Skocz do zawartości

Pytanie o monitor 2560x1440


Recommended Posts

Jako nowy użytkownik forum chciałbym wszystkich serdecznie przywitać.
Chciałbym prosić grono zapaleńców mających pojęcie o monitorach, o wyjaśnienie kilku kwestii.

Noszę się z zakupem monitora BENQ GW2765HT, który ma być niedługo dostępny w sklepach.

Monitor ma służyć zarówno do pracy (cad, norma, bardzo rzadko amatorska obróbka zdjęć) oraz rozrywki gry i filmy. Proporcje praca rozrywka 50/50 bo to monitor domowy nie firmowy.

Zastanawiam się jednak jak wygląda skalowanie obrazu. Nie wiem, czy mój sprzęt uciągnie gry w rozdzielczości natywnej 2560x1440. (Posiadam I5 4670k podkręcony, 8GB ram, Radeona R9 280x, dysk ssd, win 8.1). Czy na takim monitorku da się pograć zmniejszając rozdzielczość do 1920x1080? Przyniesie to zwiększenie klatek na sekundę? Nie będzie boleć od tego głowa i oczy?

Chodzi mi oczywiście o utrzymanie 60 klatek w grach typu BF4 choćby na ustawieniach medium/high. 

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie wyjaśnienia, bo nie wszystko rozumiem co google do mnie mówi :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy na takim monitorku da się pograć zmniejszając rozdzielczość do 1920x1080? Przyniesie to zwiększenie klatek na sekundę?

 

tak

 

 

 

Nie będzie boleć od tego głowa i oczy?

 

będzie

 

PS nie kupowałbym niczego zanim nie zostanie zrecenzowane i nie dowiemy się co to za wynalazek

Link to post
Share on other sites

Oczywiście masz rację, ale na papierze wygląda zachęcająco. 8bit+FRC, flicker free, całkiem szybki jak na tą rozdzielczość. Przemawia to do mnie nieco bardziej, niż alternatywy jakie mam w postaci monitorów 1920x1200 np: nec 244wmi (6bit+FRC, PWM), czy asus pb248q (6bit+FRC). Ze względu na wygodę pracy wstępnie odrzucam 1920x1080, ale nie skreślam kategorycznie. Ciekawą propozycją z monitorów dostępnych na rynku jest Viewsonic VP2770-LED, ale dostępność w Polsce szału nie robi i cena jest wyższa o 400zł o ile owy benq będzie kosztował tyle, ile pokazuje skąpiec. Testy w każdym razie pokazują, że owy Viewsonic to dobry sprzęt "allround" tu link:
http://wecravegamestoo.com/forums/monitor-reviews-discussion/12543-viewsonic-vx2770smh-led-review-1920x1080-ips.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...