Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Modernizacja 3 letniego komputera

modernizacja zestaw komputerowy procesory karty graficzne upgrade koszt optymalny dyskusja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 beherit86

beherit86
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 22 wrzesień 2014 - 20:25

Witam,

Po wielu godzinach spędzonych na przeróżnych forach i mając już totalnie zakręcone dylematy postanowiłem się zarejestrować na Waszym forum i poprosić fachowców o poradę.

Otóż mam następujący dylemat - mój komputer ma już 3 lata i chciałbym go zmodernizować możliwie najbardziej optymalnie (o ile to możliwe). I o ile na początku myślałem o karcie graficznej i dodaniu RAM to po poczytaniu internetu zacząłem się zastanawiać czy mój procesor nie będzie ograniczał karty: mam phenoma II X4 965 3.4GHZ BLACK a myślałem o gtx 770, gtx 780 lub teraz już nawet o gtx 970. Jak wymieniać procesor to na Bulldozera (i w tym przypadku czy moja płyta główna jest kompatybilna) czy raczej doinwestować w i5?

Konkrety:

• Zastosowanie komputera : do gier + edycja wideo/zdjęć
  • Maksymalna kwota : do 2000 zł (+/- 20%), no chyba że się nie da zamknąć w takim budżecie i cały komp jest na złom
  • Rozdzielczość mojego monitora: 1080p
  • Których części potrzebuję : oto właśnie jest pytanie
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie ale możemy zostawić taką furtkę
  • Części obecnego komputera (konkretne modele) :
    AMD PHENOM II X4 965 3.4GHZ BLACK
    GIGABYTE GA-870A-UD3 2 WAYS AM3 870 D
    A-DATA GAMING SERIES 2GB DDR3 1600 
    SUPERCLOCK EVGA NVIDIA GTX480 1.5GB

Jeśli potrzeba jeszcze jakiś informacji - dajcie znać. Z góry dziękuję za pomoc.

P.S. Dopuszczam nawet kupienie używanej karty graficznej jeszcze na gwarancji.

Użytkownik beherit86 edytował ten post 22 wrzesień 2014 - 20:33

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: modernizacja, zestaw komputerowy, procesory, karty graficzne, upgrade, koszt optymalny, dyskusja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych