Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! 

 

Jestem stalym obserwatorem tego forum jak i samej strony benchmark, aczkolwiek nigdy sie nie udzielalem to jednak dzis chcial bym was poprosic o pomoc w zlozeniu komputera stacjonarnego do gier.

 

 

Zastosowanie komputera : Gry, minimalna ilosc amatorskiej obrobki zdjec czy zabawy przy grafice 2D (Nic na powaznie)

  • Maksymalna kwota : 6000zl jednak poprosil bym zestaw w cenie za 5000 jak i 6000zl, zeby mozna bylo by przeanalizowac czy jest sens kupienia drozszego zestawu, i czy mi sie oplaci.
  • Których części potrzebuję : Caly zestaw - Hardware ktory ma sie znajdowac w obudowie + obudowa.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej nie chcial bym sie tym bawic, aczkolwiek mogl by zestaw byc przystosowany pod lekkie OC.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 24"-FullHD-60Hz-IPS
  • Specjalne wymagania : Obudowa Bitfenix Prodigy Mini-ITX, komputer bedzie dosc czesto przenoszony wiec zyczyl bym sobie jakas mala obudowe, akurat ten model mi bardzo przypadl do gustu jednak nie bede obrazony na jakies inne ciekawe propozycje. Chcialbym tez poprosic o to zeby zestawy byly w 2 wersjach, wyposazone w uklady graficzne od Nvidia i Radeon, dla czystego porownania i wyeliminowania wszystkich niejasnosci jak i obaw.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Nic
  • Własna propozycja zestawu : Zdaje sie na wasza kreatywnoc i wiedze gdyz sam nic nie dobralem :/
  •  
Link to post
Share on other sites

Proponuję się na krótki czas wstrzymać do czasu aż w sklepach pojawią się nowe GTXy, GTX970 ma szansę być w cenie R9 290 i jak na razie w testach jest lepszy w każdym aspekcie, a dodatkowo jest szansa na bardzo dobre możliwości OC tych kart.

 

Podzespoły do miniITX prawdopodobnie będą droższe niż do ATX, więc kierowałbym się w stronę np. Prodigy M (mATX) jeśli mobilność ma być istotna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecam budę Corsair Carbide Air 540. Sam taką posiadam. Jest dość lekka , przestronna i przystosowana do wodnego chłodzenia.

 

Godny następca Obsidian 750D, którą pożegnałem.

 

Super, ale twój post jest kompletnym zaprzeczeniem tego, czego szuka autor... Nowaj

 

sorki, że wyjechałem z tym 540, ale przy 750D wydaje się mała, poszukam innych obudów 

Edytowane przez Wakabaya
Link to post
Share on other sites

Zapomnialem moze dodac ze mieszkam w Norwegii (Jak na razie)  ;)

Tutaj daje linka: https://www.komplett.no/k/kcf.aspx?id=12328&listGroup=9134

 

2800-3600 koron norweskich to ok. 1400-1800zl, wydaje mi sie ze da sie cos takiego zakupic w tym budzecie  :D

 

A GTX 980 to juz koszt ok. 4700-5600kr czyli z 2400-2800zl wiec watpie zeby byl jakis sens rozmyslania nad nia  %-)


Ja na prawde potrzebuje nowy komputer ludzie, wiec przydaly by sie jakies propozycje  :>

Edytowane przez Smoothiesmith
Link to post
Share on other sites

EVGA GTX970

Prodigy M

4690k

Crucial Ballistix 8 GB

Gigabyte Z97M Gaming 5 

Cooler Master G550M 

Seagate Barracuda 1 TB

Crucial MX100 256 GB

 

Namęczyłem się z tym zestawem co nie miara, ale jest. Najmocniejsza i5'tka z możliwością OC, solidna płyta mATX z mocną sekcją zasilania i sporymi radiatorami. Cichy i porządny elektrycznie zasilacz oparty na DC-DC, 8 GB sprawdzonego przez rynek ramu. Bardzo szybki i pojemny SSD na niezawodnym Marvellu, GTX970 od legendarnej EVGI. Wszystko upakowane w Prodigy M.

 

Razem wyszło ~9500 Koron Norweskich, co daje nam około ~5000 zł (nie jestem pewien, gdyż nie znam aktualnego kursu tej waluty). 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Dalej co do coolera na cpu ktory by sie zmiescil w takiej obudowie, ma ktos jakies propozycje?

Wbrew pozorom, Prodigy mieści całkiem spore krowy. Jeden z moderatorów naszego forum, Dodo, posiadał Noctuę NH-D14 w tej obudowie. Nie dawałem osobnego coolera, gdyż wybór w tym sklepie jest wybitnie ubogi (o dziwo tyczy się to tylko coolerów). Postaraj się znaleźć gdzieś Macho HR-02, lub Dark Rock'a 3 / Schythe Ashura.

Link to post
Share on other sites

D14 w takiej budzie wygląda nieziemsko... komicznie:

 

 

 

osobiście bym tam wsadził H105 jeśli autor lubi takie zabawki ;)

 

jednocześnie zamiast prodigy polecałbym inną obudowę która jest praktycznie taka sama wymiarami (jedynie szersza o 2cm).. różnica tutaj taka oprócz tego, że będzie chłodniej to nie trzeba wciskać mATX a można wsadzić nawet XL-ATX... nie wiem jak w Skandynawii ale u nas na poziomie 420zł i tyle samo w Europie, cennik: https://cenowarka.pl/eu/cooltek-w2-czarny-z-okienkiem-jb-w2-k-w-600046945-a1129217.html a tak się prezentuje:

 

 

1129217-1.jpg1129217-2.jpg1129217-3.jpg1129217-6.jpg

 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Zostane jednak przy tamtej obudowie ;)

 

A co sadzsz o chlodzeniu ciecza? Takie male z 120mm wentylkiem na tyl obudowy sobie podczepic?


W sumie to sie tak jeszcze zastanawialem nad Coller master V8 GTS

https://www.komplett.no/cooler-master-v8-gts-cpu-kjler/792033#!tab:extra

 

Wiem ze prawdopodobnie wydajnosc/cena cooler'a jest slaba, ale design bardzo przypadl mi do gustu a sam cooler raczej wystarczy do tego cpu i ewentualnego slabego OC?

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...