Skocz do zawartości

Słuchawki pod kartę czy pod głośniki


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gregotsw,

Recommended Posts

Witam, na wstępie chciałbym się przywitać.

Przeważnie odpowiedź na swoje pytanie odnajdywałem, więc rejestracja nie była konieczna. Do czasu...

 

Mój problem a w zasadzie zagwózdka przedstawia się tak:

 

Mam Xonara DX. Pod niego są podpięte stare już głośniki do których mam sentyment. Zestaw 5.1 Creative P5800.

 

Niedawno kupiłem sobie słuchawski Sennheiser HD439 i mam dylemat co do podłączenia.

 

Czy słuchawski podłączyć za pomocą rozdzielacza bezpośrednio do karty dźwiękowej czy podłączać je przez panel sterowania głośnością od Creative'a, który ma wyjście słuchawkowe.

W zasadzie mam wtedy regulacje głośności, ale czy tylko.

 

Czy są jakieś za i przeciw podłączania słuchawek przez głośnikowy panel sterowania czy lepiej tą opcję pominąć i bezpośrednio wpiąć się w kartę?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Lepiej bezpośrednio do karty dźwiękowej podłącz. Zapewne ten wzmacniacz w tym creativie jest kiepski(szumy, zniekształcenia), a Xonar DX powinien sobie poradzić z napędzeniem tych słuchawek bez problemu dając dźwięk wyższej klasy... Chyba że będzie dla Ciebie za cicho, ale to bardzo wątpliwe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie podłączałem na 2 sposoby.

Zarówno w jednym jak i drugim dźwięk jest czysty, chociaż przewaga jest przy podłączeniu bezpośrednio do karty.

Jak muzyka jest cicho puszczona to naprawdę trudno znaleźć różnicę. Przy zgłaśnianiu pokrętłem Creativa jest pewien próg przy którym harczą.

 

Będe musiał nad tym posiedzieć trochę, bo może to wina ustawień Xonara.

 

W każdym bądź razie dzięki!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...