Skocz do zawartości

Komputer zawiesza się przy starcie


Recommended Posts

Witam. Mój komputer zawiesza się przy starcie systemu w momencie gdy wyskakuje logo win7, a dokładnie w miejscu w którym jest czarno tło i te tło już tak pozostaje. Po zresetowaniu komputera konieczne jest przywrócenie systemu, po którym usuwa mi ciągle team speaka. Piszę na forum, ponieważ chciałbym poznać wasze opinie. Sam myślę, że może być coś z dyskiem lub niestety płytą główną. Baterię dla próby z płyty wyciągałem, ale to nic nie dało. Jakie jest wasze zdanie?

Link to post
Share on other sites

Gwoli ścisłości:

1. Czy problem wystepuje zawsze po ponownym uruchomieniu komputera czy tylko kiedy zainstalujesz Team Speak'a i uruchomisz komputer?

2. Czy system uruchamia się w trybie awaryjnym?

1. Często. Teraz z tsem odpaliło normalnie, stąd ta niepewność z mojej strony.

2. Nie, od razu automatycznie przechodzi do przywracania systemu.

Link to post
Share on other sites

1. Spróbuj odpalić go w trybie awaryjnym żeby sprawdzić czy się załaduje bez problemów. Jeśli tak to powtórz kilkakrotnie aby upewnić się że awaryjnie system ładuje się poprawnie. Jeśli tak to najprawdopodbniej mamy problem natury systemowej/aplikacji.

2. Sprawdź we właściwościach czy zgadza się ilość zainstalowanej pamięci RAM. Jeśli tak, przejdź do punktu trzeciego.

3. Wykonaj testy dysku i pamięci. Na początek możesz przetestować dysk za pomocą narzęci systemu Windows (PPM na dysku-> Wlaściwości-> Narzędzia-> Sprawdzanie błędów lub coś podobnego, mam angielskiego Windows'a więc nie jestem pewien). RAM (również i HDD) możesz sprawdzić za pomocą wielu darmowych programów do testowania sprzętu. Osobiście jednak polecam testować sprzęt z bootowanych płyt choć trwa to dłużej. Chociażby UBCD świetnie się do tego nadaje.

 

Warto również sprawdzić stan kondensatorów na płycie głównej. Jeśli jakiś jest nabrzmiały i/lub coś z niego wycieka to mamy winowajce. Chociaż skoro po przywracaniu systemu wszystko działa sprawnie to raczej nie kondensator- ale sprawdzić nie zaszkodzi.

 

Czy próbowałeś przywrócić system do jeszcze wcześniejszego stanu?

Link to post
Share on other sites

Więc zrób to co napisałem w punktach wyżej i napisz czy coś znalazłeś. Aha jeszcze jedna kwestia która może pomóc- sprawdź logi Windowsa (PPM na komputer-> Zarządzanie-> Podgląd zdarzeń-> Logi Windows-> System). Szukaj ostatnich zdarzeń oznaczonych wykrzyknikami. W razie pytań pisz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...