&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=1RGMY8KZ0B4Z6JYDHFBD


 


15 cali:


http://www.amazon.com/GL551JM-DH71-15-6-Inch-Gaming-Graphics-7200RPM/dp/B00MMMMMX2/ref=psdc1_t1_B00IKF2H12_B00MMMMMX2


 


Asusy z serii ROG podobają mi się strasznie plus mają dobre chłodzenie. 


Ja jeśli bym brał to tylko od nich.

Link to post
Share on other sites

Asus'a G750 znam - dobry laptop, ale już tego GL551JM nie kojarzę (dodatkowo nie ma recenzji).

 

Produkty Asus'a to ,,gotowce" - kupujesz korzystasz, wyrzucasz (jedyne co możesz zmienić to ram i dysk chociaż to też nie najłatwiej).

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Asusy od zielone_ciastko za drogie :/

Pozostaje lenovo albo ten acer. Zaraz sprawdze konktetne konfiguracje i zadecydujemy co bedzie lepiej wziac.

Dobrze ze sie pofatygowalem na to forum do was bo bym sie mogl wladowac w niezle szambo z lapkiem :)

Czy do tego lenovo albo acera bede musial kupic cooler podkladke czy sie obejdzie albo moze sie przyda zeby przedluzyc zywotnosc?

Link to post
Share on other sites

Powoli trzeba bedzie podjac decyzje.

 

Lenovo y510p z jaką kartą ?

- 755m 

- albo 750m SLI  - sorry nie ma SLI ani 750 tez nie wiec pozostaje tylko z 755m

 

[Nie ma konfiguracji z gtx 850m - przynajmniej tam gdzie ja chce kupic - xkom]

 

 

Acer v3-772G bedzie TYLKO z kartą 840m. (Karta gtx 850m przekracza moj budżet niestety).

Kwestia z Acerem jest taka ze nie ma konfiguracji z 4 rdzeniami.

- Mamy do dyspozycji i5 jak i i7

- oraz bonusem w Acer jest to ze mozemy wziac sobie dysk z SSD lub nie.

 

I teraz co lepiej, Lenovo z którąś z tym kart, a jeżeli Acer to z jaką konfiguracją podaną powyżej ?

Edytowane przez veleth
Link to post
Share on other sites

 

 

Lenovo y510p z jaką kartą ?

- 755m

- albo 750m SLI  - sorry nie ma SLI ani 750 tez nie wiec pozostaje tylko z 755m

 

[Nie ma konfiguracji z gtx 850m - przynajmniej tam gdzie ja chce kupic - xkom]

 

Jest tylko albo pojedyńcza GT 755M albo SLI GT 755M w Lenovo Y510p.

 

 

 

 

 

 

 

Acer v3-772G bedzie TYLKO z kartą 840m. (Karta gtx 850m przekracza moj budżet niestety).

Kwestia z Acerem jest taka ze nie ma konfiguracji z 4 rdzeniami.

- Mamy do dyspozycji i5 jak i i7

- oraz bonusem w Acer jest to ze mozemy wziac sobie dysk z SSD lub nie.

 

Coooo  :roll:

Po pierwsze za tyle pieniędzy gt 840m ? To już lepiej kupić tego gp za 3100 czy ile tam on kosztuje.

Po drugie na X-kom za 3650 zł jest i7, 8gb ramu, gtx 850m (KLIK) co jest zdecydowanie najlepszą opcją.

 

SSD radzę dokupić później,bo zespołów nie wymienisz a dysk tak.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

 

Dzis zadzwonili do mnie z xkom i niestety nie maja juz na stanie lenovo y510p - i nie  beda juz miec.

 

Gosc zaproponowal mi:

 

ASUS R510JK 

dokladnie ta konfiguracja http://www.x-kom.pl/p/203289-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009h-8-i7-4710hq-8gb-750-dvd-win8-gtx850.html

 

Nie ukrywam że bedzie on mocniejszy od tamtego lenovo. Ma wg mnie super karte. Procek ten sam i ilosc ramu ta sama. Brakuje tylko podswietlanej klawiatury o ktorej nawet slyszlalem ze na dluzsza mete staje sie uciazliwa.

