Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Serdecznie i Proszę o pomoc w wyborze. Z góry zaznaczam, że założony temat nie jest żadną prowokacją, po prostu nigdy nie miałem w domu konsoli.

Docelowo potrzebuję konsoli dla całej rodziny. Córcia 10 lat, ja stary gracz któremu już się czasami pieca nie chce włączać aby pograć, żona która pewnie będzie korzystała z kinecta / move`a do ćwiczeń lub tańca, pewnie córcia także ;).

Przyznam, że jestem kompletnie nieoczytany w tym temacie i wiedzę będę zgłębiał dopiero po Waszych wpisach, które mnie nakierują. Z tego co się już zorientowałem to PS4 jest "nieco" szybsza od X1, no ale w przypadku tej drugiej podczas tańca - ćwiczeń, nic nie trzeba trzymać (PS Move), co oczywiście nie jest barierą, która spowoduje wybranie X1. Na którą z konsol są lepsze gry tego typu i czy sterowanie może być dla nich kłopotliwe ?

Proszę o plusy i minusy obu konsol.

Czy w przypadku PS4, co opłaca się wziąć na początek do gier typowo ruchowych :

2xPAD + 2xPS Move ???

Czy coś do tego się opłaca jeszcze dokupować ? Kamerka jest już w pełni wykorzystywana przez gry, czy tylko w na razie w tzw. play room-ie ?

... strasznie dużo rzeczy trzeba do PS4 kupić :), przy X1 za jednym zamachem można mieć Kinect-a ;)

Szanowni koledzy, pomóżcie mi Proszę w kupnie konsoli, z której zadowolony będzie moja rodzinka.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W PS4 też masz "kineckta" tzw. playstation camera. Xbox one też sprzedaje kinectka osobno a cena samej konsoli wynosi +/- 1699 zł(cena Xbox wynosi 100 dolarów mniej bez niego). Plusy PS w stosunku do to gry w abonamencie na multi, lepsza grafika. Jeżeli chcesz którąś z konsol to kieruje się ex'ami, bo to jedyny rozsądny wyznacznik w wyborze konsol.

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

mam ps4 od 1,5 miesiaca - od 3 tygodni lezy nie ruszana - brak gier - czeka na lepszeczasy

teraz bym sobie w Forze popykał :D

 

 

 

Plusy PS w stosunku do to gry w abonamencie na multi, lepsza grafika

 

Oj nie do końca kolego - jak na razie graficznie lepsze gry ma X1 - Ryse okrzyknięte najładniejszą grą na konsole ;)

 

Zastanawiam się czy by X1 nie dokupić :D

 

A co do PS Camera to koło kinecta nawet nie stało ;) inna zasada działania  bardziej uproszczona

Link to post
Share on other sites
mam ps4 od 1,5 miesiaca - od 3 tygodni lezy nie ruszana - brak gier - czeka na lepszeczasyteraz bym sobie w Forze popykał :DOj nie do końca kolego - jak na razie graficznie lepsze gry ma X1 - Ryse okrzyknięte najładniejszą grą na konsole ;)Zastanawiam się czy by X1 nie dokupić :DA co do PS Camera to koło kinecta nawet nie stało ;) inna zasada działania bardziej uproszczona
Nie siej herezji bo PS4 ma lepszy i to znacznie układ graficzny np. Rozdzielczości Xbox one dostaje zadyszki w 720p, a ps4 ma to samo ale dopiero w fullhd (i pokaż mi artykuł o tym że ryse to najładniejszą gra na next genach) po za tym jakbyś nie zauważył to xbox też nie ma mnóstwa gier bo dopiero zaczyna się sezon wydawniczy(teraz zaczyna się ofensywa tytułów wysoko budżetowych typu AC, GTA itp.), a konsole dopiero po 2-3 latach mają jakiś zasób gier (wątpie abyś przeszedł każdą gre na ps4 jaka została wydana).

