Skocz do zawartości

Xperia e = problemy z poprawnym działaniem telefonu


Recommended Posts

Witam.
Posiadam telefon Sony Xperia e, który jest jeszcze na gwarancji. Telefon posiada brandowany soft od T-mobile, android 4.1.1 numer kompilacji 11.3.A.2.33. Nie robiłem roota.
Smartfon sprawia pewne problemy:
 

-Podczas pisania na wirtualnej klawiaturze litery pojawiają się w dużym opóźnieniu
 

 -Gdy korzystam z przeglądarki Dolphin browswer, to po otwarciu strony np. google telefon potrafi nagle          powrócić do „pulpitu” bez żadnego komunikatu. Nie dzieje się to zawsze, ale parę razy dziennie. Nie ma  znaczenia czy korzystam z dolphina czy firefoxa, opery, cm broswer … Problem zawsze występuje (jak nie od  razu po instalacji to po paru dniach).

 

-Gdy słucham radia to aplikacja czasem się zacina, strasznie zamula (tak skacze i reaguje z dużym opóźnieniem) i wyłącza się, lecz nie wyrzuca mnie do pulpitu, tylko w aplikacji w dolnym lewym rogu muszę dotknąć, aby włączyć działanie radia. Telefon potrafi sam się wyłączyć w tej aplikacji, lecz dzieje się to rzadko.
Dziś poraz pierwszy telefon zresetował się podczas wysalania smsa

 

- Telefon czasami poprostu strasznie wolno działa

 

Telefon próbowałem naprawić porzez opcje „napraw” w Sony Update. Daje to pozytywny efekt na góra miesiąc i znowu zaczynają się problemy.
Na rożnych forach widzę, że ludzie również mają problemy z telefonami od sony i z moim modelem również.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu moich problemów. Zastanawiam się czy oddać go na gwarancje (kumpel miał podone problemy z innym modelem od sony, a w serwisie gwarancyjnym tylko przeflashowali mu telefon i problemy wróciły. Parę dni temu sprzedał telefon.) czy może sprzedać ten telefon i kupić jakiś lepszy (sprawiający mniej problemów)? Może jest jakiś soft, który by dobrze działał na moim telefonie?

Edytowane przez GHOST 514
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to 512 MB ramu to nie jest dużo, ale nie jest też jakoś potwornie mało. Spróbowałbym najpierw wgrać soft bez brandu i zobaczył, czy dalej będzie kłopotliwy (w pewnym stopniu na pewno, gdyż nie jest to zbyt wydajny sprzęt). Nie wiem, czy warto się bawić w niestandardowe oprogramowanie, często sprawia ono kłopoty na mniej popularnych urządzeniach (można spróbować ewentualnie coś opartego o oryginalne bądź zrootować i usunąć zbędne aplikacje), ale jeśli masz jakieś środki to rozważyłbym wymianę na coś nowego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...