Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Wybieram się na studia i potrzebuje jakiegoś urządzenia, które oferuje możliwość wygodnego przeglądania stron wraz z ogląniem filmów oraz udźwignie podstawowe aplikacje potrzebne przeciętnemu studentowi. Nie gram w żadne gry. Zależy mi głównie na czytaniu książek i oglądaniu filmów zarówno z dysku jak i w internecie. Do tego fajnie byłoby móc zrobić niezłe zdjęcie np. notatek lub nagrać film np. prezentacje. Nie wiem jak jest ze sporządzaniem notatek na takim urządzeniu? W tym wypadku chyba nadal najlepsza będzie tak czy siak kartka papieru? Jego walory estetyczne kolokwialnie mówiąc mi wiszą. Dodatkowymi atutami które mogłoby posiadać byłyby nawigacja i możliwość swobodnego przenoszenia. Dlatego zastanawiam się nad jakimś tabletem albo fabletem czy też większym smartphonem. Choć ostatnie dwie opcje są raczej sceptyczne.
Dzięki wielkie,pozdrawiam.

 

PS

Cena tak ok. 1000zł ale jeśli nic nie będzie wartego uwagi zważywszy na moje potrzeby to mogę dopłacić. Ważne, żeby urządzenie służyło przez lata.

Edytowane przez avrack4
Link to post
Share on other sites

Z poręcznych 8 cali - proponuję Dell Venue 8 Pro - Windows 8.1, MS Office 2013 Home & Student w zestawie - czyli Word, Excel i PowerPoint - bardzo przydatne na studiach. Możliwość używania Dell Active stylus - precyzyjnego, aktywnego rysika rozpoznającego 256 stopni nacisku. Zrobisz na nim dokładnie to co na stacjonarnym PC czy laptopie.

 

Strony, filmy i programy na nim ruszą dokładnie jak na PC czy Laptopie. Po podłączeniu myszy, klawiatury i monitora staje się przyzwoitym komputerem biurowym.

 

Można dokupić Etui / klawiaturę - i mamy mały 8 calowy netbook.

 

Niestety nie ma GPS'u - aby mieć GPS musiał Byś kupić wersję z Modemem 3G - ale - tak kosztuje 1700 zł. W module Modemu 3G znajduje się również odbiornik GPS.

 

Notatki - papier wygodniejszy jest :) - ja na moim Dell Venue 11 Pro czasem robię krótkie notatki, najczęściej stylusa używam do precyzyjnej nawigacji.

Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

A co powiesz na G Pad 8.0? http://www.lg.com/pl/tablet/lg-G-Pad-8.0 z ciekawostek, dla Ciebie jako studenta możę przydać się opcja Dual Window, dzięki, której możesz korzystać z dwóch aplikacje jednocześnie, np podczas wykładów :] G Pad posiada czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, dzięki czemu nie musisz się martwić o wydajność działania.

 

Pozdrawiam,

Doradca LG

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo. Nexus kosztuje około 900zł w wersji 32GB. Weź Dell Venue 8 Pro bo za 870zł to prawdziwa okazja, a tablet z pełnym Windowsem pozwala na komfortowa pracę ze wszystkimi mniej wymagającymi aplikacjami z których normalnie korzysta się na PC a Android tego nie ma ;)

Wziąłbym tego Venue 8 Pro od razu ale jeszcze się zastanawiam, bo nie ma GPS i bateria jest niewymienna a planuje go mieć kilka lat, to istotny problem ;(. Nie lepiej byłoby zaczekać i dołożyć jeszcze z 500zł? np. samsung galaxy tab 4? A co sądzicie o Asus VivoTab Note M80TA 32GB??

Edytowane przez avrack4
Link to post
Share on other sites

Asus VivoTab Note M80TA - fajny sprzęt - ALE - gdzie Ty go kupisz za cenę Venue 8 Pro? Bo w Polsce kosztuje koło 1100 zł :) No i akumulator tez ma niewymienny :)

 

Samsung Galaxy tab 4 - potrzebujesz sprzetu na studia czy do walenia samojebek na fejsa?  :) Android to porazka nie system, zwłaszcza na studia. Nie potrafi poprawnie stron wyświetlać, filmy z napisami sprawiają problemy. Nic nie podlaczysz, uruchomisz. Ale za to ma 40 aplikacji udających pierdzenie :)

 

Praktycznie każdy tablet ma niewymienny akumulator - wyjątkiem jest 10 calowy Dell Venue 11 Pro - ma zdejmowaną tylną pokrywę i wymienny akumulator - ALE - musiał bys dołozyć nie 500 ale 1200 zl :) bo ceny zaczynają się od 2200 zł. :) Sam mam taki, tyle że w wersji z Core i3, 4 GB RAM, 128 GB SSD i Modemem 3G. Ale jego cena przekracza Twój budżet tak coś koło 3000 zł :)

