Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam was serdecznie po dłuższej nieobecności.

Zapewne jesteście znudzeniu już takimi tematami, ale ma jednak nadzieję że ktoś obeznany poświęci mi te przysłowiowe 5 minut.

 

Szukam dobrego HDD 500GB, a najlepiej 1TB. Niestety, moja Barracuda po kilku latach zaczęła mi odmawiać posłuszeństwa. Dysk będzie przeznaczony pod system Win (tak wiem, lepiej SSD.. ale to mój drugi system i potrzebuje go na HDD) oraz pliki (łącznie z grami).

 

Dlatego zależy mi na prędkościach, trwałości, małej awaryjności i szybkiemu dostępowi.

Dysk tradycyjnie SATA2/SATA3.

 

Macie jakieś propozycje?
Cena również gra rolę  ;)

Link to post
Share on other sites

500GB na dzisiejsze czasy jest bez sensu, różnica w cenie pomiędzy nimi a wersjami 1TB to przeważnie 20-30zł.

Jeśli chcesz połączenie ceny/wydajności/sprawności, to najbardziej uniwersalny jest WD Caviar Blue. Ewentualnie nowa Barracuda, ceny są praktycznie jednakowe.

Przykład: http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

Link to post
Share on other sites

WD Blue 1TB

 

Seagate 1TB

 

Innego sensowniejszego wyboru nie ma :)

 

 

@up REDy to raczej bierze się jako magazyny, do NASów używa, ale nie na system. W dodatku jest sporo droższy.

 

 

Blue tańszy i prawdopodobnie mniej zawodny niż red.

A co sądzicie o Black'u?

Link to post
Share on other sites

Chcę kupić ten dysk ,ale posiadam sprzęt z Sata 2, czy mogę go na razie podłączyć i będzie działał? Ma się na nim znaleźć stuff do budowy  HyperSpin, a są do ogromne ilości plików

[Artwork,Bkground,Cabinets,Cheat,Cpanel,Flyers,Icons,Manuals,Marquees,Pcb,Samples,Snap,Titles, roms or chd's ]

 

Na jeden system to około 200-300gb.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

SATA II spokojnie Ci wystarczy, poza tym interfejs SATA jest kompatybilny wstecz.

 

Ja korzystałem na system z Barracudy 1 Tb, bardzo sobie chwaliłem, relatywnie cicha, teraz wrzuciłem SSD i w sam raz na przechowywanie pierdół.

 

Dysk 500 Gb to tak jak było wspomniane nie warta w ogólnym rozrachunku oszczędność.

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...