Skocz do zawartości

O GTXach słów kilka, czyli co z tymi Maxwellami.


Recommended Posts

http://i.imgur.com/Uh8ULGc.png

 

Między tym, a taktowaniem Gigabyte 780 Ghz prosto z pudełka, jest grubo ponad 150Mhz różnicy. 

To samo tyczy się 780Ti. Dlatego właśnie, te karty wychodzą na słabsze od 970, co jest zwykłą kpiną.

 

Masz jakiś problem, ze zrozumieniem tekstu pisanego, czy starasz się znaleźć dziurę w całym?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Między tym, a taktowaniem Gigabyte 780 Ghz prosto z pudełka, jest grubo ponad 150Mhz różnicy. 

To samo tyczy się 780Ti. Dlatego właśnie, te karty wychodzą na słabsze od 970, co jest zwykłą kpiną.

A czy Ty rozumiesz, że porównuje się referencyjne karty a te maja takie taktowanie:

Ale czego Ty oczekujesz od testu gdzie są porównywane 2 referencyjne karty graficzne?

GTX780 - 860Mhz + Boost

GTX980 - 1126Mhz + Boost

Rozumiesz to, że to taktowanie wynika z budowy architektury? 

Link to post
Share on other sites

Jesteś idiotą, nie umiesz myśleć ani czytać i wyjdź z tego tematu, bo ja nie mam cierpliwości do tłumaczenia idiocie, że wyniki referencyjnych wersji na dniach po premierze nie interesują nikogo, a z pewnością nie będą interesować osób które za tydzień przystąpią do kupowania/pytania o niereferenty, dziękuję. 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dlatego właśnie, te karty wychodzą na słabsze od 970, co jest zwykłą kpiną.

Bo są słabsze!!!

Nawet jak byś testował podkręcone wersje GTX780@ 1200Mhz to GTX980 @ 1500 i tak będze dużo wydajniejszy!

Jesteś idiotą, nie umiesz myśleć ani czytać i wyjdź z tego tematu, bo ja nie mam cierpliwości do tłumaczenia idiocie, że wyniki referencyjnych wersji na dniach po premierze nie interesują nikogo, a z pewnością nie będą interesować osób które za tydzień przystąpią do kupowania/pytania o niereferenty, dziękuję. 

Nie zniżę się do Twojego poziomu!

Link to post
Share on other sites

Coś mi się zdaje, że egocentryzm Sida zaburza mu rozumienie prostych porównań

ale chłopak ma racje. Tutaj najlepiej poczekać na wersje niereferencyjne i tyle. Nowe karty  sa udane ale moim zdaniem za dużo jest niejasności . Nie mam podstaw nie ufać w tym momencie użytkownikowi Sid ze względu na to że "testy" na niektórych portalach sa często sponsorowane , co za tym idzie wiadomo ze musza wyjść dobrze . Ja zawsze byłem za tym ze najlepszy test to ten który sie zrobi samemu. Zastanawiam sie czy gdyby AMD nagle wypuściło nowa serie kart i do tego sypnęło $$$$ dla kilku portali, to która firma okazała by sie zwycięską ?  

Link to post
Share on other sites

Coś mi się zdaje, że wyszła gromada tumanów i stara się mnie zakrzyczeć.

 

Nowa architektura jest o tym lepsza, im wyższa jest rozdzielczość. Test z laba jest robiony na 1440p gdzie raz, Maxwelle mają przewagę (wspomniane nawet w pierwszym poście), dwa, Keplery testowane są w wersji bieda i nijak nie przekłada się to na, nawet karty z fabrycznym OC (między którymi różnica jest ogromna).

 

Jeśli ktoś nadal nie rozumie, dlaczego ten test to bałach i dlaczego mietki po jego ujrzeniu krzyczą o rewolucji są w błędzie, to ja już nie pomogę. A jak 980 @ 1500 będzie, to zobaczymy jak będzie, o ile będzie - bo o tym też mówię. W przypadku premiery 670 też gromko głoszono 1250Mhz jako wynik z najniższej półki OC, a na naszym forum mieliśmy 2 (sł. dwie) sztuki które przebiły 1300Mhz, kilka w okolicach 1250, a większość siedzi na 1150-1200 - ile w tym prawdy, już wiemy. Ile prawdy w Maxwellowych 1500, dowiemy się wkrótce. To też już napisałem - aktualne testy nie są miarodajne i nie można się nimi sugerować. 

