Skocz do zawartości

Projekt "RED-Ray" by Stelek


Recommended Posts

nono stelek w takim razie dodane do obserwowanych, jednocześnie widzę, że spełniłeś mój przyszły plan z dyskami (tj. 4xs850pro)... inna sprawa sprzęt jest pod gaming a w środku 4 dyski ssd w raidzie? już to widzę, jak będziesz na tym kompie tylko grał :D

Link to post
Share on other sites
Raczej poluj na referenta od EVGA. Pozwalają oni na zmianę chłodzenia bez utraty gwarancji więc ma to swoje plusy przy wodowaniu

Dziś składam zamówienie - jak nie znajdę EVGA gtx980 to będzie niestety Palit. Ogólnie EVGA to jest to czego szukam - tym bardziej że czeka mnie ściągnięcie bloku co będę robił 1 raz .... no może troszkę kłamię, bo rozbierałem już kilka GPU, ale kiedy to było,a bloku nigdy jeszcze nie zakładałem, więc ryzyko jest.

 

. inna sprawa sprzęt jest pod gaming a w środku 4 dyski ssd w raidzie? już to widzę, jak będziesz na tym kompie tylko grał

Maszyna idzie "w tłum". Dyski są takie a nie inne, ponieważ SSD padł klientowi w przeszłości i ma lekką traumę z tym związaną - życzy sobie maks. zabezpieczenia. Oczywiście sam jest świadom tego że to przerost formy nad treścią, ale jak to określił "trzeba zaspokoić swoją ciekawość". BTW bardzo fajny sposób na zaspakajanie ciekawości ... wydać ~3K zł żeby się przekonać że coś zapiernicza jak szalone - spodziewam się transferów rzędu 1,1GB/s o ile kontroler RAID mnie nie zawiedzie.

Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli będziesz musiał zaczekać kilka dni na EVGA to warto. Jednak mieć bezproblemową gwarę na GPU bez stresu czy "zauważą" że chłodzenie było zdejmowane to spory plus (nawet gdyby chcieć sprzedać kartę za jakiś czas).

Link to post
Share on other sites

 

 

spełniłeś mój przyszły plan z dyskami
Przed zakupem skontaktuj się ze mną na PW, a docelowo telefonicznie. Macierz RAID to dosyć specyficzny twór i możesz się wpakować nieźle - wydasz kasę na coś co nie będzie działało tak jak sobie byś życzył. Po 1 jaki RAID - 10 czy może 5 ? Jak "5" to kontroler potrzebujesz (ok1500-1700zł), znowu raid10 ma swoje wady (sprawdza się przy dużych plikach, z małymi już są problemy), ale dobrze pracuje na chipsetowym kontrolerze (pod windowsem). Nie będę się tu rozpisywał, bo temat rzeka. Tak czy siak daj znać przed zakupem to ocenię czy dane rozwiązanie ma w ogóle sens.

 

 

Nawet jeśli będziesz musiał zaczekać kilka dni na EVGA to warto. Jednak mieć bezproblemową gwarę na GPU bez stresu czy "zauważą" że chłodzenie było zdejmowane to spory plus (nawet gdyby chcieć sprzedać kartę za jakiś czas).
Sprzęt nie będzie odsprzedawany - po 5latach leci na wymianę na nowy, a stary wędruje do firmy na stanowisko kasowe, bądź do biura (nie wyobrażam sobie tego - LC w biurze > WTF?).

Pozostaje kwestia gwarancji, ale dodam że długo już zwlekam z zakupami i napięcie sięga zenitu  :D

Link to post
Share on other sites

tutaj masz evga 980 SC za 2500zł: http://yooki.pl/p/1530/13951/evga-geforce-gtx-980-superclocked-4096-mb-ddr5-karty-graficzne.html

lub zwykłą wersję od EVGA za 2380zł: http://yooki.pl/p/1530/13950/evga-geforce-gtx-980-4096-mb-ddr5-karty-graficzne.html

 

co do wentyli to polecam swoje Alpenfohn Wing Boost 2.... powiem Ci, że kupiłem ich 6 sztuk i są praktycznie niesłyszalne na 7V.. no dobra ja je słyszę ciut ciut ale mam obudowę 30cm od ucha postawioną przy monitorze więc co się dziwić a dodatkowo masz je dostępne w całej palecie barw  :->

