Skocz do zawartości

O GTXach słów kilka, czyli co z tymi Maxwellami.


Recommended Posts

Owszem jako osoba wysoko postawiona na forum nie powinien obrażać innych.

Jeśli to prawda, to nie obraza ;) Niektórych osobników już tutaj znamy i brak mi cierpliwości na użeranie się z nimi.

 

Jak napisałem, aby nie podejrzewać mnie o profesjonalizm, to miałem na myśli aby nie cytować tego prasie, tylko załapać istotę odzwierciedlającą wpływ taktowania karty na jej wynik w teście i łatwość manipulacji tymże, a nie zapraszałem tym samym szeregu specjalistów do orzekania czy sens porównania ma sens i gdzie w tym wszystkim Cache L2. 

 

Aktualne testy są niekompetentne, podobnie jak historie o 30% wzroście wydajności bo tego wiedzieć nie możemy na chwilę obecną, czy o zgrozo podwójnym, bo ktoś nie wie co to PPW. Tak samo jak durny jest szał wyprzedaży posiadanych kart z poprzedniej generacji, napędzany pewnie właśnie tym - durną metodologią testów, porównywaniem referentów, w środowisku przystępnym dla nowej karty.

 

Pisząc ten tekst miałem głównie na uwadze osoby zielone, które łatwo w taki sposób zmanipulować, podzieliłbym to na dwa teksty tj. na co uważać czytając testy i jak ma się do tego test będący ostatnio na ustach większości krzykaczy, ale spodziewałem się, że będzie tu grono odbiorców które uciągnie dwa wątki w jednym, niedługim tekście, widać zbyt dawno tu nie pisałem aby nie wiedzieć, że nadal jest tu zgraja czepialskich idiotów (z laku lepszego określenia) i nie, nikt nie musi się ze mną zgadzać, ale jak odnajdę powody by twierdzić, że ktoś zwyczajnie nie umie czytać ze zrozumieniem (i co gorsza wypisuje jak mantrę swoje kretynizmy żeby mnie denerwować, pomimo trzykrotnego wyjaśnienia, być może ze względu na historię ostrzeżeń jak w tym przypadku), to dam mu wolne od forum, żeby nadrobił wrześniową szkołę.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Sam składałem.ok 2 miesiące temu. Tylko proszę bez uwag, że trzeba było myśleć. Wiem że popełniłem błąd, ale nie miałem pojęcia, że premiera nowych gtx będzie tak szybko, na forach też nikt nie doradzał żeby sie wstrzymać.

2 dni przed premiera były tematy, gdzie ludzie kupowali 780 za 1900zł lub 780ti za 2500zł i w tedy nikt nie wiedział zbyt wiele o nowej serii poza plotkami. Więc nie ma co się martwić.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Skoro aktualne testy są dla Ciebie niekompetentne, to które takimi nie będą? Czasem mam wrażenie, że część osób żyje w świecie wiecznych teorii spiskowych. Bo oni dostają za to kasę, bo oni są za nvidia. Guzik prawda. Znam dobrze środowisko o którym piszesz i daleko mi do wyciągania takich wniosków. 

 

Dla mnie w tym wszystkim jest logika. Testujemy karty na referencyjnych zegarach dla tego układu, później przedstawiamy możliwości OC i w tym wypadku wydajność na granicznych taktowaniach GPU. Wszystko jest jasne.

 

A Ty jesteś osobą, która naprawdę nie umie uderzyć się w pierś i przyznać do błędu. Tak było przy testach chłodzeń maxa, tak jest teraz przy okazji Maxwella. "Zgraja czepialskich idiotów". Wstydziłbyś się używać takich określeń. Pozwól, że jeszcze raz odniosę się do Twoich słów, tym razem z drugiej strony tego wpisu.

 

Relatywne uwarunkowanie taktowania jest tutaj wyjątkowo przesunięte na niekorzyść serii 7xx, skoro testy są robione przy fabrycznych ustawieniach na śmiesznych 860Mhz, gdzie te karty pną do 1200Mhz w zatrważającej większości przypadków (teraz już pominę wesołe przypadki 1400Mhz od EVGA Classified), to oznacza, nie tyle, że Maxwell jest inną architekturą, a to, że Kepler w teście nie pokazuje tyle ile powinien... i to bardzo nie tyle ile powinien. Nawet dla osób nie robiących OC, są wersje 780 Ghz  które są dalekie od testowanego 860Mhz, więc i dalekie od trafności porównań kart z aktualnych testów.