 

Co myslicie o tym modelu?

Link to post
Share on other sites

 

o ktorej nawet slyszlalem ze na dluzsza mete staje sie uciazliwa.

 

Zależy dla kogo, mi tam nie przeszkadza,bo w każdym momencie mogę ją wyłączyć. Jak dla innych to nie wiem.

 

 

 

 

 

ASUS R510JK

 

Brak recenzji/opinii - kupujesz na ślepo.

 

 

 

 

 

Dzis zadzwonili do mnie z xkom i niestety nie maja juz na stanie lenovo y510p - i nie  beda juz miec

 

Szkoda, to był naprawdę dobry laptop. Może poszukaj w innych sklepach oprócz X-komu ?

Link to post
Share on other sites

 

do tego na jakis forach patrzylem pare osob napisalo ze calkiem spoko.

 

Napisało,że widziało i z wyglądu spoko czy,że miało, cały czas użytkują i jest spoko ? Te osoby już dłużej są na ,,ceneo" czy dopiero się zarejestrowały (nigdy nie wiesz co sprzedawca wymyśli) ?

Link to post
Share on other sites

Acer V3-572G też nie ma pełnej recenzji.

 

Technicznie rzecz biorąc jest nawet nawet (chociaż Lenovo Y510p było dużo lepsze).

 

 

 

 

 

Troche nie rozumiem polityki tego sklepu poniewaz tego Asusa takze sie okazalo ze nie maja ...

 

Proponowali i nie mają ? Chyba konsultant był niedoinformowany ...

Link to post
Share on other sites

Acer V3-572G też nie ma pełnej recenzji.

 

Technicznie rzecz biorąc jest nawet nawet (chociaż Lenovo Y510p było dużo lepsze).

 

 

 

 

 

Proponowali i nie mają ? Chyba konsultant był niedoinformowany ...

No tez sie dziwie ale co zrobic. Zamowilem tego Acera.

 

Martwi mnie ze procek bedzie 2 rdzenie niskonapieciowy ale karta 840m lepsza od 755m wiec moze sie jakos zrekompensuje  :rotfl:

 

Dziwna sprawa naprawde. Masz do polecenia inny sklep niz xkom w razie co? Bo jak oni do piatku mi nie wysla no to w pon juz go nie odbiore bo wyjezdzam. Dziwna sprawa..

Edytowane przez veleth
Link to post
Share on other sites

A ja widziałem : Clevo P170SM, acer v3-772g i przykładowo Clevo W650SJ, tyle,że do lepszych temperatur trzeba dopłacić (te laptopy kosztują ok 3500 zł).

Wiadomo 17 zawsze beda chłodniejsze od 15. Pokaż mi laptopa do 3500zł z dobrze zaprojekowanym kadłubkiem który trzyma niskie temp przy CPU pokroju i5 (M/H) i7 ?

Śmiem twierdzić że w Clevo do 3500zł (Nówka) to i 0 stopni bedzie bo i tak go nie uruchomisz, brak pamięci itp. A ten Clevo W650SJ to już wogóle jakiś kosmos 4500zł ;)

Link to post
Share on other sites
Wiadomo 17 zawsze beda chłodniejsze od 15

 

 

I to właśnie jest myślenie lajka. Przykład : MSI GP60 (na procku 91 stopni a w gp70 94 stopnie), podobnie z MSI GE. Oczywiście zdarzają się wyjątki ...

 

 

Śmiem twierdzić że w Clevo do 3500zł (Nówka) to i 0 stopni bedzie bo i tak go nie uruchomisz, brak pamięci itp. A ten Clevo W650SJ to już wogóle jakiś kosmos 4500zł

 

 

Dlaczego ? Obserwuj ceny W650SJ i np: Clevo 150 (na Allegro i na innych stronach). Niedawno (teraz już nie widzę) Clevo 150XM był po ok 3600-3700 zł z Radeonem Hd 7970m i prockiem bodajże i5 3,2 czy tam 3,4 GHz - oczywiście wszystko nówka.

