Skocz do zawartości

Lenovo G50 - 70 Słaba wydajność w grach


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kac2per1,

Recommended Posts

Witam,

 

mam problem z nowym laptopem Lenovo G50 - 70. Wersja z poniżej wypisanymi podzespołami.

Ogólny problem to dwie karty graficzne i przełączanie. Wydaje mi się, że na tej grafice (R5 M230 2 GB) powinien sobie spokojnie radzić z grami. Nie testowałem wielu gier, ale najbardziej zależy mi na ETS2 oraz GTA IV. 

 

Lenovo G50:

CPU: Intel Pentium 3558U

GPU: R5 M230 2GB

RAM: 6GB

HDD: 1Tb

 

 

W ETS2 wszystkie ustawienia na niskie rozdziałka 720 i ogółem może z 20-25 FPS max, a ta gra śmiga dużo lepiej na starym PC z 512 grafiką. Mam wrażenie, że odpala się na zintegrowanej grafice...

Jeżeli chodzi o GTA IV, to sytuacja jest śmieszna. W ustawieniach grafiki wszystko odpala się na low i pokazuje max 27 MB pamięci grafiki, wykorzystuję ledwo 200 i po wybraniu "Play" ładuje się wiecznie bez końca.

 

Oryginalnie był W8, jednak przeinstalowałem na Win 7 (64-bit). Wszystkie sterowniki od Lenovo poprawnie zainstalowane, dodatkowo osobno sterowniki do tej R5 ze strony oficjalnej i ciągle to samo.

 

Na koniec dodam, że w ustawieniach grafiki jest bardzo mało opcji, m.in. jakość 3d, przełączanie grafiki i chyba tylko informacje o sprzęcie :)

Sprzedawca twierdzi i informuje, że spokojnie można grać w BF4, Skyrimy etc. 

 

Proszę o pomoc, czy da się z tym coś zrobić, czy po prostu ten laptop jest na tyle słaby, że nie ogarnia tak prostych gier.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

Sprzedawca twierdzi i informuje, że spokojnie można grać w BF4, Skyrimy etc.

 

W BF4 na 99,9 % nie da rady. W Skyrim może na minimalnych ...

 

 

 

Moim zdaniem problem leży po stronie procesora. Masz niskonapięciowy (dodatkowo zmniejsza wydajność) baardzo słaby do co najwyżej pogrania w starsze produkcje. Karta jest ,,taka sobie".W gry które wykorzystują bardziej procek nie pograsz, w te które wykorzystują w większości kartę graficzną - na minimalnych powinieneś.

 

Innymi słowy źle dobrana konfiguracja. Oprócz procka i karty masz za dużo ramu - i tak go nie wykorzystasz.

 

 

 

Sterowniki w dobrej kolejności zainstalowałeś ?

 

 

 

 

 

ta gra śmiga dużo lepiej na starym PC z 512 grafiką

 

A jaki tam był procek ?

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...