@Karol, dzięki, już poprawiam.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno - nikt nikomu nie każe kupować nowych kart ani tym bardziej zabrania kupowania 780/Ti, ja dowiedziałem sie ze przesiadka z mojej obecnej karty HD7970 DCII TOP nie bardzo ma sens. Każdy kupi to co mu sie podoba, trochę śmiać sie chce jak próbuje sie coś samemu sobie wmówić na siłę, ludzie kupcie co chcecie ale zapewniam ze będzie wielu userów którzy wejdą tutaj przeczytaj i powiedzą " Jednak nie wymieniam " . Nie ma co robić szarpaniny bo ten temat jest dla osób które chociaż trochę myślą.  

Sam osobiście byłem bliski kupna GTX980 ale póki co sie wstrzymuje. Czasu jest sporo a 7970 ciągnie wszystkie gry. 

Nie jestem pewny czy nazwa odgrywa swoja role ale wersje Ti to chyba juz legenda u NV co za tym idzie wielu 'graczy" woli mieć w budzie GTX780Ti niż GTX970 - o taki czysty szpan na osiedlu . " Ale zaraz 970 jest nowsza! ? - Tak ale to nie jest Ti "

Edytowane przez DomiHD2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

DomiHD2 ale potwierdzisz chyba ze sposob w jaki SID probuje udowdnic swoja racje jest mega irytujacy. Wyzywa ludzi od idiotów i tumanów. Poza tym uj***l sie za przeproszeniem GTX 980 a moim zdaniem to GTX 970 na ten moment zdecydowanie zasluguje na rozkminkę. Poza tym tutaj serio ktoś rozkminiał różnice miedzy referentami GTX 780 a niereferentami GTX970 :)? Przecież to absurd. Ja osobiście zwróciłem uwagę na GTX 770 i GTX 970 gdzie różnica np w taktowaniu jest niska i to zasugerowałem na poczatku pierwszej mojej wypowiedzi. Zatarczka z Sidem nie pierwsza z mojej strony ale w sumie jestem z tego dumny :P

Link to post
Share on other sites

Bezsensowne porównanie świadczące o braku wiedzy porównującego - to tak jakby porównywać samochody na podstawie obrotów silnika !!

Nvidia udoskonaliła konstrukcje przez co karty są wydajniejsze - tyle wystarczy wiedzieć laikowi.

Panie! mniej bierze, a szybciej jedzie ! Co to za cuda ? CUDA!

 

Oczywiście sensu wymiany 7xx na 9xx nie ma bo przyrost wydajności jest tylko jednocyfowy, nvidia celuje w posiadaczy 4/5/6xx, ale każdy sobie sam ustala co ma dla niego sens i jego portfela.

 

OC 980 http://www.anandtech.com/show/8526/nvidia-geforce-gtx-980-review/22 , ale jeżeli ktoś celuje w extremalny OC lepiej poczekać aż zwykli użytkownicy będą podawać swoje osiągi.

Edytowane przez tripp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście sensu wymiany 7xx na 9xx nie ma bo przyrost wydajności jest tylko jednocyfowy, nvidia celuje w posiadaczy 4/5/6xx, ale każdy sobie sam ustala co ma dla niego sens i jego portfela.

Z podsumowania Sid'a:

"W ramach powtórki więc, jeśli ktoś poszukuje karty nowej bo jest parę generacji wstecz, to warto mieć na oku aktualne dwa Maxwelle, jeśli natomiast jest się posiadaczem mocnego Keplera, można sobie z czystym sumieniem darować."

 

Więc o co ten cały ambaras? Czytałeś pierwszy post w tym temacie w ogóle?

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z podsumowania Sid'a:

"W ramach powtórki więc, jeśli ktoś poszukuje karty nowej bo jest parę generacji wstecz, to warto mieć na oku aktualne dwa Maxwelle, jeśli natomiast jest się posiadaczem mocnego Keplera, można sobie z czystym sumieniem darować."

