Skocz do zawartości

Asus Z97-P uszkodzone piny od socketa


Recommended Posts

Witam, mam problem:( Dzisiaj przyszedł do mnie procek, więc po powrocie z pracy postanowiłem zamontować nowy zestaw (cpu, mobo, ram). Na początku chciałem zamontować procesor i chłodzenie. Zdjąłem więc pierwszy raz osłonę od Socketa i zauważyłem że kilka pinów jest powyginanych:( Od razu rzuciło mi się to w oczy. Płytę(Asus Z97-P) zamówiłem na stronie morele.net. Przyszła w piątek więc tak tylko zajrzałem zobaczyć jak wygląda i odłożyłem czekając na procesor, który zamówiłem na stronie Agito.pl. Oczywiści zrezygnowałem z montażu procka. Co mam teraz zrobić? Pewnie jak spróbuję zareklamować to powiedzą, że to z mojej winy:( Pudełko po płycie głównej nie miało żadnych naklejek czy plomb, sama płyta tez znajdowała się tylko w foli niezaklejonej. Możliwe że ktoś wcześniej używał tej płyty? Te piny wydają się dość solidne, nie wiem co trzeba robić żeby je powyginać. Może być to wada fabryczna? Pozdrawiam i proszę o pomoc. Foto: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9e058b44e56907f3.html

Link to post
Share on other sites

Zegarmistrz nie ogarnie, lokalne serwisy PC też. Podzwoniłem trochę i w sumie ciężka sprawa. To nie są piny wygięte w skutek nieprawidłowego umieszczenia procesora bo są wygięte w drugą stronę, musiały być czymś zaczepione:( W kilku miejscach wymieniają całe sockety, ale ceny zaczynają się od 250 zł, a według mnie to nie warto tyle wydawać, sama płyta jest warta ~360 zł. W wielu miejscach powiedzieli, że wymieniają za 120 zł, ale muszę im dać nowe gniazdo bo są bardzo trudno dostępne, a jak są trudno dostępne to i na dobrą cenę nie ma co liczyć. Do serwisu Morele raczej wysyłał nie będę bo to na 99 % nie przejdzie, a nie chcę się dodatkowo denerwować i czuć jak naciągacz. Wiadomo jak w Polsce serwisy działają. Dziwi mnie,  że te płyty nie są zaplombowane czy nawet zaklejane. Procesor Intel i5 ma plomby i jest git, wiem że raczej nikt tam nie zaglądał. Nawet pamięć za 150 zł (GoodRam) ma jakieś tam naklejki na opakowaniu. Płytę równie dobrze mógł uszkodzić ktoś w serwisie Morele przy składaniu komputera, a żeby uniknąć odpowiedzialności wymienił na drugą, a uszkodzoną puścił dalej w obieg. Dzwoniłem również do serwisu Asusa i powiedzieli, że jakiekolwiek uszkodzenie mechaniczne jest odrzucane, a za gotówkę nie naprawiają bo to bardzo skomplikowane. Naliczyłem łącznie 6-7 wygiętych pinów, jeśli chociaż uda się naprostować 3-4, a reszta się nie będzie stykać to może spróbuję zamocować procka i sprawdzić czy działa. Z tego co się dowidziałem to wiele z tych pinów jest mniej istotnych. Nie powinien się od tego uszkodzić procek? Jego by mi było naprawdę szkoda bo dałem za niego 900 zł(i5 4690k)

Edytowane przez lukaszk99
Link to post
Share on other sites

Nawet dobrze się składa, że zapytałeś. Włożenie procka do płyty z wygiętymi płytami może zaskutkować różnymi wynikami: uruchomieniem się komputera, nieuruchomieniem się komputera lub zepsuciem procesora (raczej nie spalisz, ale uszkodzisz). Przy procku za 9 stówek nie wiem czy jest sens ryzykować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nawet dobrze się składa, że zapytałeś. Włożenie procka do płyty z wygiętymi płytami może zaskutkować różnymi wynikami: uruchomieniem się komputera, nieuruchomieniem się komputera lub zepsuciem procesora (raczej nie spalisz, ale uszkodzisz). Przy procku za 9 stówek nie wiem czy jest sens ryzykować.

