Skocz do zawartości

Laptop do gier (do 3,600). [msi gp70 vs lenovo z710]


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich "użytników" (if u know what I mean  :menda:  )

 

Mam pytanie. Od paru dni nie moge spać ponieważ nie moge znalesć laptopa z którego byłbym zadowolony.

 

Laptop ma służyć do gier przy czym głownie gram w World of Warcraft co nie jest szczytem techniki co nie zmienia faktu że grafika jak dla mnie zapiera dech (chyba klimat robi wiekszą robote).

 

Chcialbym wydać na bestie około max do 3000-3400 zł. Wiadomo jak cos sie znajdzie za stówke wiecej a bedzie o niebo lepsze do grzech nie wziąć.

 

Ogólny zarys parametrów: koniecznie 17 cali, grafika raczej Nvidia, procesor i5 lub i7 i chyba tylko 4rdzenie, 8gb ram lub wiecej. Jezeli uda sie podświetlana klawiatura to nie zaprzecze że moze sie przydać  :]

 

Po paru dniach może tygodniach batalii wyłoniłem dwóch rywali.

 

1. Lenovo z710

http://www.x-kom.pl/p/205765-notebook-laptop-17-3-lenovo-z710-i7-4710mq-8gb-1000gb-dvd-rw-win81-gt840m-fhd.html

 

2. Msi Leopard gb70

http://www.x-kom.pl/p/188525-notebook-laptop-17-3-msi-gp70-leopard-i5-4200h-8-1000-dvd-rw-win8x-gt840m.html

 

 

Prosze o wsparcie bo powoli zaczynają mi sie pojawiać siwe włosy. Jeżeli ktoś znajdzie cos lepszego w zasięgu kwoty - jestem otwarty na propozycje.

 

Pozdrawiam, 

Veleth

Edytowane przez veleth
Link to post
Share on other sites

 

No i duzo negatywnych opinii o msi nie wiem czemu

 

Przy większości takich opinii są powody. Ja także tak uważam. Dlaczego ? Wszystko jest w recenzjach/opiniach (ułatwię ci -w jednym temperatury a w drugim wykonanie).

 

 

Osobiście nie wziąłbym ani jednego ani drugiego. Poszukaj alternatyw,bo tematów było sporo.

Link to post
Share on other sites

Ten ma niestety 2 rdzeniowy procesor ale za to ma karte 850m. Zasntanawiam sie czy jest kolosalna roznica miedzy 840m vs 850m

 

 

i5 w laptopach mają po 2 rdzenie. Tak, róznica pomiędzy tymi kartami jest kolosalna. Jeśli ma być koniecznie 4 rdzenie i może być bez systemu to myśle, że ten powinien pasować: http://www.x-kom.pl/p/153766-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1000-gtx760m-fhd.html

Link to post
Share on other sites

No wlasnie system musi byc bo chce miec spokój. z tym. A co do tych rdzeni to powiem tak, 4 by sie przydało ale skoro np lepsz karta ma mi dac wiecej niz procesor z 4rdzeniami to mozemy zostac przy dwóch  8-)

 

Co jest nie tak z wykonaniem tego Lenovo z710 ? Czytalem ze problem jest tylko 'niby' z klawiaturą która sie ugina.

 

Co do temperatur w msi to wydaje sie to troche przekolorowane. Skoro firma slynie ze sprzetu typowo pod gry i daje du*y z temperaturami? W takim stopniu ze dwa lata lapek nie pociagnie? Co jesli zapodamy cooler pod lapka ?

Edytowane przez veleth
Link to post
Share on other sites

 

Co jest nie tak z wykonaniem tego Lenovo z710 ? Czytalem ze problem jest tylko 'niby' z klawiaturą która sie ugina.

 

Co do temperatur w msi to wydaje sie to troche przekolorowane

 

Wziąłeś wszystko zupełnie odwrotnie : przeczytaj dokładniej recenzję Lenovo Z710 (tutaj temperatury) i MSI GP (tutaj wykonanie, temperatury są w normie).

Link to post
Share on other sites

Wziąłeś wszystko zupełnie odwrotnie : przeczytaj dokładniej recenzję Lenovo Z710 (tutaj temperatury) i MSI GP (tutaj wykonanie, temperatury są w normie).

