Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Udało mi się załapać na zestaw od EVGA. Dziś otrzymałem info z Niemiec, że zaraz zostaną wysłane.

Kupiłem referenty EVGA SC, bo jak tylko wyjdą bloki wodne to je zwoduje (przyszły miesiąc).

Niestety mostek z zestawu mi nie pasuje - mostek sli do nich ma tylko 1 slot odstępu między kartami, a płyta ma 2 sloty odstępu.

Jedyny problem teraz to taki, że czekam jeszcze na płytę główną (asus RVE) bo nowy procek i ramy już czekają.

To będzie totalna modernizacja kompa.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Każdy ma swój gust, dla mnie najpiękniejsza jest od EVGA

 

http://tpucdn.com/reviews/EVGA/GTX_970_SC_ACX_Cooler/images/pressshot.jpg

 

tylko nie ma jej jeszcze u nas i podobno według jednego z użytkowników wyżej skopała chłodzenie ;(

 

Hmm Lightning GTX 970 to będzie pewnie coś jak ten obecny gaming tylko że zamiast czerwonego - żółty, a przynajmniej tak mi się wydaje. Jak nie będzie Lightninga ani EVGA to biorę MSI Gaming. ASUS mi się nie podoba, Gigabyte też nie, Zotac to samo i Palit też :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanie Chce kupic gtx 980 asusa i mam takie pytanie mam i 5 2500K potkrecony na 4.4 ghz czy starczy zeby wykorzystać karte w 100% 

Dzisiejsze stery nv są bardzo mocno optymalizowane pod haswell-a. W procesorowych miejscach bardzo to widać. Oczywiście pograsz dobrze na obecnym procesorze, ale w stosunku do nowego i7 czy i5 zegar w zegar będzie różnica dużo większa niż kiedyś.

Link to post
Share on other sites

Jestem laikiem - od razu się przyznam.

Ale jaki jest sens wymiany np. 780 na 970 ? Wszyscy w koło klepią że 970 oh i ah ale ile % jest bardziej wydajna np. na przykładzie BF4?

980 na pewno jest duuużo wydjaniejsza ale też i droższa o min 700zł (względem 980)- .A przy sprzedaży np. 780 za 1300(jesli ktos to w ogole za taka cene zechce) i dokladanie 800zł to chyba "trochę" nieopłacalne?

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale jaki jest sens wymiany np. 780 na 970 ?

 

Prawie żaden. Jeśli ktoś planuje SLI i granie w rozdzielczości powyżej FHD to wówczas ma to ręce i nogi, ale zamiana pojedynczej 780-tki na 970-tkę (jeśli w grę wchodzi jakaś większa dopłata) to sztuka dla sztuki. Pomijam już fakt, że jest to nowa architektura, a z takową różnie czasem bywa.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Na 970 nie ma specjalnie sensu się przesiadać z 770tki. Chyba, że planujesz później dokupić drugą 970 do sli, bo 2x 770 czy 2x 780 zasilacz nie uciągnie. A jednak jak nie patrzeć 970/980 tego prądu biorą troszkę mniej :)

 

@Up Uprzedziłeś mnie :)

Edytowane przez F0rfrey
Link to post
Share on other sites

Wstrzymalem sie z kupnem karty do wrzesnia (planowalem kupic w czerwcu) i zdecydowanie z tego co widze oplacalo sie poczekac na gtx 970. Jeszcze do wczoraj bylem przekonany ze kupie Asusa gtx 970 Strix ale po przeczytaniu tego artykulu:

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2014/09/19/nvidia-geforce-gtx-970-review/14

sklaniam sie jak koledzy wyzej ku MSI gtx 970 4gaming. :)

Poczekam jeszcze na recenzje i ceny karty ZOTAC gtx 970 AMP! Extreme bo wyglada kosmicznie a znajac Zotaca wycisnie z niej siodme poty, chociaz tu tez obawiam sie o cene w stosunku do konkurencji. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...