 

Czyli pozostaje mi sprzedać na Allegro jako uszkodzona(na przynajmniej 100 zł mogę liczyć?) i kupić nową? Nie wiem sam co robić:( W kilku serwisach byłem i wszędzie twierdzili, że nie da się tego wyprostować bo się piny ułamią. Jaką płytę polecacie do lekkiego OC(4,2 GHz)? Kupić takiego samego Asusa Z97-P? W oddziale komputronika mają na stanie płytę MSI Z97-G43 Gaming z 464 zł (nie chcę już zamawiać płyty przez kuriera), lepsza będzie?  W sumie nie mam zaufanie do firmy MSI, miałem dwie karty graficzne od nich i obie niedługo po gwarancji padły, a obecnie mam płytę Asusa(P5QL-E i E8400), która ma już prawie 6 lat i chodzi przez ten czas bez problemu, dlatego znowu wybrałem Asusa. Z drugiej strony jak znowu kupię taką samą płytę to bardziej będzie mnie bolała strata tych pieniędzy xD

 
Link to post
Share on other sites

 

Czyli pozostaje mi sprzedać na Allegro jako uszkodzona(na przynajmniej 100 zł mogę liczyć?) i kupić nową

 

 

Ja za Ciebie nie zdecyduję. Na dobrą sprawę nie wiadomo co się stanie jak wsadzisz procka do tego socketu.

 

MSI ma dobre płyty, ale jak już bierzesz MSI Z97-G43 to weź wersję bez "gaming". Szkoda kasy, te bajery i tak nic Ci nie dadzą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak nikt nie chce się tego podjąć i masz ją sprzedać jako uszkodzoną to pęseta lub jakieś inne narzędzie w dłoń i sam spróbuj je wyprostować bo w takim przypadku nie masz nic do stracenia. Najwyżej się nie uda i wystawisz ją jako uszkodzoną.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybacz nie zauważyłem, na fotkach też zbyt dużo nie widać. W sumie ja bym tam spróbował odesłać płytę, niekoniecznie pisząc, że piny wygięte, ale że nie działa. Sami dojdą do tego, że są uszkodzone, a jak sam mówisz, nie jest to Twoja wina. Być może uwzględnią, że mogło to zostać uszkodzone wcześniej. Mi wymienili, a zaznaczam, że napisałem, że piny są połamane (w moim przypadku).

Edytowane przez LeCzarny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra plan jest taki, płytę odsyłam, a w między czasie kupuję inną bo nie mam zamiaru czekać jak i tak wiem, że na 99 % reklamację odrzucą. Jak odrzucą, sklep odpowiednio ocenię i sprzedam na Allegro jako uszkodzona. Sam się z tym bawił nie będę bo to nie dla mnie robota, poza tym musiałbym kupić konkretne szkło powiększające. Jak dadzą nową to porównam, która lepsza i sprzedam mniej dla mnie odpowiednią na Allegro, a sklepowi wystawię super pozytywną opinię. Planuję zakup niedrogiej płyty, która umożliwi mi OC 4690k na 4,0 - 4,2 GHz. Poważnie zastanawiam się nad MSI Z97-G43. Nada się? Strasznie mało opinii jest o tej płycie, przynajmniej na polskojęzycznych stronach. Płytę kupię w niedzielę w komputroniku. U mnie w mieście maja tylko 100 zł drożą wersję Gaming, a jak wspomniał Klikacz nie warto do niej dopłacać. W niedzielę będę przejazdem w Warszawie, a tam w kilku salonach jest dostępna ta płyta od ręki za 369 zł.


EDIT:  Ok, kupiłem płytę MSI Z97-G43 Gaming za 410 zł  i jak na razie jest wszystko OK(nie było wersji bez Gaming). Piny były proste xD PC chodzi super, przejście z E8400 to kosmos:) Dam znać jak poszła reklamacja Asusa Z97-P.

