Skocz do zawartości

Ocena zestawu komputerowego (~3500zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Klikacz,

Recommended Posts

Witam, nadszedł ten czas kiedy muszę wymienić mojego złomka na lepszy model. Komputera używam głównie do gier, ale zdarza się też, że zajmuje się tworzeniem amatorskim grafik oraz filmów. Przygotowałem koszyk na portalu morele.net:

http://www.iv.pl/images/14191864170151285142.png

 

Chciałbym się dowiedzieć czy to co widnieje na obrazku ma jakiś sens. Komputera nie mam w planach podkręcać. No i chciałbym się dowiedzieć czy zasilacz pociągnie te podzespoły(zasilacz kupiłem już wcześniej ponieważ stary odmówił posłuszeństwa). Jestem otwarty na wszelkie propozycje zmian co do zestawu. Najlepiej żeby zmiany trzymały się w budżecie do 3500zł

Pozdrawiam :)

Edytowane przez MYSon
Link to post
Share on other sites

Zasilacz spokojnie da radę, co do obudowy tak jak wspomniał Klikacz - Zalmany patrząc pod kątem jakość-cena są b. dobre. Sam do jednej budy zamówiłem Zalmana Z3-Plus, 4 ciche wentylatory (+ niebieski design ^^) oszczędziłbyś pieniądze i mógłbyś zastanowić się nad kupnem i5 z oblokowanym mnożnikiem (i5-4690K lub i5-4670K)  w przyszłości można byłoby dokupić cooler i troche popodkręcać na pewno to dobre rozwiązanie pod względem wydajności

Link to post
Share on other sites

Zestaw jest całkiem całkiem. Niepotrzebnie wkładasz pamięci 1866 MHz pod B85 które to obsługuje maks 1600 MHz. Zasilacz warto zmienić na CM G550 z modularnym okablowaniem, oparty o przetwornicę DC-DC. 

 

Tak jak wspomnieli koledzy wyżej, można tutaj pomyśleć o upchnięciu R9 280X kosztem innych podzespołów. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ziomeczu jak dla mnie nie ma sensu kupowac teraz nieuzywanych/nowycch radeonow, nowa generacja gtxow wyszla i lud sie rzucił na nie jak na świeże buleczki, za 800 zł kupisz uzywanego gtx 770 bez problemu z moze jakiegos znajdziesz napalenca co sprzeda ci za tyle r9 290  warto szukac okazji :P

Edytowane przez komputerowynoob
Link to post
Share on other sites

Reasumując:

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

RAM - ok

 

Buda - ok

 

Zasilacz - jak chcesz modularny to weź Cooler Master G550, jeśli Ci to wszystko jedno to go zostaw bo ten XFX jest jednym z lepszych zasilaczy dostępnych na rynku (cena/jakość)

 

GPU - Sklep nie podejrzany, bo ma sporo transakcji za sobą, gwarancja jest. Zdjęcia autorstwa sprzedającego (sprawdziłem). Godna wzięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...