 

Każdy sensowny serwis WYMIENI ci akumulator - nie ma problemu, wymiana nie kosztuje dużo, znajomy wymieniał i zapłacił 60 zł + koszt akusa :)

 

Niestety Venue 8 Pro nie ma GPS - możesz też spróbować kupić Toshiba Encore - cena podobna do Venue - ma GPS - ALE - nie ma stylusa, jest trochę gożej wykonana, ma też troszkę slabszy ekran.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites
@Ravir

Ten Dell Veue 8 PRo też nie ma Stylusa, wersja ze stylusem jest o 100zł droższa ;) 

 

Rzeczywiście ten Toshiba Encore ma GPS i cena nie jest zła bo 900zł (przypmnę, że Dell PRo bez stylusa kosztuje 850zł, a z rysikiem 960zł więc tragedii nie ma z tą Toshibą). Sprawdzałem też czy Acer Iconia W4 ma GPS jednak on też nie ma. 

Link to post
Share on other sites

Nie ma stylusa - ALE - można go dokupić. Do Tośki nie dokupisz stylusa - to znaczy kupisz zwykły, uniwersalny do ekranów pojemnościowych - który ma fatalną rozdzielczość - bo udaje dotknięcie palca :)

 

Venue 8 Pro ma wbudowany osobny digitizer - dokładnie taki jak w biznesowym Dell VEnue 11 Pro - i obsługuje, bardzo precyzyjny aktywny stylus. Który jest lepszy od pasywnych Wacomów (jak w Samsungu) - bo nie traci precyzji na krawędziach ekranu.

 

Musimy sie zdecydować czy bardziej nam zalezy na stylusi czy GPS - i wybrać. Venue 8 Pro czy Tośka Encore.

 

Ja dodam, że z GPS'u w tableci nie kożystam wcale - a stylusa używam często :) - nawigację mam w telefonie :) więc tableu nie używam do tego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma stylusa - ALE - można go dokupić. Do Tośki nie dokupisz stylusa - to znaczy kupisz zwykły, uniwersalny do ekranów pojemnościowych - który ma fatalną rozdzielczość - bo udaje dotknięcie palca :)

 

Venue 8 Pro ma wbudowany osobny digitizer - dokładnie taki jak w biznesowym Dell VEnue 11 Pro - i obsługuje, bardzo precyzyjny aktywny stylus. Który jest lepszy od pasywnych Wacomów (jak w Samsungu) - bo nie traci precyzji na krawędziach ekranu.

 

Musimy sie zdecydować czy bardziej nam zalezy na stylusi czy GPS - i wybrać. Venue 8 Pro czy Tośka Encore.

 

Ja dodam, że z GPS'u w tableci nie kożystam wcale - a stylusa używam często :) - nawigację mam w telefonie :) więc tableu nie używam do tego.

 

A jak wygląda sprawa micro hdmi? czytałem, ze mozna używac przejsciowek. Czy obraz w takim rozwiazaniu jest porównywalny?

Link to post
Share on other sites

Z moich doświadczeń wynika, że tak, wiele zależy od "przejściówki" - ale w normalnych warunkach nie ma problemu. 

 

Można podłączyć więcej monitorów :) - wpisz w Google Dell Venue 8 Pro Four monitor i zobaczysz :)

 

 

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli tablet to rzeczywiście najlepszym wyborem będzie Dell Venue - dobry sprzęt, świetna bateria.

Jeśli natomiast chodzi o smartfony to dobrze byłoby wybrać Lg G2:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/8134030

Duży ekran 5,2 cala, w sklepach do kupienia jak widzicie w porównaniu w cenie od 1300 zł ale można sobie zajrzeć na aukcje i spokojnie można znaleźć tam tańsze używane.

Sam telefon ma dobre parametry.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

A nie lepszy od Venue 8 pro byłby: Colorovo CityTab Supreme 10.1??
Tym bardziej, ze za 1100zł mozna dostac wersję 64gb.
Jak na moje oko te same parametry ta sama cena ale dodatkowo mamy większy wyświetlacz i klawiaturę, która mogłaby się przydać na studiach i nietylko.

