Skocz do zawartości

Wieczne pytanie LGA1155 i5 2500 czy i7 3770?


Recommended Posts

Witam 

mam do dyspozycji 800zl

szukam używanego i7 3770 do kupienia ale powoli zastanawiam się czy nie inwestować w silnego i5 2500k który niewiem jak ma sie na realia 2014 roku, i jak bedzie w przyszłosci w 2015 GTA5, Wiedzmin 3, czy te 8 wątków mi w przyszłości sie nie przyda? moze byc nawet i5 2500 bez K bo krecenie mi sie nie widzi (mam pamieci na 1333mhz)

 

zmiana plyty i socketu z 1155 nie wchodzi w gre, pozostaje tylko wymiana procka

mam aktualnie i3 3220 8gb ram win 8.1  i gtx 760

 

wieczne pytanie czy i7 3770 ktory jest najwydajniejszy chyba pod lga1155 czy i5 2500k, krecenie prockow raczej mnie nie interesuje

korzystam czesto z OBS przy streamowaniu, czasmi sonyvegas do renderu, czasem shadowplay, ale priorytetem jest granie w gry i wydajnosc, oszczedzac czy nie? wiekszosc tematow na temat i5 2500k jest z przed dwoch lat, jak ten procek ma sie w 2014 i jak to bedzie za rok? dawac te 300-400zl wiecej za i7 3770 prosze o pomoc!

 

pozdrawiam i czekam na pomoc!

Link to post
Share on other sites

Obecnie w grasz korzystanie z więcej niż 4 wątków występuje nie licznie (można zliczyć na palcach). Ale jak to będzie z używaniem wielowątkowości w nowych tytułach to tylko jakiś wróżbita mógłby ci wywróżyć. Osobiście dysponując tą kwotą kupiłbym i5 2500k i podkręcał 4ghz+ ale widzę że ta wielowątkowość cię ciekawi to weź sobie i7 2600 z K lub bez K. Jakby nie patrzeć jest sporo tańszy od i7 3770K, a nie dość że tańszy to nie będziesz miał problemu z temperaturami (kupa pod IHS).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...