Skocz do zawartości

Chłodzenie pod fx 8320 z zasilaczem Antec VP 500w


Recommended Posts

Witam wszystkich! Jakie polecicie mi chłodzenie pod fxa 8320, tak aby wyciągnąć z niego ~4,5ghz? Oczywiście, zalezy mi też, żeby nie było takie głośne, jak stockowe, bo to jest instna masakra. Kolejna sprawa, to czy moja płyta i zasilacz dadzą radę z takim oc procka, a jeśli nie, to ile dam radę z niego +- wyciągnąć? Dodam, że budżet na chłodzenie mam mniej więcej 150zł, ale wiadomo, jak da radę tańsze, to będę bardzo zadowolony :)

Reszta specyfikacji:

Obudowa: SilentiumPC brutus m23

Płyta główna: Asus M5A97 R 2.0

Zasilacz: Antec VP 500 PC-EC

Ram: Goodram 4gb pc1866 (ale zamierzam dokupić drugą kostkę 4gb)

Karta graficzna: MSI radeon r9 270 (będzie robione oc)

Edytowane przez johnnyjonjc
Link to post
Share on other sites

Te silencium to sobie mogą na stocku chłodzić ale przy 4,5 będzie lipa,oczywiście,że EreBoss będzie lepszy no i jeszcze macho da rade,czy zasilacz da rade...przy nie kreconej r9 270 pownien dac rade.Ja miałem BQ L7 530w i GTX 770+Fx 8320 4,5 1,4v i dawał rade ale zmieniłem go na 650W tak na wszelki wypadek

Link to post
Share on other sites

A EreBoss wejdzie do brutusa m23? Jeśli zasilacz przeciążę, to po prostu sam się komputer wyłączy, czy jak to będzie wyglądać? Swoja drogą gtx 770 znacznie więcej zjada prądu niż r9 270, a oto dowód:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,23

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_radeon_r9_270_nastepca_hd_7850_2gb?page=0,16

Edytowane przez johnnyjonjc
Link to post
Share on other sites

@op

wiesz ze wszystkie Raijinteki na AM3/+ montuje sie "pionowo", czyli nie bedzie wial w tyl tylko do gory (chyba ze dodali inne zapinki, ale nie slyszalem o tym).

Mozesz kupic Scythe Kama Cross 2 - ok 150 zl a poradzi sobie z 8320 po oc i schlodzi sekcje zasilania

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, za odkop tematu, ale jakoś na dniach mam kupić ten cooler i cholera, cały czas mam dylemat. Myślę nad ferą 2, lub gradisem xe1236. Fera poradzi sobie z fx-em po oc, czy lepiej dołożyć do grandisa, no i czy  w ogóle grandis się zmieści i nie będzie kolidował z czymś w obudowie poza ramem?
Pojawił się kolejny problem na stockowym chłodzeniu, ponieważ temperatury wynoszą 63 stopnie pod obciążeniem i czasem wywala blue screen, co mam wrażenie, że jest winą właśnie tego chłodzenia.

 
Link to post
Share on other sites

Już jest ok, nie resetuje się. Okazało się, że w biosie tryb pracy wentylatrów ustawiony był na silent, przez co temperatury były bardzo wysokie i resetował się, aby się nie uszkodził :)


A co powiecie o chłodzeniu hr 02 macho BW? Myślicie, że się zmieści do obudowy?
Według testu poniżej, zmieści się, ale trzeba zaznaczyć, że ja mam inną płytę główną i procesor.

http://chlodzenie.net/reviews/jaki-cooler-cpu-zmiesci-sie-do-silentiumpc-brutus-m23/8/

Link to post
Share on other sites

Macho BW ma bodajże 160mm, więc sobie zmierz, lub policz.

to jeden z najwydajniejszych, jedno wieżowych coolerów.

Ale nie nadający się do procków z wysokim TDP, tutaj mówimy o 220W a ta konstrukcja coolera traci na wydajnoci im wyższe TDP procka.

Tą samą sytuację masz w REV.A mniejszym bracie.

 

Przepraszam, za odkop tematu, ale jakoś na dniach mam kupić ten cooler i cholera, cały czas mam dylemat. Myślę nad ferą 2, lub gradisem xe1236. Fera poradzi sobie z fx-em po oc, czy lepiej dołożyć do grandisa, no i czy  w ogóle grandis się zmieści i nie będzie kolidował z czymś w obudowie poza ramem?

Pojawił się kolejny problem na stockowym chłodzeniu, ponieważ temperatury wynoszą 63 stopnie pod obciążeniem i czasem wywala blue screen, co mam wrażenie, że jest winą właśnie tego chłodzenia.

 

 

gradis xe1236 sobie spokojnie radzi. APM wyłącz to i błędu się pozbędziesz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...