Wydaje mi sie ze czytalismy różne opinie. JA czytalem ze to wlasnie lenovo ma slabe wykonanie klawiatura itp a MSI sie grzeje jak szalony. Masz jakas propozycje na alternatywe? Mozna powiedziec ze musze dzis zamowic jakis laptop cos pod takie parametry ale co nie znajde to wszedzie jakies kategoryczne negatywy na ich temat :/ co za taką kase moge kupic zeby nie martwic sie ze to mi sie przegrzeje, tam mi odpadnie klawiatura czy zlamie sie ekran przy otwieraniu lapka  8-)\

 

PS co w wykonaniu MSI jest nie tak ? Mozesz podrzucic linka do profesjonalnej opinii na ktorej mozna bazowac jesli chodzi o msi ? 

Edytowane przez veleth
Link to post
Share on other sites

 

PS co w wykonaniu MSI jest nie tak ? 

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GP70-Leopard.121535.0.html  :

,,słaba jakość wykonania"

 

 

 

 

 

Co jest nie tak z wykonaniem tego Lenovo z710 ? Czytalem ze problem jest tylko 'niby' z klawiaturą która sie ugina.

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Z710.107520.0.html :

,,Niestety same podzespoły rozgrzewają się do temperatur powodujących throttling zarówno na CPU jak i w przypadku GPU, i to już w trakcie grania (nie wspominając nawet o 100-procentowym wykorzystaniu tych podzespołów)."

Link to post
Share on other sites

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GP70-Leopard.121535.0.html  :

,,słaba jakość wykonania"

 

 

 

 

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Z710.107520.0.html :

,,Niestety same podzespoły rozgrzewają się do temperatur powodujących throttling zarówno na CPU jak i w przypadku GPU, i to już w trakcie grania (nie wspominając nawet o 100-procentowym wykorzystaniu tych podzespołów)."

 

Wychodzi na to ze MSI bedzie lepsza. Szczerze nie mam nic przeciwko 'listwy z poprzedniej epoki"  oraz "otwierania laptopa dwiema rękami" :)

 

Wychodzi na to ze MSI bylby lepszym wyborem - tak wnioskuje. Skoro lenovo bedzie sie grzal to zaraz padnie. MSI jest 'tandetny' i z poprzedniej epoki itp ale jesli chodzi o bebechy  wszystko spoko, temp w normie wiec mozna grac :)

 

Chyba ze moze http://www.x-kom.pl/p/206057-notebook-laptop-17-3-acer-e5-771g-i5-4210u-16gb-1000-win8x-gf840m-fhd.html ???

Edytowane przez veleth
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu ale przypadkiem zerknąłem na laptopy 15 cali. Sporo laptopów wlasnie 15 cali ma bardzo ładne 'bebechy', sa popularne i przez to maja sporo opinii na podstawie ktorych możemy znalesc opinie / oceny.

 

Co jesli zmienimy na rozmiar 15 cali ? Co najlepiej do 3500 zł? Coś co sie kupi i bedzie sie zadowolonym i nie bedzie niedosytu.

Link to post
Share on other sites

 

cena max 3500 a nie 4500

 

Ehh ... Sprawdź teraz na Allegro po ile chodzą te laptopy. Mogą być nieco inne konfiguracje np: w przypadku Clevo.

Skoro podałem tamten temat to w jakiś sposób musi być związany z tym ...

 

 

 

 

no i do tego lapek do gier tyle ze 15 cali

 

Procek i5 ci wystarczy (w tamtym temacie było trzeba i7), reszta (np: karta graficzna) bez zmian. Są tam propozycje 15 jak i 17" więc kompletnie nie rozumiem całego twojego 14# postu.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu nie rozumiesz mojego postu. Wstawiles linka do postu o nazwie 

 

Laptop 4500 do programow graficznych Adobe

 

Pomyslalem ze sie pomyliles i wstawiles zly link bo ja celuje do 3500zl i nie jest mi laptop potrzebny do programów graficznych co ma sie nijak do mojego zapytania ...

 

Szukam poprostu czegos najlepszego w tym przedziale cenowym zeby sie na koniec nie zdziwic ze kupie jakiegos lapka a tu sie okaze ze w tych modelach to klawiatura odpada po 2 miesiacach a w innym po pol roku stapia sie wszystko w srodku bo ma beznadziejne chlodzenie.

 

Wydaje mi sie ze jak ktos jest na czasie z takim sprzetem i orientuje sie w cenach to wie co mozna polecic a co unikac a umówmy sie wielkiego wyboru 3000-3500 nie ma. Piec moze 6 popularnych modeli.

 

Problem w tym ze ciezko znalesc sprawdzone i pewne opinie na ich temat. Byc moze szukalem wczesniej 17' ktore sa mniej popularne i dlatego to zagubienie.