Edytowane przez avrack4
Link to post
Share on other sites

Tyle, że colorovo to sprzęt powiedzmy szczerze, gorzej wykonany. 
Ja jak szukałem tabletu do 1000zł to wziąłem pod uwagę:
- Dell venue 8 pro (najlepiej wykonany, niezły ekran, ale brak GPS, brak hdmi)

- Toshiba encore (Trochę gorzej wykonana, słabszy ekran, lekko grubsza i cięższa, ale ma hdmi i gps)

- Asus t100 (używany) (10 cali, klawiatura z dyskiem twardym w zestawie, touchpad, usb 3.0 w klawiaturze, brak za to gps, hdmi ma)

- Lenovo miix 2 (używane, może jakaś ustrzelona nówka na allegro) (10 cali, klawiatura w zestawie i 2x usb w klawie, całkiem spoko)

 

 Mój wybór padł na Asus-a T100 z dyskiem 128gb ssd w klawiaturze za 1020zł. Jestem bardzo z niego zadowolony i szczerze go polecę. Do internetu wykorzystuję codziennie i w porównaniu do 7 calowego Asusa na andku (nie jest najgorszy), to komfort pracy na takim ekranie według mnie jest znacznie lepszy. Poza tym to nie jest wcale najsłabszy sprzęt, spokojnie można zagrać w Portala 2, Half life 2, czy killing floor, o filmach nie wspominając. 
Minusem może być brak GPS, ale 10calowy gps to według mnie słaby pomysł.

Link to post
Share on other sites

szkoda, że T100 nie ma aparatu a nie mam tel na tyle dobrego. poza tym nie chciałoby mi sie ciagle transferowac zdjec
a venue 8 pro po podlaczeniu klawiatury niebardzo mozna uzywac trzymajac wszystko na kolanach jak z reszta colorovo... juz nie mowiac o tym ze takowa kosztuje tyle ze lepiej t100 kupic xd

Edytowane przez avrack4
Link to post
Share on other sites

Jako zamiennik - do trzymania na kolenach polecił bym ci nie T100 - ale - Acer Switch 10  - cena podobna ale Acer jest lepszy.

 

Opcją jest wspomniany przez ArioX Lenovo MIIX 2 - ma świetny ekran Full HD - ale dość specyficzną stację dokująca.

 

Najlepiej udaj się do dużego splepu jak Media Markt i obejzyj oba - Acer Switch 10 oraz Lenovo MIIX 2 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A co powiesz na ASUSowego T100? To nie jest co prawda sam tablet, a transformer book, co oznacza, że masz laptopa, z którego możesz odłączyć klawiaturę. Sam się takim posługuję na studiach i bardzo się sprawdza. Nawet z małą wprawą zobaczysz, że jesteś w stanie bardzo szybko na nim notować, bo jest po prostu wygodny w użyciu. Ma 10,1 cala, więc i wygodnie się na nim czyta powerpointowe prezentacje, pdfy i tak dalej, bo nie trzeba tego przybliżać – dla mnie to np. bardzo ważne. ;)

Na dole masz dokładną specyfikację: http://www.asus.com/in-search-of-incredible/pl-pl/asus-transformer-book-t100/

Do tego teraz na t100.pl jest konkurs ASUSa, gdzie można wygrać ten model. Zasady są proste, bo trzeba wysłać zdjęcia z hashtagami #beeasy i #bebusy, ale to sobie doczytasz. Rozwiązanie konkursu jest bodajże jakoś w połowie listopada, chyba warto spróbować. :) Ja np. już wysłałem zgłoszenie, bo nawet jak nie główna nagroda, to są jeszcze kupony do sklepu ASUSa :)

Edytowane przez egron02
Link to post
Share on other sites

Egron02 - każdy z polecanych tu Tabletów ma odłączaną klawiaturę. Czy Ty w ogóle Przeczytałeś ze ZROZUMIENIEM posty?

 

Asus T100 jest NAJGORSZY z proponowanych - Acer Switch 10 i Lenovo MIIX 2 też sa tabletami z odłączaną klawiaturą. I oba są lepsze jakościowo niż Asus T100. A o porównaniu do Dell Venue 11 Pro to w ogóle nie ma mowy :)

 

Jak pisąłem - Acer lub Lenovo. Porównaj sobie jak sie dokuje i wybierz któregoś z nich.

Link to post
Share on other sites

Ale jakośc jest nie najlepsza - wszystkie egzemplaże a w moim "otoczeniu" jest ich kilkanaście skrzypią, są nie dokładnie spasowane. Ekran ma nierównomierne podświetlenie. I dotyczy to obu wersji starej i nowej. Nowa jest lepsza - ale - nadal jest troszkę jakości brakuje.

 

Ariox - Masz na myśli "nową" wersję - nie starą :) bo stara miała slabszy procesor i czasem pracy się nie wyrózniała. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...