Skocz do zawartości

Recommended Posts

A gdzie on wspomniał o tworzeniu sieci. Napisał, że chce wiedzieć jak obliczać adresację. Jak ja uwielbiam specjalistów którzy podstaw nie potrafią :) 
Ja z sieci jestem słaby, nie bardzo pomogę ale może tutaj znajdziesz coś dobrze opisanego http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php?title=Sieci_komputerowe#Sylabus
A jak chcesz się pobawić w sprawdzanie czy dana konfiguracja będzie działać to polecam cisco packet tracer

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A gdzie on wspomniał o tworzeniu sieci. Napisał, że chce wiedzieć jak obliczać adresację. Jak ja uwielbiam specjalistów którzy podstaw nie potrafią :) 

 

 

Szacun dla wiedzy. Wiadomo wiesz to lepiej żyjesz.

Ale po co Kowalskiemu wiedzieć takie rzeczy ?

Stworzy lepszą sieć ? Napewno nie.

Bezpieczniejszą ?

 

Może w Linuksie się to przyda ale Windows ?

I po do czego mi takie podstawy ?  :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam za zadanie obliczyć: adres ip: 172.168.1.0 i: 255.255.250.0 muszę mieć drabinkę: 128 64 32 16 8 4 2 1 i obliczyć.

Cześć

 

Nie rozumiem za bardzo na czym polega zadanie i co to jest drabinka, ale adresy prywatne klasy B są od 172.16.0.0 do 172.31.255.255 więc 172.168.1.0 się w nich nie zawiera, chyba że miałes na myśli 192.168.1.0 która to sieć jest adresem klasy C.

Link to post
Share on other sites

W punktach:

 

1. Nikt nie zauważył ze maska podsieci jest niedorzeczna? (niewłaściwa? chora?) Gdzie dla przykładu zadania adres jest ok. (Publiczny aczkolwiek ok)

 

2. Klasy... ehh odpuszczamy..  prywatna pula klasy B ma nieklasową maskę. ( po co mieszać? )

 

3. To zwykle cwiczenie z binarki, sa lepsze sprosoby na obliczenie adresacji w pamieci w 10 sekund.. Dla Kowalskiego zaleta jest prosta - wbije sobie różnice miedzy jedynkowym a dziesiętnym i przestanie pytać Dlaczego jego 2TB dysk ma tylko 1861GB..

 

4. A jeśli ktoś chce się babrać w sieciach - to proszę. Coś innego niż VLAN = podsieć, będzie płacz... bo arp'ujemy zamiast bić na bramkę na coś co u nas nie ma.

 

5. Dla rozluznienia. Standard IPoAC http://en.wikipedia.org/wiki/IP_over_Avian_Carriers. Transmisja pakietowa przy uzyciu.... 

 

6. 127.0.0.0 (/8) - ponad 16 milionow adresow ip poszlo sie grzac... by zapewnic mozliwosc uzycia tej pętli.

7. 169.254.0.0 - 65 tys adresow ip wykupil M$ by coś przydzielić jak nie działa DHCP czy nie określono adresu statycznie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...