 

PS. To że jesteś fanem xklocka(nie można w twojej obecności powiedzieć czegoś złego o nowej konsoli Microsoftu) nie oznacza że masz go wszystkim wciskać. Choć i tak mnie dziwi że ktoś broni ps3.5 oraz Xbox 0.5 lub Xbox 540 (pseudo next geny choć nazywanie ich tak to o wiele za dużo).

 

Edytowane przez alladen
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak RYSE jest najładniejszą grą na konsole i tak faktycznie jest musiała to byś ślepa osoba i wybrała ten tytuł na ślepo :)%-) %-)

PS4 jest lepszą konsol pod względem parametrów i to bez dwóch zdań i nie bronie tutaj PLAYSTATION bo nie jestem FanBoyem bo mam wszystkie Xboxy i wszystkie Playstation ;) Nawet sama jakość wykonania Playstation jest lepsza a do tego jest dużo mniejsza niż wielgaśny ON który wygląda jak pierwszy Xbox ...

Link to post
Share on other sites

 

 

Nawet sama jakość wykonania Playstation jest lepsza
 

 

Tu się nie zgadzam. Może i bebechy lepsze, za to wykonanie pada i konsoli w XO na najwyższym poziomie. Świetny plastik, genialny design. Nawet dźwięk włączania konsoli jest lepszy. 

 

Szkoda, że bebechy słabsze, bo to tylko osłabia ogólnie grafikę na grach multiplatformowych :/

Link to post
Share on other sites

 

 

Serio piszesz ?
 

Bardzo serio

 

 

 

Przecież to zwykły prostokąt na dodatek ogromny
 

 

Tak samo jak wzmak HK:

http://g-ec2.images-amazon.com/images/G/01/electronics/detail-page2/B00ARN3PSE_front_lg.jpg

 

 

 

o gustach się nie dyskutuje i ja zdanie każdego szanuje
 

 

Z wzajemnością :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Tak samo jak wzmak HK:

Eeeee no nie przesadzaj , gdzie wygląd tego wzmacniacza porównujesz do X One :menda:

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b9dc25fd1f3b.jpg

 

To tak jak byś porównał Czarnego kanciastego mercedesa do Czarnego kanciastego poloneza - Niby to SAMO a dzieli je przepaść , to samo jest w tym przypadku :) :) :)

 

P.S Wzmak cudo , ale swpje kosztuje :cry:

Edytowane przez Szy3ki
Link to post
Share on other sites

Mnie też dużo bardziej podoba się Xbox One :P i z tego co widziałem w sklepie rzeczywiście jest lepiej wykonany niż ps4, ale no te podzeespoły wszystko psują :/ Sam mam ogromny dylemat czy kupić ps4, które zagwarantuje mi lepszą grafikę w grach, czy wybrać xboxa, którego dashboard, pad i jakość wykonania bardziej mi się podobają.

Link to post
Share on other sites

Ja to chyba nigdy nie przestane grać :o%-) Wiadomo , gram dużo rzadziej niż kiedyś bo jest praca , dziewczyna itp. Czyli najpierw obowiązki i jak starczy czasu to pogram ale konsol , gier i całej reszty to mam tyle że nie jeden sklep by się zawstydził eheheheh :wariat:

Link to post
Share on other sites

mi akurat z wyglądu się bardziej PS4 podoba lecz jak napisał Bigi - gibie się lekko gdyż ma nóżki na środku i z jednej strony - mo co tak tonie wiem... 

Tak samo plastik w PS4 jest jak z chińskiej zabawki - trzeszczy i strzela jak się nagrzeje jak w ps3 slim - klocki zawsze mają lelpsze tworzywa czy to padów czy samej konsoli 

 

Lecz jak pisałem wygląd PS4 jest dla mnie bajerancki :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Tutaj jest największy problem obu konsol :).

Raczej był , bo już lada moment będzie wysyp na prawde dobrych tytułów ;) Ale jak ktoś kupił PS4 od razu jak to faktycznie kokosów nie było ja grałem jedynie w Killzone Shadow Fall , MGS i UFC 2014 :roll::menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...