Skocz do zawartości

Modecom premium a g3258


Recommended Posts

Wybrałem podzespoły jakie będę zamawiał (nic specjalnego)

mobo: asrock h81m-hds

cpu: intel g3258

gpu: radeon hd6670 (jest)

ram: kingston 4GB CL9 1333 (jest)

hdd: seagate barracuda 500GB (jest)

ssd: intel 520 120GB

 

czy zasilacz z mojego obecnego komputera czyli Modecom Premium 400W który ma już 3 lata nadaje się do tego zestawu? czy lepiej sobie go darować i kupić nowy?

Link to post
Share on other sites

Sprawę zasilacza wyjaśnił Klikacz, lecz ja też coś wtrącę.

 

 

 

ssd: intel 520 120GB

Intel 520 to dysk oparty na starym i powolnym kontrolerze Sandforce. Osiągi podawane przez producenta nie pokrywają się z rzeczywistością, a po zapełnieniu takowe dyski lubią "mulić". Postaraj się dorzucić kilkadziesiąt złoty do Cruciala M550, lub MX100 (z naciskiem na ten pierwszy, gdyż jest po prostu lepszy). Nie kupujesz SSD na miesiąc, czy dwa, a warto wydać trochę więcej na początku, niż później pluć sobie w brodę.  

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info, zasilacz w takim razie albo corsair cx430 modular albo thermaltake se530 modular. Właśnie co do dysku nie jestem pewien, obecnie mam hdd seagate barracuda 500gb ale szukam czegoś szybszego na system i programy. W testach ten intel wypadał bardzo dobrze, jak na swoją półkę cenową  czyli kategorię do 250zł. Czy coś innego w tym przedziale cenowym jest warte uwagi (wiem że to nie temat o dyskach ale jak już go zaczęliśmy to chętnie dowiem się czegoś:) )

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info, zasilacz w takim razie albo corsair cx430 modular albo thermaltake se530 modular.

Jeśli zależy Ci na modularności to weź tego Thermaltake'a. Sam go posiadam od przeszło roku - spisuje się bez zarzutów. Chodzi cicho, nic nie piszczy. Ma bardzo fajne kable; są płaskie dzięki czemu dobrze układa się je w obudowie.

 

 

 Czy coś innego w tym przedziale cenowym jest warte uwagi 

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m500-120gb-sata3-2-5-500-130-mb-s-7mm-9-5mm-adapter-ct120m500ssd1-pk01-575942/

 

Lub nowszy brat z wyższej półki (warto dołożyć te 3 dychy) http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-128gb-sata3-2-5-550-150-mb-s-7mm-ct128mx100ssd1-645068/

Edytowane przez Klikacz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...