 

Więc o co ten cały ambaras? Czytałeś pierwszy post w tym temacie w ogóle?

 

Pozdrawiam!

Kto czytał ten czytał.

Z podsumowania Sid'a linijkę niżej czytamy :

"Niniejszym chciałbym zakończyć wszystkie barwne opowieści, o 970 (!) konkurującym z 780TI (!), 980 bęcącym lepszym od 780, czy innych takich, bo widać jasno, ile rdzenie tych kart dostały na swój użytek"

Jakby to powiedziała pani od matematyki "Nie sam wynik się liczy, ale jak do niego doszedłeś".

Edytowane przez tripp
Link to post
Share on other sites

Ale to wciąż jest prawda!
Nikt nie neguje tego, że Nvidia zrobiła bardzo dobre karty - pobór prądu naprawdę jest imponujący. I każdy to rozumie. Ale jeżeli chodzi o wydajność, to przesiadka z mocnych kepplerów nie ma sensu - sam o tym powiedziałeś. A więc opadu szczęki nie ma. I to Sid miał na myśli - tak tylko przypuszczam oczywiście.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

DomiHD2 ale potwierdzisz chyba ze sposob w jaki SID probuje udowdnic swoja racje jest mega irytujacy. Wyzywa ludzi od idiotów i tumanów. Poza tym uj***l sie za przeproszeniem GTX 980 a moim zdaniem to GTX 970 na ten moment zdecydowanie zasluguje na rozkminkę. Poza tym tutaj serio ktoś rozkminiał różnice miedzy referentami GTX 780 a niereferentami GTX970 :)? Przecież to absurd. Ja osobiście zwróciłem uwagę na GTX 770 i GTX 970 gdzie różnica np w taktowaniu jest niska i to zasugerowałem na poczatku pierwszej mojej wypowiedzi. Zatarczka z Sidem nie pierwsza z mojej strony ale w sumie jestem z tego dumny :P

Owszem jako osoba wysoko postawiona na forum nie powinien obrażać innych. Ja jestem subiektywnym człowiekiem w każdej odpowiedzi szukam sensu. Czas zweryfikuje wszystko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W piatek test hd7970 vs gtx 970 :P

Bezposrednie starcie malucha z lokomotywą :D

Proszę cię byś przestał być osoba która prowokuje. Wbij sobie do głowy to że 7970 jest w stanie pociągnąć każdą obecną grę w wysokich detalach i FHD. Twoje określenie jest aż nadto przesadzone. Jest w tym temacie sens bo nie każdego stać na kupowanie kart graficznych co rok. Nowe gpu NV są udane i to chyba widać ale weź poprawki na to ile trzeba dołożyć do nowej karty by stosunek ceny do skoku wydajności miał sens

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

Nic se nie musze wbijac bo ja mam a ty nie masz porównania wiec o co łazi .Zawsze mozna se kupić lepsze a jak cie to nie interesuje to wyjdz i nie czytaj  .

Sens powiadasz? to zapytaj sie o sens oligarchów którzy połykają perły a nie o zmiane karty gr

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

Czyli podsumowując, obiektywnie nie opłaca mi się sprzedawać nowiutkiego gtx 770 2gb w dopiero co złożonym pc i doplacac 5 stów aby grać w 1080p? Ale mam tu na myśli granie w high przez 2-3 lata, nie w najbliższych 2 miesiącach, bo z taką myślą go składałem. Wiem, że sporo straciłem na wartości ale chodzi o samą wydajność

Link to post
Share on other sites

Nic se nie musze wbijac bo ja mam a ty nie masz porównania wiec o co łazi .Zawsze mozna se kupić lepsze a jak cie to nie interesuje to wyjdz i nie czytaj  .

Sens powiadasz? to zapytaj sie o sens oligarchów którzy połykają perły a nie o zmiane karty gr

Co masz ? Jesteś fanboyem NV .. ty tylko próbujesz przekonać wszystkich do tego że sid nie ma racji.. a jaka ty masz ? Nie se tylko sobie. Mialem karty NV jak i AMD i teraz będzie tak samo. Nikt nie kwestionuje mocy gtx970 , tu chodzi o ta niby przewagę nad 780ti.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...