Skocz do zawartości

ustawiony konkurs


Recommended Posts

witam, kochani przepraszam z góry, że założyłem taki temat na stronie komputerowej ale słyszałem, że jest tutaj bardzo dużo osób które znają się na rzeczy i może będą w stanie odpowiedzi na moje pytanie.

 

Chodzi mi o pewien konkurs w którym trzeba było dodać pracę graficzną na temat "niezwykłe zdjęcie z podróży" wczoraj ogłoszono wyniki które były od razu dla mnie podejrzane wiec postanowiłem to sprawdzić i rzeczywiście, odkryłem, że laureaci pierwszych 4 miejsc są rodziną lub znajomymi, mało tego jedno zdjęcie jest pobrane z zagranicznego serwera a laureat nie ma prawa do tego zdjęcia i łamie prawa osób trzecich, wiem powiecie żebym napisał reklamację do organizatora no ale właśnie organizator powołał komisję która składa się z laureatów konkursu ;D i według mnie powiedzenie ręka ręke myje idealnie by tu pasowało,a po za tym mispałem juz parę maili i mnie zbywają i dlatego mam pytanie... Czy istnieje jakaś strona, forum gdzie rozpatrywane są takie przypadki? czy mam pisać do urzędu ochrony konkurencji i konsumenta? dziękuje za wszelką odpowiedz,

pozdrawiam 

 
Link to post
Share on other sites

Zasadnicza sprawa kto taki konkurs organizował. Jeżeli instytucja państwowa to zawsze większe szanse na ugranie czegokolwiek., bo firma prywatna właściwie może robić co im się podoba - ich kasa, ich sprawa.

Przede wszystkim odezwij się do posiadaczy prac autorskich prac które wygrały.

Przeczytaj też dokładnie regulamin konkursu, bo może nie było żadnych zastrzeżeń co do tego że rodzina organizatorów nie może w nich uczestniczyć i nie ma zastrzeżeń że prace muszą być samodzielne.

 

Kwestie prawne to chyba najszybciej wyjaśnisz na forum prawnym a nie komputerowym :P 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...