 

No to hop liczymy! 860 MHz w trybie podstawowym, czyli 250 MHz różnicy na korzyść GTX 970. Po OC: sztuki, którymi dysponowałem (sklepowe!) Asusa i GB podkręcały się do 1250 MHz w trybie GPU Boost 2.0. Pierwsi użytkownicy sklepowych sztuk 970-tki informują o OC na poziomie 1520 MHz w trybie GPU Boost 2.0. Zatem mamy różnicę na poziomie 270 MHz na korzyść 970. Dla tych, co podkręcają kartę kupioną na polskim rynku i na pewno nie selekta - wyniki portali odzwierciedlają rzeczywistą różnicę pomiędzy 970 a 780 na poziomie ~ 15%. 

 

Brakiem logiki jest więc wystawianie oceny karcie już teraz, powołując się na architekturę, czy "złożoność procesów", gdyż jasno napisałem, że aktualne testy są o kant du*y rozbić, gdyż a) Keplery zostały wyjątkowo niedowartościowane b) Maxwell musi pokazać potencjał OC, bo stojąc na aktualnym poziomie 1100Mhz w testach, zwyczajnie Keplerów nie przeskoczy pod względem surowej wydajności w grach.

 

Nie widzę w tym nic nielogicznego. Z punktu widzenia użytkowników GTX 970 taki test byłby niesprawiedliwy, gdyż porównywałbyś wydajność GTX 780 po OC z GTX 970 na stocku. Tak jak pisałem - miałoby to sens, gdyby możliwości OC GTX 970 kończyłyby się na 1300 MHz.

 

Temperatury, ceny, zastosowania pół/profesjonalne, walory ekonomiczne... na wszystko przyjdzie czas, jak przyjdą (rzetelne) testy konstrukcji niereferencyjnych. Ja wyplewiam huraoptymizm będący wszechobecnym na tę chwilę, bo albo testy wykonywali idioci, albo takie właśnie wrażenie miały sprawiać. Ja zauważam, że jest tu drugie dno, nie szukając jeszcze trzeciego i apeluję aby wstrzymać się z teoriami o 30% wzroście wydajności nadchodzącym z nową generacją.

 

Gdzie mowa o 30% wzroście osiągów? Kto dla Ciebie nie jest idiotą? Najbardziej nierzetelny test przedstawiono na stronie benchmark.pl. 

 

Jeśli przesłanki  o 1.5Ghz na rdzeniu okażą się prawdziwe, to będziemy mieć dobry etap w ewolucji desktopowych gpu, ale na chwilę obecną nikt takich informacji nie posiada, a te które posiadamy wskazują na sprzeczność między rzeczywistością, a sterowanymi testami.

 

Gdybyś był moderatorem na większym forum, to byś wiedział że to nie żadna ściema. 

 

PS. Karty, które trafiają do redakcji pochodzą z normalnej sprzedaży. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

W pewnym sensie ten szał sprzedaży poprzedniej generacji może być bardzo dobrą informacją dla tych, którzy kierują się w jakimś stopniu zdrowym rozsądkiem. Dzięki temu 770/780 tudzież R9 290 będzie można kupić za naprawdę przyjemne pieniądze i cieszyć się bardzo dobrą oprawą wizualną w nowych tytułach jak i wydajnością. Także nie ma tego złego ;) A czy te przesiadki na 970 są dobrym wyborem ? Myślę, że każdy ma swoje zdanie na ten temat. Grunt by każdy był zadowolony czego życzę przyszłym nabywcom zarówno serii 7xx jak i 9xx.
Chyba nie będziecie prowadzić wojny o słuszność wyboru kart ? ;) 

Link to post
Share on other sites

Dla mnie w tym wszystkim jest logika. Testujemy karty na referencyjnych zegarach dla tego układu, później przedstawiamy możliwości OC i w tym wypadku wydajność na granicznych taktowaniach GPU. Wszystko jest jasne.

Pisałem mu to już to zwyzywał mnie od idiotów :>

 

 

DjXbeat, dnia 23 Wrze 2014 - 15:24, napisał:

 

    Ale czego Ty oczekujesz od testu gdzie są porównywane 2 referencyjne karty graficzne?

    GTX780 - 860Mhz + Boost

    GTX980 - 1126Mhz + Boost

Dla tych, co podkręcają kartę kupioną na polskim rynku i na pewno nie selekta - wyniki portali odzwierciedlają rzeczywistą różnicę pomiędzy 970 a 780 na poziomie ~ 15%.

Akurat tutaj mam bardzo duże wątpliwości co do różnicy.

Sugerując się testami z pewnego źródła, które wielokrotnie sprawdziłem 970 jest średnio wydajniejsza o 5% od GTX780.