W650SJ na BM z i5 3,1 GHz, 4 gb ramu, 1 TB HDD (plus oczywiście 850m) kosztuje 3800 zł więc niedaleko od 3600 zł (budżet autora). Możesz grać i wg.

 

 

 

 

Pokaż mi laptopa do 3500zł z dobrze zaprojekowanym kadłubkiem który trzyma niskie temp przy CPU pokroju i5 (M/H) i7 ?

 

 

Takich sporo się znajdzie. Zakładam,że miałeś na myśli CPU i GPU do 3500 zł z dobrymi temperaturami - używki, outlety i w poście wyżej podałem.

Link to post
Share on other sites

I to właśnie jest myślenie lajka. Przykład : MSI GP60 (na procku 91 stopni a w gp70 94 stopnie), podobnie z MSI GE. Oczywiście zdarzają się wyjątki ...

 

W wiekszości przypadków 17 są chłodniejsze, zawsze jak coś jest gęsto upakowane ma gorszą cyrkulacje ;)

 

 

Dlaczego ? Obserwuj ceny W650SJ i np: Clevo 150 (na Allegro i na innych stronach). Niedawno (teraz już nie widzę) Clevo 150XM był po ok 3600-3700 zł z Radeonem Hd 7970m i prockiem bodajże i5 3,2 czy tam 3,4 GHz - oczywiście wszystko nówka.

W650SJ na BM z i5 3,1 GHz, 4 gb ramu, 1 TB HDD (plus oczywiście 850m) kosztuje 3800 zł więc niedaleko od 3600 zł (budżet autora). Możesz grać i wg.

 

Clevo fajny sprzęt, tylko kupno rozsądnej wersji z i5-4200M to wydatek 3400zł bez HDD/SSD z kartą GTX850. Teraz jaki to ma sens jak i tak nie wymienisz GPU ? Co z tego że będzie możliwość wymiany CPU na i7 jak GPU już nie będzie domagać. Jezeli była by możliwośc wymiany GPU to mozna brać w ciemno.

 

 

 

Takich sporo się znajdzie. Zakładam,że miałeś na myśli CPU i GPU do 3500 zł z dobrymi temperaturami - używki, outlety i w poście wyżej podałem.

 

Tak chodziło mi o CPU i GPU nówki sztuki nie żadne kotlety itp. Czy możesz wskazać 15 która posiada dobry układ chłodzenia do 3500zł ?

Edytowane przez hyenasas
Link to post
Share on other sites

 

Tak chodziło mi o CPU i GPU nówki sztuki nie żadne kotlety itp. Czy możesz wskazać 15 która posiada dobry układ chłodzenia do 3500zł ?

 

Mogę wskazać jeżeli tak jak na początku napisałeś (nie tak jak miałeś na myśli).

Jeżeli tak jak się okazało wykluczając używki i outlety to już niewiele (ale dużo ,,razem wziętych").

 

 

 

 

 

Clevo fajny sprzęt, tylko kupno rozsądnej wersji z i5-4200M to wydatek 3400zł bez HDD/SSD z kartą GTX850. Teraz jaki to ma sens jak i tak nie wymienisz GPU ? Co z tego że będzie możliwość wymiany CPU na i7 jak GPU już nie będzie domagać. Jezeli była by możliwośc wymiany GPU to mozna brać w ciemno.

 

 

Przecież Clevo słynie z tego,że można wymienić wszystkie części w dowolnym momencie ! Nie pasuje GPU to wkładasz inne. CPU złe - to inne.

HDD to koszt jakiś 300 zł o ile dobrze się orientuję. Poza tym jeżeli mamy możliwość to wkładamy stary/taki co dostaliśmy w prezencie/wygrany na licytacji itd. dysk a to już o wiele mniejszy koszt.

 

 

 

 

 

to wydatek 3400zł

 

Za jakość, dobre temperatury i podzespoły trzeba płacić ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...