Skocz do zawartości

Komputer dla grafika komputerowego do 3000 zł + monitor


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera :  dla grafika komputerowego/animatora (głównie tworzenie projektów stron internetowych wraz z tworzeniem animacji komputerowych Photoshop/Ilustrator/After Effects/Sony Vegas/Blender) także sporadyczne granie w gry
  • Maksymalna kwota 3000zł + monitor do 1000zł
  • Których części potrzebuję dysk SSD i minimum 8GB pamięci RAM
  • Czy będę podkręcać sprzęt? Prawdopodobnie nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: brak (obecnie posiadam laptopa)
  • Specjalne wymagania czytaj dół
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/KseNDS/
  • Inne brak

 

Witam,

 

potrzebuje zestawu komputerowego dla grafika komputerowego/animatora (głównie tworzenie projektów stron internetowych wraz z tworzeniem animacji komputerowych Photoshop/Ilustrator/After Effects/Sony Vegas/Blender) także sporadyczne granie w gry.

 

Głównie zestaw na Intelu (chyba, że podacie pozytywy zestawu na AMD), ważne by było minimum 8GB pamięci RAM (Photoshop zżera RAM jak Honde rdza), dysk SSD (bez pamięci asynchronicznej) na system i zestaw programów Adobe.

 

Co polecacie? Jakie zestawy? Gdzie najtaniej? 

(próbowałem coś kombinować na morele.net http://www.morele.net/inventory/info/KseNDS/)

 

Czy polecacie może zainwestować pieniądze w produkty Apple? Jak tak to jakie i gdzie najtaniej?

Polecacie zwykły PC czy może laptop + zewnętrzny monitor jeżeli chodzi o grafikę czy może to sprawa indywidualna, kwestia gustu? (wiem, że miniaturyzacja kosztuje) 

 

Jeżeli chodzi o monitor to minimum 27 cali FHD z matryca IPS z możliwością kalibracji ekranu (marki jakie mnie interesują to DELL, NEC lub EIZO) cena do 1000 zł (może być powystawowy)

 

Pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek informacje!

Link to post
Share on other sites

Powiedz ile pracy jest w FullHD / 3D. Jeżeli Twoja praca przekłada się na jakieś zyski w postaci pieniędzy to poszedłbym tutaj w sprzęt nastawiony do pracy. Można zejść z GPU na rzecz i7 który to w w/w zadaniach będzie dawał znaczne korzyści. 

 

Zestaw ma być za 3400 zł czy do 3000 zł ? 

Link to post
Share on other sites

Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Crucial MX100 128GB (550/150MB/s)

Zalman Z3 Plus USB3.0 white (b/z)

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

iiyama Prolite XB2485WSU-B1 (LED, IPS, 5ms, DVI, DP, głośniki, USB)

Gigabyte GeForce GTX 660 WF2 2GB DDR5 192bit (1046/6008)

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

 

4197 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)  

 

4 rdzenie / 8 wątków. Monitor 24 cale z 16:10, warto tutaj dopłacić do http://www.ceneo.pl/22745099 ale brakuje tutaj trochę budżetu. 

 

Skąd wytrzasnąć 350 zł na to szkiełko ? Hmm, nie wiem. Możesz kupić używanego GTX 570 w cenie ~ 400 zł. Możesz póki co zrezygnować z SSD. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...