Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Niedawno udało mi się kupić kartę 280x..

Dzisiaj przyszła i postanowiłem ją przetestować.

Niby wszystko w porządku, ale.. używam 2 monitorów. Póki karta nie jest obciążona - działają prawidłowo.

W stresie - gry, test - główny monitor (dvi -> hdmi) chodzi bez zarzutu, drugi monitor (vga -> dvi) lekko smuży.. jakby widać odświeżanie.. Zmieniłem odświeżanie w sterownikach na ręczne 60hz - dalej to samo..

Dodam, że na poprzedniej karcie (hd 5850) nie było takiego problemu, przy identycznej konfiguracji monitorów.

 

Drugi problem, albo generalnie dziwna rzecz..

Karta teoretycznie ma 1000mhz na rdzeniu, 1100 w boostcie. Jak odpalam gry, czy testy syntetyczne to idzie na 1100.. ale w Furmarku po jakiś 30sek zaczyna spadać do 800-900mhz... Temperatura ~70*C.

 

 

http://i58.tinypic.com/fu28hc.png

 

 

Mógłby ktoś coś poradzić?

Pozdrawiam

 

P.S. Tych smug/odświeżania na screenach nie widać..

Link to post
Share on other sites

Można to jakoś.. poprawić? Jaki filtr do przejściówki, czy cokolwiek? Bo szkoda monitor wymienia z powodu kupna karty graficznej...

 

I co z taktowaniem?


Edit.

Zrobiłem testy...

Informacje ogólne:

Monitor główny - Philips 226V. podłączenie dvi->hdmi.

Monitor boczny - LG W2243S. podłączonie vga -> dvi.

 

1. Podłączyłem główny monitor kablem dvi - dvi. Działa bez zarzutu. Wniosek: karta - gniazdo - sprawne.

2. Podłączyłem monitor boczny drugim kablem vga. Dalej paski. Wniosek: raczej nie kabel.

3. Podłączyłem monitor główny na kablu vga... O dziwo... działa bez zarzutu. Wniosek: Nowsze monitory lepiej sobie radzą z zakłóceniami?

 

W związku z pkt 3, postanowiłem dla pewności jeszcze raz sprawdzić na starej karcie (hd 5850)..

4. Monitor boczny podłączony na vga (jedyna możliwość). Działa. Jak się bardzo uważnie przyjrzeć - sporadycznie widać drobne paski.

 

Czy jest jakieś tanie i łatwe rozwiązanie dla nowej karty?
Bo jak narazie to widzę 2 opcje..

1. Kupić nowy drugi monitor z wejściem cyfrowym..

2. Sprzedać kartę i spróbować innego producenta... (Szczególnie, że trochę mnie niepokoją te spadki taktowania..).

P.S.

Sterownik pokazuje, że taktowanie jest 1000. To samo OC GURU od gigabyte.. ale MSI Afterburner pokazuje regularne spadki.. na Furmarku po paru minutach taktowanie jest kolo 500-600mhz..

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

Po paru minutach w Furmarku leci już 500-600mhz (według MSI Afterburner).. Gdzie w trybie 2D karta mam standardowo 500mhz dla 2 monitorów..

Trochę to dziwne..

Benchmarki wychodzą w normie.. (jak inne modele) i tam nie spada taktowanie.. 

 

Co ciekawe sterownik od karty graficznej tudzież OC Guru od Gigabyte pokazuje 1000 lub 1100 mhz, ale nie spada poniżej..

 

Reklamować?

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie wiem, najgorsze jest, że przy tym występuje spadek fps ale zauważyłem, że ustawienie w overdrive w sterowniku sterowania zasilaniem na 20% załatwia sprawę. Trochę to dziwne.

Przy dokładnym zbadaniu zauważyłem, że na 2gim biosie mojej karty bios factory default  problem występuje szybciej i nawet w niektórych grach spada na ułamek sekundy poniżej taktowania które w moim przypadku jest niby tym taktowaniem już bez boosta... :/ zasilanie +20% znowu załatwia sprawę.

 

Benchmarki również mają "normalne" wyniki a ustawienie +20% dodaje trochę punktów ale można to chyba uznać za błąd pomiarowy :/.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...