Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Po wielu godzinach spędzonych na przeróżnych forach i mając już totalnie zakręcone dylematy postanowiłem się zarejestrować na Waszym forum i poprosić fachowców o poradę.

 

Otóż mam następujący dylemat - mój komputer ma już 3 lata i chciałbym go zmodernizować możliwie najbardziej optymalnie (o ile to możliwe). I o ile na początku myślałem o karcie graficznej i dodaniu RAM to po poczytaniu internetu zacząłem się zastanawiać czy mój procesor nie będzie ograniczał karty: mam phenoma II X4 965 3.4GHZ BLACK a myślałem o gtx 770, gtx 780 lub teraz już nawet o gtx 970. Jak wymieniać procesor to na Bulldozera (i w tym przypadku czy moja płyta główna jest kompatybilna) czy raczej doinwestować w i5?

 

Konkrety:

  • Zastosowanie komputera : do gier + edycja wideo/zdjęć
  • Maksymalna kwota : do 2000 zł (+/- 20%), no chyba że się nie da zamknąć w takim budżecie i cały komp jest na złom
  • Rozdzielczość mojego monitora: 1080p
  • Których części potrzebuję : oto właśnie jest pytanie
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie ale możemy zostawić taką furtkę
  • Części obecnego komputera (konkretne modele) :
    AMD PHENOM II X4 965 3.4GHZ BLACK
    GIGABYTE GA-870A-UD3 2 WAYS AM3 870 D
    A-DATA GAMING SERIES 2GB DDR3 1600 
    SUPERCLOCK EVGA NVIDIA GTX480 1.5GB

Jeśli potrzeba jeszcze jakiś informacji - dajcie znać. Z góry dziękuję za pomoc.

 

P.S. Dopuszczam nawet kupienie używanej karty graficznej jeszcze na gwarancji.

Edytowane przez beherit86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...