Mam nadzieję, że niebawem własnoręcznie to zweryfikuje ;) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Testujemy karty na referencyjnych zegarach dla tego układu

Sztuka dla sztuki i strata czasu.

 

 

później przedstawiamy możliwości OC i w tym wypadku wydajność na granicznych taktowaniach GPU. Wszystko jest jasne.
 

I wtedy mamy odpowiedź jaka jest różnica między kartami, która interesuje przeciętnego gracza.

 

W chwili obecnej jesteśmy pomiędzy jednym a drugim, co nie przeszkadza wielu snuć opowieści o wynikach po OC, kiedy jeszcze takich nie ma. Jeśli to jest dla ciebie logiczne, to zaczynam zmieniać o Tobie zdanie do pierwotnego.

 

Pierwsi użytkownicy sklepowych sztuk 970-tki informują o OC na poziomie 1520 MHz

Pierwsi użytkownicy już nie raz się mylili (a może nie tyle mylili, co późniejsi użytkownicy już nie mieli tak dobrze), to raz, a dwa, miałem to na uwadze i już o tym mówiłem - należy się wstrzymać z wróżbiarstwem do momentu kiedy otrzymamy uśrednione osiągi przeciętnej 970.

 

Zatem mamy różnicę na poziomie 270 MHz na korzyść 970.

Nie, nie mamy. Jeszcze. Jeśli będziemy mieć, to zgodnie z tym co napisałem (a czytałeś?) będzie miejsce na wybuchy radości. 

 

 

 

Z punktu widzenia użytkowników GTX 970 taki test byłby niesprawiedliwy, gdyż porównywałbyś wydajność GTX 780 po OC z GTX 970 na stocku.

Czy nie pisałem już dobre siedem razy, że trzeba poczekać i porównać maksymalne osiągi jednej i drugiej, a nie minimalne?

 

Starasz się wyjść na mądrego, a dowodzisz tylko tyle, że nie umiesz czytać, a obok logiki to nawet nie stałeś. Sorry winetou, nie masz w chwili ABSOLUTNIE ŻADNYCH twardych przesłanek ku temu, aby usprawiedliwić hura-optymizm i pęd na nowe karty, zwłaszcza przez posiadaczy obecnych 7xx i odwracasz tu kota ogonem. Ja nie mam zamiaru odbijać pingponga.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Brak przesłanek mogących potwierdzić daną tezę, z miejsca udowadnia, że teza nie jest prawdziwa. To jest podstawowa logika, jak zauważyłem, wielu z was obca.

 

Inaczej sprawa będzie wyglądać, jak porównamy obie karty, w wersjach które trafią do sprzedaży, w warunkach jakie będą wykorzystywane przez przeciętnego kupującego. W chwili obecnej, nie mamy takich informacji, natomiast wtedy, jak je uzyskamy, można wystawić werdykt 970>780Ti, o ile taki się potwierdzi. Wszystko to już było w tekście, ja tylko nie posiadam się z przerażenia jak bardzo można nie umieć czytać ze zrozumieniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

:rotfl:

Temat jest pyszny, a nowe GTX'y chyba niektórym zastąpiły chwilowo redtube'y :D

Miało być "możliwości" ;)

Choć z budowy również :>

 

Oczywiście w 970/980 nie pcham się bo 970 jest za słaba w porównaniu do 780 a 980 cena/wydajność to porażka. Tak czy siak na moment zagości u mnie 970 a do swojego PC upoluję referencyjnego GTX780 do SLI ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

PS. @@Lipton, Pytasz jak klasyfikuję tutaj idiotów, otóż pędzę z wyjaśnieniem.

 

Osoby które uważam za autorytety w tej tematyce, które widziały ten temat, zanegowały prosto sposób dojścia do meritum, jednocześnie konkluzję potwierdzając. I nie śmiem się z nimi sprzeczać, bo wyciągnięte założenie jest prawie prymitywne - celuje w inną grupę odbiorców, jak już wyjaśniałem, dlatego tekst ma być z założenia tak nieskomplikowany i tak płytki w detale jak tylko może, przedstawiając pewien szkic istotny dla zrozumienia przesłania osobom które w temacie dobrze nie siedzą.

Natomiast osoby które spierają się z oczywistą konkluzją, bądź wyłapują pojedyncze zdania starając się nimi zaprzeczyć całość, są idiotami bo nie stać ich na nic więcej. Bardzo łatwo idzie rozróżnić kto jest kim. Myślę, że nawet sam siebie odnajdziesz w moim podziale bez problemu.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...