Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam rutera który sprawnie i szybko radziłby sobie z ciągłym i intensywnym ruchem w sieci lokalnej oraz torrent przy stosunkowo niskim wzroście opóźnień na łączu.Najważniejszą rzeczą dla mnie jest trwałość oraz stabilność urządzenia.Chciałbym również mieć możliwość dokładnej regulacji parametrów jego pracy.Przydałoby się przynajmniej 1 łącze USB3.0 oraz zgodność z rożnego rodzaju urządzeniami działającymi w sieci jak np drukarka,serwer multimedialny.Jeśli chodzi o W-fii to ruter musi mieć szybkie pasmo przez które mógłbym sporadycznie stremować multimedia.W skrócie stabilny rozbudowany soft,mocne podzespoły i obsługa nowych standardów.

Link to post
Share on other sites

Zależy od ceny, więcej jak 200zł raczej nie ma co płacić. Pod wymagania pasuje TP-Link 8968. Ma USB, co prawda 2.0 ale modele z 3.0 wcale nie oferują sporo większych transferów, ładnie działa pod adsl i ma QoS do kontroli pasma + przyzwoity zasięg (u mnie pokrywa cały piętrowy dom i część ogrodu). Odkąd go używam ani razu się nie zwiesił.

Link to post
Share on other sites

Witam   :)  też się dopiszę    też poszukuję routera do dużego domku stare budownictwo grube ściany itp.  Pod Neostradę ,  chciałbym mieć  mocny i szybki zasięg w całym domku , mnie wpadł w oko ten:

 

http://www.okazje.info.pl/km/komputery/tp-link-td-w8970,szczegoly.html

 

 co  wy na to ? wygląda bardzo  ciekawie  :) .

Link to post
Share on other sites

Czy moja sieć domowa musi spełniać jeszcze jakieś warunki oprócz dobrego rutera żeby streamowanie filmów co najmniej 1080p przez dnla przebiegało sprawnie?

Czy takie wyniki wydajności wi-fi są wystarczające 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/tp-link-tl-wdr3600-i-tl-wdr4300-test/strona/18953.html?

Edytowane przez AveJA852
Link to post
Share on other sites

Piotrix, jeżeli liczysz na bardzo dobry zasięg w całym  domu powinieneś pomyśleć o routerze NETGEAR 6200. Sam jestem jego posiadaczem i jestem zadowolony, problemu z zasiegięm nie mam mimo a dom ma parter i dwa piętra, z dołu na górę czasami ciężko było z zasiegiem, a teraz jest wszystko ok.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinię :) ale jednak trochę drogo , raczej myślałem tak wydać gdzieś max 220/260zł  lepiej mniej :P  ,  też mam podobną sytuację z domem i powierzchnią   ale nie chciałbym przesadzać z ceną aż tak bardzo do życia nie jest mi to potrzebne  .

 

A o tym TP-Link TD-W8970  dość dużo się pisze pozytywnie niby jest już nowszy model ale mało coś o nim czy się lepiej opłaca , może jeszcze ktoś coś napisze  poradzi … :)

Edytowane przez Piotrix
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...