Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Zamierzam zakupić nowego smartfona, moją uwagę przykuła Motorola Moto G LTE oraz LG G2 Mini. Z tego co się orientuję są to telefony dość podobne do siebie...może mi ktoś powiedzieć jakie są różnice poza tym, że LG robi lepsze fotki, większą baterie ma, a na plus Moto G jest to, że ma czystego Androida. Brat ma tą Motorolkę i dla mnie jest spoczko(!) tylko wkurzające jest trochę to, że nie wszystkie aplikację da się przenieść na kartę SD...

 

Chciałem się was poradzić co byście mogli innego polecić do max 1000zł, ale wolałbym w okolicy 800zł :)

 

W skórcie:

  • mój budżet: 800-1000zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu: sklep internetowy, stacjonarny, Allegro
  • nówka czy używka: nówka!
  • preferowany rozmiar wyświetlacza: 4,5 (4,7 max!)
  • preferowany system mobilny: Android
  • do czego będę używać urządzenia: standardowe użytkowanie +internety, aplikacje, ale nie jakieś wymagające, sporadycznie fotki
     
  • moje najważniejsze wymagania: bateria + zależy mi aktualizacjach, stąd moje pytanie czy LG G2 Mini dostanie update do Androida L i jak może wyglądać potem wsparcie przy kolejnych aktualizacjach (rozumiem, że w Moto G lepiej to może wyglądać?)

EDIT:
A co sądzicie o Galaxy S4 mini (przed chwilą zobaczyłem, że w saturnie jest za 949zł)?

Edytowane przez piotr3kk
Link to post
Share on other sites

Oooo! To zaskoczenie.. nie patrzyłem na wymiary telefonu.. Zaraz zerknę na niego dokładniej. To porównując LG G2 vs LG G2 mini vs Moto G LTE vs SGS 4 mini, który z nich nada się najlepiej przy moich wymaganiach (standardowe użytkowanie, internety, niewymagające aplikacje, dobra bateria, czasem fotki, aktualizacje). Oczywiście jestem otwarty cały czas na nowe propozycje!

Edytowane przez piotr3kk
Link to post
Share on other sites

Motorola ma dużo lepszy ekran, i wsparcie od Google. LG robi lepsze foty i dłużej trzyma na jednym ładowaniu ale ma przeciętny ekran o nie wiadomo co będzie ze wsparciem. S4 mini tez jest ok ale według mnie nie jest wart prawie 1kzl. W tej cenie mógłbyś dorwać nieporównywalnie lepszego używanego LG g2 którego właściwie jedyna ale dość istotną wada jest tylko 16 GB pamięci bez slotu na sd.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc w wyborze! Ten G2 przypadł mi do gustu tylko nowy, a taki telefon mnie tylko interesuje, kosztuje ponad 1000zł... :( i chyba będę wybierał między moto g vs lg g2 mini. A ten gorszy ekran faktycznie przez normalnego użytkownika jest zauważalny?

 

PS: Jakby ktoś natrafił na info jak wygląda sprawa wsparcia (aktualizacja do Android'a L) dla LG G2 mini to będę wdzięczny!

Link to post
Share on other sites

 

 

PS: Jakby ktoś natrafił na info jak wygląda sprawa wsparcia (aktualizacja do Android'a L) dla LG G2 mini to będę wdzięczny!

 

Powinna być. G2 mini nie miał jeszcze żadnej dużej aktualizacji a poza tym jest jeszcze większe prawdopodobieństwo jako że jest to młodszy brat flagowca i producenci są bardziej skłonni do dłuższego wsparcia dla takich modeli. 

Link to post
Share on other sites

Co do aktualizacji dla G2 to ludzie trochę tracą nadzieję, może i jest to zeszłoroczny flagowiec, ale LG przyzwyczaiło nas do wydawania jednej dużej aktualizacji, a G2 otrzymał taką z 4.2 -> 4.4. Jednak G2 mini z tego co wiem już na starcie miał 4.4 więc jeśli mini dostanie to i G2 powinien. 

Link to post
Share on other sites

Byłem dzisiaj w jednym z elektromarketów i pomacałem G2 Mini oraz G2 i mogę stwierdzić, G2 jednak dla mnie za duży, a G2 Mini całkiem fajny (nawet ciekawe rozwiązanie z przyciskiem z tyłu obudowy :)). Słaby ekran jakoś nie jest mocno zauważalny (jak się położy obok siebie G2 i G2mini to widać różnicę).

Teraz mam dylemat pomiędzy Moto G LTE (lepszy ekran, czysty android(!), lepsze wsparcie dla aktualizacji, gorsza bateria, gorszy aparat) czy G2 Mini (lepsza bateria, lepszy aparat, niepewne wsparcie dla aktualizacji, gorszy ekran).