 

Zdecyduje sie chyba na 15' a jak okaze sie za maly na na szybko dokupi sie jakis wiekszy monitor (nawet uzywany) i powinno byc elegancko.

 

Na ogolnych parametrach podzespołów sie znam ale jestem kompletny jesli chodzi o temperatury taktowania i wydajnosci dlatego wlasnie znalazlem sie na tym forum ;)

 

EDIT. Czesto znajdywalem laptopy dziwnie sie rozniace np jeden mial np 16gb ram a np karte 840m a drugi mial 8 gb ram a karte 850m. Inny jeszcze ma nie wiem 12 gb ram karte 840m a np procek i5 takze nie znam sie na korelacjach w wydajnosci, co i jak bedze mi sie przekladac na prace laptopa podczas gry itp.

 

Moze poprostu wkleje zaraz 2-3 typy jakie znalazlem z kategorii 15' i mi je odrzucisz albo zaakceptujesz ? :)

 

ps. Nie siedze w laptopach i bedzie to moj pierwszy w zyciu dlatego zupelnie nie rozumiem filozofii przegrzewania sie laptopów. Zawsze myslalem ze maja lepsze chlodzenia ze wzgledu na to ze grzeja sie latwiej niz stacjonarne ale nigdy bym nie pomyslal ze producenci niby gaming laptops dają du*y w chlodzeniu gdzie calkiem dobry lapek sam sobie sra do srodka i przegrzewa na tyle ze nie pociagnie roku.. dla mnie dziwne moze w swiecie laptopow normalne  :rotfl:

 

EDIT_2. Przesledzilem lapki z twojego linku i tak jak mowilem wszystkie sa 4000 +-

I tak na poczatku chcialem wydac 2800, pozniej tak 3300 ale ze szukam i szukam mowie sobie dobra doloze dwie stówki powinno cos byc a tu wybory coraz trudniejsze :/

Edytowane przez veleth
Link to post
Share on other sites

 

Przesledzilem lapki z twojego linku i tak jak mowilem wszystkie sa 4000 +-

 

Coś słabo to zrobiłeś :

- Asus G550JK

CLEVO P170SM (wsadzić słabszy procek ale lepszą kartę graficzną)

CLEVO W650SJ ( i5-4200M) - 3800

 

 

 

 

Moze poprostu wkleje zaraz 2-3 typy jakie znalazlem z kategorii 15' i mi je odrzucisz albo zaakceptujesz ?

 

Może być tylko wcześniej przeczytaj plusy i minusy w recenzjach.

 

 

 

 

ps. Nie siedze w laptopach i bedzie to moj pierwszy w zyciu dlatego zupelnie nie rozumiem filozofii przegrzewania sie laptopów. Zawsze myslalem ze maja lepsze chlodzenia ze wzgledu na to ze grzeja sie latwiej niz stacjonarne ale nigdy bym nie pomyslal ze producenci niby gaming laptops dają du*y w chlodzeniu gdzie calkiem dobry lapek sam sobie sra do srodka i przegrzewa na tyle ze nie pociagnie roku.. dla mnie dziwne moze w swiecie laptopow normalne

 

Laptopy w większości (do gier) mają wysokie temperatury. Niektóre (np: Z710) mają baaardzo wysokie na których nie da się pracować a inne (np: podane przeze mnie) mają całkiem niezłe (ale niestety nie takie jak w stacjonarce).

Link to post
Share on other sites

1 GP60 Leopard i7 

http://www.x-kom.pl/p/176749-notebook-laptop-15-6-msi-gp60-leopard-i7-4700hq-8gb-1000-win8x-gt840m.html

 

2.  R510JK

http://www.x-kom.pl/p/203286-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009h-12-i7-4710hq-12gb-750-win8-gtx850.html

 

3.  Z710 i7

http://www.x-kom.pl/p/205698-notebook-laptop-17-3-lenovo-z710-i7-4710mq-16gb-1000gb-dvd-rw-win8x-gt840m-fhd.html

 

4.  Z50-70 i5

http://www.x-kom.pl/p/205796-notebook-laptop-15-6-lenovo-z50-70-i5-4210-16gb-1000gb-win8x-gt840-fhd-srebrny.html

 

Co myslisz o takim czyms? Z tego co zrozumialem z710 bedzie odpadac w przedbiegach i przez to ze ma i7 bedzie grzal sie jeszcze bardziej?