Edytowane przez lukaszk99
Link to post
Share on other sites

Nie wysyłaj na reklamacje, jeśli tylko masz jeszcze 10-dniowy okres na zwrot. Po prostu pakujesz i wysyłasz bo Ci się nie podoba.

 

Nie będę kombinował. Nie wierzę to, że nie obejrzą pinów gniazda, więc nie wiem czy to ma sens. Najwyżej nie uwzględnią reklamacji, a wtedy ja już tam nigdy więcej nic nie kupię. Najważniejsze, że mam nową płytę która działa. Ze stratą tamtej już się pogodziłem:) Najwyżej sprzedam jako uszkodzona.

Link to post
Share on other sites

No właśnie sęk w tym, że pewnie nie obejrzą... dlatego Ci wysłali płytę ze zwrotu, w której ktoś uwalił piny. Morele robi to nagminnie, też zamawiałem u nich m.in płytę i w pudełku brakowało jednego kabla sata, ale już się z nimi nie chciałem szarpać, bo to strata czasu i nerwów.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj otrzymałem maila ze sklepu Morele.net : "Witam, Uprzejmie informuję, że reklamowany towar zostanie dzisiaj odesłany [...] Forma realizacji:naprawa" Czy to oznacza, że płyta została naprawiona? Na stronie Morele.net mam dodatkową napisaną uwagę: "uszkodzone piny. Jak dzwoniłem przed reklamacja na infolinię Asusa to zapewniali mnie, że nie naprawiają uszkodzonych pinów bo to skomplikowane i nieopłacalne, a reklamacje tego typu są z miejsca odrzucane. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Skoro napisali, że formą realizacji jest naprawa, to dostaniesz ją naprawioną.  ;) Czy faktycznie będzie naprawiona, to już sam zweryfikujesz.

 

Witam, płytę dostałem dzisiaj, piny są naprawione, ale jest problem. Wysyłałem im cały zestaw(sterowniki, maskownica, instrukcja, kable SATA, dokumnet potwierdzający zakup), a dostałem golasa, nawet karton nie jest firmowy tylko zwykły szary. A poza tym inna jest zaślepka na CPU(mocowana jak procesor), ale to nieważne. Wszystko, prócz maskownicy nie było by mi potrzebne, ale kupiłem nową płytę(MSI Z97-G43 Gaming) i tą chcem sprzedać.

Link to post
Share on other sites

Ja tam jestem zadowolony przynajmniej z tego, że się nie wypieli i nie zwalili winy na mnie, tylko naprawili. Zawsze to jakiś plus dla nich:) Napiszę do nich nich doślą (przynajmniej maskownicę) może sprzedam płytę MSI, a zostawię Asusa. Dzisiaj wieczorem podłączę Asusa i porównam. Jak na razie z płyt MSI jestem zadowolony, procek 4690k bez problemu wstał na 4,7 GHz, no i całkiem fajnie gra zintegrowany układ dźwiękowy.

Link to post
Share on other sites
Witam, płytę dostałem dzisiaj, piny są naprawione, ale jest problem. Wysyłałem im cały zestaw(sterowniki, maskownica, instrukcja, kable SATA, dokumnet potwierdzający zakup), a dostałem golasa, nawet karton nie jest firmowy tylko zwykły szary. A poza tym inna jest zaślepka na CPU(mocowana jak procesor), ale to nieważne. Wszystko, prócz maskownicy nie było by mi potrzebne, ale kupiłem nową płytę(MSI Z97-G43 Gaming) i tą chcem sprzedać.

To nie wina sklepu tylko serwisu Asusa w Czechach, tez tak mialem, wyslalem full box a wrocila sama plyta w szarym kartonie. Do Asusa sie odsyla 'gole' podzespoly bo takie pozniej wracaja.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nie wina sklepu tylko serwisu Asusa w Czechach, tez tak mialem, wyslalem full box a wrocila sama plyta w szarym kartonie. Do Asusa sie odsyla 'gole' podzespoly bo takie pozniej wracaja.

W sumie racja, ale sklep powinien o tym poinformować bo użytkownik może tego nie wiedzieć. Jak załatwiłeś sprawę? Dosłali resztę?

Edytowane przez lukaszk99
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...