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

A czym się różnią te dwie wersje EVGA pod względem gwarancji? SC jest fabrycznie podkręcona ale to dokładnie ta sama konstrukcja co zwykły referent... Rozumiem dopłacać do SC z ACXem ale za to że ktoś podkręci za Ciebie lekko referenta moim zdaniem nie warto płacić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

RAID 4xSSD czy raczej NAS jako backup all day data dla spokojnej głowy...tu bym się mocno zastanowił

na co wydać pieniądze jak priorytetem jest bezpieczeństwo danych firmy

bo dobry kontroler LSI pod PCIE3.0 (np 9271-4i) pod takie zastosowania to konkretny wydatek.

Przerabiałem temat na swom zestawie 4xSSD.

Link to post
Share on other sites
na co wydać pieniądze jak priorytetem jest bezpieczeństwo danych firmy

To jest wyłącznie do użytku domowego - dokładnie to 100% pod gry. Co do kontrolera - LSI jest w zasięgu, ale mam obawy po poważnych problemach z dyskami 840pro, które nie chciały "współpracować". Znowu raid10 na chipsetowym kontrolerze pod sterami windowsa pracuje bez większych zastrzeżeń. Problem jest z RAID5 - gdzie trzeba obliczać sumy kontrolne. Intelowskie stery RST zaczynają wtedy fixować. 

 

 

RAID 4xSSD czy raczej NAS jako backup all day data dla spokojnej głowy...tu bym się mocno zastanowił

Sprzęt jest świeżo po wymianie -  serwer Dell z 4xSAS w RAID10.  ;)

----------------------------

 

Zakupy robię w Salurionie (głównie) i znalazłem tam EVGA :D  gtx980 także jeszcze dziś poleci zamówienie na skrzyneczkę i mam nadzieję że do piątku będzie już całość u mnie.

Pozostaje kwestia koloru budy. Mobo będzie czarne z czerwonym akcentem, ciecz czerwona. Opcja :

biała buda + białe chłodnice

biała buda + czarne chłodnice

czarna buda + czarne chłodnice

 

 

http://www.aquatuning.de/media/image/35487.jpg

 

 

Na tą chwilę jestem napalony na wersję białą, z białymi chłodnicami i wentylatorami. Problem w tym że niema chłodnic w wersji white 280. Jest 360 o grubości 86mm (na dół można ją wcisnąć), oraz 420 o grubości 60mm (na top).

Link to post
Share on other sites

 

 

zawsze można pomalować
Malowanie chłodnicy odpada - na 100% negatywnie wpłynie to na wydajność - po za tym zbyt dużo zabawy by zrobić to profesjonalnie.  

 

A może ... EP White 

+ białe chłodnice

+ białe złączki

+ biały przewód

+ biały pastel  :?:

8-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

krwista czerwień czyli taka ciemniejsza to właśnie tamte Alpeny wentyle mają, ale też bez przesytu bo tylko wewnętrzne obręcze... z tą płytą też nie trzeba patrzeć, że jest czarna bo można przecież przemalować cover na biało lub obleić folią:

 

 

 

dla przykładu:

http://www.auto-styling.pl/pl/wp-content/uploads/2014/03/SOTT-ASP-CWC-502CF-Carbon-Fiber-White.jpghttp://www.auto-styling.pl/pl/wp-content/uploads/2012/09/Sott-ASP-CWC-601-Matte-White.jpg

 

 

jeśli stelek nie chce mieć czerni w budzie to można jednocześnie obkleić jeszcze radiatory na czerwone aluminium/metallic/mat i problem z głowy.. biało-czerwona w 95% budka ;) tylko wentyle Alpena wtedy bez malowania nie będą pasować bo są czarne z akcentem czerwieni i zastąpić je phanteksami białymi lub biało-czerwonymi

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Poszło zamówienie na wszystko poza mobo. 

Buda jednak czarna. Biała ładniutka, ale nie będzie pasowała do pomieszczenia :/ (pokoju rozrywki).

Co do Yooki.pl - sprawdźcie chociaż opinie ... to nie jest dobry sklep.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...