Co do msi wczesniej wstawilem gp70 ten jest gp60 (slyszalem ze lepszy). Co do jego miernego wykonania to nie chodzilo ci przypadkiem o wizualne detale i wykonanie? Nie przeszkadzaja mi jakies nie wiem slabe wstawi, plastiki itp. Jezeli jest wydajny i trzyma temperatury to nie ma problemu.

 

z gory dzieki za opinie

 

Jezeli wstawilem beznadziejne konfiguracje a masz lepsza propozycje - jestem otwarty! Dodam ze raczej chyba musze wziac z xkom, maja przyzwoitą opinie. Z przykroscia stwierdzam ze nie ma problemu w konfiguracji podzespołów bo pozniej wszystko sie grzeje i jest ... słabo  :/  Serio widze mozna sie niezle nadziać.

Link to post
Share on other sites

 

Serio widze mozna sie niezle nadziać.

 

Oj tak. Czasem niektórzy ,,jelenie" nie interesując się wcześniej tematem kupią taki laptop a potem płaczą ,że nie może włączyć gry ...

 

 

 

 

Z tego co zrozumialem z710 bedzie odpadac w przedbiegach i przez to ze ma i7 bedzie grzal sie jeszcze bardziej?

 

Im większa wydajność, tym większe temperatury.

 

 

 

Co do msi wczesniej wstawilem gp70 ten jest gp60 (slyszalem ze lepszy

 

MSI GP60 i GP70 Leopard to takie same laptopy. Jedyną rzeczą którą się różnią to wielkością.

 

 

 

Asus R510JK - brak jakichkolwiek recenzji tylko jedna opinia którą mógł napisać dosłownie każdy (nawet sprzedawca tego laptopa). W tym przypadku zostaje albo czekać (na opinie/recenzje) albo odrzucić propozycję albo zaryzykować - wybór należy do ciebie.

 

 

 

Według mnie Lenovo Z50 także odpada, ponieważ ma : słaby ekran, zawiasy ledwo ,,dychające" przy nowości i jedno wejście USB 3.0.

Link to post
Share on other sites

Oj tak. Czasem niektórzy ,,jelenie" nie interesując się wcześniej tematem kupią taki laptop a potem płaczą ,że nie może włączyć gry ...

 

 

 

 

Im większa wydajność, tym większe temperatury.

 

 

 

MSI GP60 i GP70 Leopard to takie same laptopy. Jedyną rzeczą którą się różnią to wielkością.

 

 

 

Asus R510JK - brak jakichkolwiek recenzji tylko jedna opinia którą mógł napisać dosłownie każdy (nawet sprzedawca tego laptopa). W tym przypadku zostaje albo czekać (na opinie/recenzje) albo odrzucić propozycję albo zaryzykować - wybór należy do ciebie.

 

 

 

Według mnie Lenovo Z50 także odpada, ponieważ ma : słaby ekran, zawiasy ledwo ,,dychające" przy nowości i jedno wejście USB 3.0.

No to z tego co widze najlepszym wyjsciem bedzie msi. Z tych czterech ktore podalem jest najlepszy jesli kierujemy sie wyborem mniejszego zła :)

 

Chcialbyk zauwazyc ze odrzuciles wszystkie moje laptopy i jestem w kropce. Nawet jak pojde do sklepu to przeciez nic innego mi nie powiedza na ich temat. Wcisna ten ktory bedzie dla nich premiowany albo ten ktory najgorzej schodzi.

Moze ty mi cos zaproponujesz co moglibys y wziac pod uwage? Cos czego nie bede zalowal i troche pourzytkuje?

Sprawa wyglada tak ze przylatuje do PL w poniedzialek i chce zamowic cos na wtorek srode max zeby miec pare dni na przetestowanie maszyny zanim wylece spowrotem :)

Link to post
Share on other sites

Asus przezentuje sie super ale przekracza budzet. Acera juz sprawdze po pracy.

Chodzi o to ze jak mam okreslony budzet do 3600 okolo to nie znaczy ze za tyle trzeba kupowac :)

Nie chce kupowac nic powyzej bo wiem ze moge ale ja nie skorzystam z jego osiagow.

Jedyne co robie na lapku to gram w world of warcraft / facebook i tyle takze wiele do szczescia nie potrzebuje. Wiadomo ze i7 by sie chcialo i z 16gb ramu do tego karta 850m i to wszystko wsadzone w solidne 17'cali tylko pytanie po co?

Do moich oczekiwan chyba nie ma potrzeby wydawac tyle kasy. Co myslisz?

