Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
 
mój pracodawca szuka laptopa do mojego stanowiska, po rozmowach z kolegą pracującym w CAD wybrał laptopa na allegro za 11.000zł ja jednak widząc go stwierdzam, że to totalnie przepłacony interes... ponieważ wtedy pozostaje mu około tysiąca złotych na monitor...

Regułka:

1) Kwota przeznaczona na zakup: 12000-13000
2) Wymagana rozdzielczość: 1200p
3) Główne zastosowanie: Grafika 2D, Montaż 1080p, www, fotografia
4) Miejsce użytkowania: Biuro
5) Wymagania specjalne: matowa matryca
6) Osobiste preferencje: SSD 512 (do pracy) + SSD 128/256 (scratch disk + cache)
7) System operacyjny: Windows 7 Pro (lub bez niego)

 
 
Moja propozycja to:
 
        Dell Precision M4700 | i7-3940XM (odblokowany) | 7800zł
        + Wywalenie dysku z laptopa i zainstalowanie MX100 512GB + S850Pro 128GB | 1200zł
        Obudowa Fantec ER-35U3 | 130zł
        + WD Black 3TB | 600zł
        Monitor Eizo SX2262W (używam takiego w domu + posiadam kalibrator) | 2900zł
        ------------------------------------------------

        RAZEM: 12.600zł
 
ktoś ma jakiś inny pomysł może?
 
ta firma zaczyna start od października (bo wtedy dostają lokal), jednak działa już od ponad 15 lat więc ma swoich klientów (głównie owocowe bo to tereny Grójca i Tarczyna), którzy zazwyczaj proszą o: logo, 30s spot z produkcji soków/dżemów, stronę www, opakowania i zdjęcia. Moim zdaniem 16GB ramu spokojnie tutaj wystarczy i karta graficzna K3100M też jakaś słaba nie jest więc sobie powinna jakoś dać radę z montażem i renderingiem materiałów gdyż posiada te 768 CUDA.. słabo nie jest ale pozwala ogarnąć szybciej niż ten podkręcony 3940XM. Inna sprawa to podobno bios Della jest zablokowany (to na co wrzucają tam odblokowany procek?  %-)) i będzie trzeba poszukać innego biosu..

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz utworzyć swoją stację roboczą: http://www.bluemobility.pl/laptop_customization.php?products_id=24860 - i dasz to co potrzebujesz. Ja bym radził jednak 24/32GB ramu.

Swoją drogą skoro ma być dodatkowy monitor to nie lepiej pudło składać ?

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Pudło i ja im radziłem bo za tyle to na X99 by wyszedł komp z 5960X nawet w zestawie, ale tam potrzeba często jeździć do klientów z laptopem i wstępnie projekt przy nich robić a dopiero na monitorze w biurze go kończyć... zresztą to nie mój problem odnośnie tego, że chcą kupować koniecznie laptopa.. ma być.. to niech będzie.. ale wolę znaleźć coś lepszego w tej cenie niż pracować na lapku za 11k a widzieć kolory na monitorze za 1k %-)

 

no a Clevo nawet z 3820K wychodzi 11.000zł i to bez dysków więc cenowo niestety zabija.. mógłbym do "clevo polska" napisać osobiście i by wsadzili tam cokolwiek bym chciał ale kiedyś mi powiedzieli, że z fakturą mogą być problemy stąd automatycznie odpadają w tym przypadku totalnie niestety.. można by kupić sam kadłubek za 4000zł ale nadal bez faktury a oni muszą takową mieć z uwagi na dofinansowanie od UE... grrr


---------

 

cisza w temacie...

także chyba wysyłam zestaw z #1 postu do pracodawcy na maila bo nie znalazłem lepszej alternatywy :>

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...