Skocz do zawartości

4K do grafiki komputerowej?


Recommended Posts

Cześć :)

Mam pytanie odnośnie monitorów 4k. Narazie upatrzony miałem ten monitor: http://www.eizo.pl/monitor/coloredge-cs230/ . Właśnie niedawno natknąłem się na to 4k i czytałem że są bardzo dobre... ale drogie. Zatem zobaczyłem z ciekawości ile może to kosztować po czym okazało się... ze 28" kosztuje tyle co wspomniany wyżej :) Co sądzicie o tych monitorach?   Czy są dobre do grafiki komputerowej? Czy ten z linku jest dobry?

Link to post
Share on other sites

Tylko, że rozdzielczość to nie wszystko. Odwzorowanie kolorów też ma znaczenie, może nawet większe niż jakieś astronomiczne 4K.

Dlatego ja bym postawił na sprawdzone pod tym względem rozwiązania.

Tak czy siak, pewnie jeszcze zajrzy tutaj drachenfeles, który zna się na rzeczy i Ci jeszcze podpowie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zacznijmy od serii elementarnych pytań, czyli: co konkretnie, w jakich warunkach i w jakim celu robisz z tą grafiką, dobrze by było podpowiedzieć też na te zawarte w tym temacie http://forum.benchmark.pl/forum-29/announcement-18-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-lub-za%C5%82o%C5%BCy%C4%87-temat-w-dziale-monitory-i-projektory/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zatem będzie on używany do grafiki 2d(później możliwa tez 3d), gry również. Budżet to właśnie 2,4tys maks :) GPU to będzie gtx 970. Z oświetleniem jest największy problem, bo ze względu na budowę pokoju monitor mogę umieścić tylko naprzeciwko okna(oczywiście będę zasłaniał żaluzje). W nocy nie będę malował jeśli już to przy użyciu lampki biurowej. Jeśli moglibyście mi doradzić jakie będzie jej najkorzystniejsze ułożenie to będę wdzięczny :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...