Znalesc laptopa i go kupic to nie problem. Problem jest kupic naprwde solidnego laptopa ktory posluzy na dluzej.

Nie mialbys do zasugerowania w takim razie czegos "gorszego" pod wzgledem podzespolow ale za to stabilnie dzialajacego?

Alez juz mnie glowa boli od tych laptopow. Kupic musze bo ten ktorego mam jest bardzo wolniutki. Nie musimy wydawac calych 3600. Jak by bylo nawet za 3000 cos slabszego ale wartego kupna, czemu nie. Bo widze ze przedzial budzetowy na 3600 jest conajmniej dziwny :)

Link to post
Share on other sites

 

Kupic musze bo ten ktorego mam jest bardzo wolniutki.

 

Nie musisz. Możesz. Aby przyspieszyć starego kup SSD. 

 

16 gb ramu do niczego ci się nie przyda. 

 

 

Osobiście myślę,żę jeżeli laptop będzie na dłuższy okres czasu to warto dołożyć te 500 zł chociażby dla świętego spokoju (brak zmartwień,że jakaś gra nie pójdzie nawet na minimalnych, lepsze wykonanie, ogólnie wyższa klasa).

 

Zrobisz jak zechcesz.

Link to post
Share on other sites

Nie wydaje mi sie ze moj laptop dual core 2000mhz / 4gb ram / zintegrowana karta grafiki moze uzdrowic SSD ;)

Edit. Kurcze asus i acer robia wrazenie i chyba masz racje z tym 500zl. Szkoda by bylo pozniej zalowac ze sie przyoszczedzilo ;)

Mam nastepne trzy typy wg mnie ciekawsze od poprzednich.

---------------------------------------------------------------------------------------

 

 

1. Lenovo Y510P i7 - wg mnie najlepszy z nich

 

http://www.x-kom.pl/p/172053-notebook-laptop-15-6-lenovo-y510p-i7-4700mq-8gb-1000-dvd-rw-win8x-gt755m-fhd.html

 

Podobno dobre temperatury, dobry procek, karta chyba niczego sobie i do tego ciekawa klawiatura (b.dobrze wykonana+podswietlenie ktore by sie przydalo. Wykonaniem nie grzeszy, moze plastik ale szczerze? Jak jest wydajny i sie nie grzeje to czego chciec wiecej? Jest mozliwosc dolozenia SSD w przyszlosci oraz ew ramu do 16gb (raczej 8gb starczy spokojnie). 

 

 

2. Acer v-772G i5 

 

http://www.x-kom.pl/p/154957-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i5-4200m-16gb-1281000-7hp64x-gt750m.html

 

Ma plus ze 17 cali ale to chyba nie bedzie kartą przetargową. Niby 16gb ram ale ma mankament w stylu rozdzielczosc 1600 x 900 (HD+)

 

 

3. MSI GP60 Leopard i7 - wiem znowu do niego wracam ale uzasadnie czemu.

 

http://www.x-kom.pl/p/176749-notebook-laptop-15-6-msi-gp60-leopard-i7-4700hq-8gb-1000-win8x-gt840m.html

 

Temperatury w normie, fajny procesor, ciekawa karta, 8gb ram wystarcza.

Jednyny powazny minus gdziekolwiek o nim czytaklem to jakos wykonania. Ludzie czepiają sie głownie o to ze plastikowe wykonanie i niby tandeta. Dla mnie ten design calkiem pasuje, odbiega od zwyklych laptopów i fajnie. Poza tym co mnie to obchodzi ze jest plastikowy? Nie potrzebuje aluminiowego laptopa a do momentu kiedy trzyma temperatury w normie i jest szybki oraz wydajny to czego wiecej moge oczekiwac? Dla mnie laptop moze byc nawet drewniany zeby tylko sie nie grzał oraz byl wydajny ;)

 

 

Co sadzisz o tych modelach? Jakie mialbys zastrzeżenia? Czy któryś można ewentualnie wziąć pod uwage?

Edytowane przez veleth
Link to post
Share on other sites

Lenovo Y510p będzie miał dosyć wysokie temperatury ale bez przesady (szczególnie jeżeli masz konfiguracje bez SLI). Według mnie to bardzo dobry laptop.

 

Acera już podawałem w propozycji tylko ...  karta minimum gtx 760m (wydajniejsza od gt 755m o jakieś 25%) a jeżeli masz jeszcze trochę pieniędzy to najlepiej z gtx 850m.

 

Skoro wszystko w tym MSI ci pasuje ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...