Czytałem na phonearena.com, że w G2 mini jest dość słaba jakość rozmów, to prawda?

Edytowane przez piotr3kk
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś skromnie napisał najlepszym dla ciebie wyborem będzie Lg nexus 4. Dość wytrzymała bateria, a co najważniejsze pomimo swoich lat będzie otrzymywał aktualizacje do najnowszego androida ( tak w ogóle dlaczego ci tak na tym zależy? ). I jest to dość wydajny smartphone. Masz tu jedna z ofert która znalazłem z darmowa wysyłka:http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/lg-google-nexus-4-e960.bhtml?from=ceneo&p=999.00&cr=0&ceneo_spo=true

Jeśli poszukasz na allegro pewnie znajdziesz jeszcze taniej.

Ps. Jeżeli nie zależy ci na czasie może warto poczekać do świąt. Osobiście sam czekam na jakies promocje by poważnie zmienić smartphona.

Link to post
Share on other sites

@up

Właśnie nie wiem dlaczego ostatnio porobiła się jakaś szajba na LG G2 mini, czy L9 II, skoro za stówkę z hakiem więcej można mieć znacznie lepszy telefon jakim jest Nexus 4.

Oferuje dużo więcej od pozostałych - m.in. 2GB RAM, czysty android, lepszy wyświetlacz.

 

O co tu chodzi, to nie wiem....brak logiki?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nexus 4 byłby najlepszy, ale czy 16gb nie jest za mało?

W sumie sam nie wiem czemu zależy mi bardzo na aktualizacjach, może podejście nowsza wersja systemu=lepszy system=lepsze możliwości (możę mam błędne myślenie :P)? To może teraz, nie biorąc pod uwagę wsparcia od producenta, to co jeszcze byście polecili?

Edytowane przez piotr3kk
Link to post
Share on other sites

Używany LG G2 jest warty uwagi - tylko i wyłącznie z gwarancją.

 

Wiesz dlaczego proponuję Nexusa? Ponieważ posiada 2 GB RAM'u w przeciwieństwie do słabych LG'ów i dłużej będziesz się cieszył tym telefonem - będzie płynniej działał, nie będzie brakowało pamięci na bardziej wymagające aplikacje.

Lepszy ekran będzie bardziej miły dla oka, a jednocześnie wygodniej będziesz przeglądał strony, czy pdfy.

 

Nexusa 4 możesz znaleźć też w wersji 32GB - za 800zł raczej problemu nie będziesz miał, żeby znaleźć ten sprzęt z gwarancją w wersji 32GB, natomiast za analogiczną używkę LG G2 trzeba liczyć z 900-1000zł.

 

Aktualizacje - często usprawniają działanie systemu, zawierają łatki/poprawki, niekiedy otrzymujesz nowe funkcje, jak choćby prehistoryczny Galaxy S2 w jednej z aktualizacji dostał funkcję niewygaszania wyświetlacza kiedy patrzysz w telefon.

 

Nexus 4 będzie dłużej cieszył, niż L90, czy G2 mini. Jest to już fajny, płynny sprzęt. LG G2 ma lepszy wyświetlacz, lecz tutaj bez etui się nie obędzie.

 

Jeśli planujesz zakup na dłuższy czas poszukaj G2 w dobrym stanie z gwarancją i nie żałuj dołożenia, bo jest to telefon przyszłościowy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeżeli boisz się że 16 gb( lecz obiecuje ze nie jest to malo, tym bardziej ze nie zależy ci na grach) to uważał bym z Lg g2 ponieważ nie ma wejścia na kartę pamięci. I widzę że ludzie piszą często o używanych telefonach. Na twoim miejscu uważał bym na ta ponieważ im telefon starszy tym bardziej zaczyna się w nim cos piepszyc, a nigdy nie wiadomo jak ktoś dbał o smartphona, często one jednak nam spadają. Najlepiej jak byś miał możliwość zobaczenia go przed zakupem.

Link to post
Share on other sites

Nowa 5 calowa Moto G kosztuje 890zl

 

Myślałem, że jedyną nową motorolą moto g jest moto g lte.. Telefon wydaje się spoko, tylko gabaryty ma podobne do LG G2, a to już raczej za duży dla mnie telefon..

 

Jak już wspomniałem, nie chce używanego telefonu

Edytowane przez piotr3kk
Link to post
Share on other sites

Widziałem G2 za nie całe 1000 to miał 3 miesiące gwarancji serwisowej. Ja swojego G2 będę sprzedawał za około 1100(2 miesięcznego).

Jak się orientuje to w podobnej kwocie chodzą prawie roczne. Trochę to śmieszne, bo nowy chodzi po 1300.

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...