Skocz do zawartości

Drukarka do małej firmy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MiK87,

Recommended Posts

Witam!

Poszukuje dobrego modelu drukarki.

Wymagania:

1. A4

2. Tania w eksploatacji, będzie drukowana duża ilość dokumentów czyli tanie zamienniki

3. Ma możliwość podłączenia do sieci i ustawienia w zdalnym pulpicie poprzed dodanie urządzenia po adresie IP, aby można drukować z programu ERP CDN XL, który niestety jest ciężki jeżeli chodzi o współprace z urządzeniami ;(

4.Mało awaryjna

 

Ciężko mnie określić budżet ale myślę nad 200-400 zł. Pytanie czy "nowe" urządzenia można dostać w takiej cenie. Firma korzystała wczesniej z drukarek HL5250DN.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W okolicach takiej ceny najlepszym wyborem jest poleasingowy hl-5250dn właśnie. Nowa drukarka w takiej cenie będzie droga w eksploatacji. Ewentualnie można pod uwage wziąć HP Laserjet P1102, ma dostępne tanie zamienniki, ale to dalej będze downgrade w stosunku do poprzednio używanych w firmie Brotherów.

Link to post
Share on other sites

Problem polega na tym iż producenci obecnie idą na "ilość", a nie jak kiedyś na "jakość". 

Ja bym ci proponował używaną drukarkę, najmniej problemów stwarzały HP P2015DN (duplex + sieć, jak dużo drukujesz),  HP 1022n (sieciowa, jeżeli mniej drukujesz), Miałem do czynienia z nowymi drukarkami HP ale to takie "delikatne".

 

Te drukarki spokojnie chodzą na windows 7 i 8. Koszty tonerów są śmiesznie niskie natomiast do P2015DN masz opcję większego tonera :D

Kolejną zaletą tych drukarek jest brak osobnego bębna, gdyż jest zintegrowany z tonerem.

Edytowane przez Spojler
Link to post
Share on other sites

5250dn też ma duplex + sieć i tak samo bez zarzutu działa pod win7/8/8.1 - sprawdzone :)

 

...no i ten toner na 7k stron, dostępny za grosze :)

 

w ERP CDN XL też mogę go sprawdzić, jeśli chcesz, ale imho nie powinien protestować

Edytowane przez MiK87
Link to post
Share on other sites

5250DN w sumie funkcjonują już na magazynie. Sprawdzają się bez zarzutu. Pomimo tego że są poleasingowe

Myślałem jednak że będzie możliwość kupienia nowego sprzętu.

 

A jak myślicie ile kosztowałaby nowa drukarka ? Możliwe że ktoś się uprze przy koniecznym zakupieniu nowego sprzętu(ponieważ jest dłuższa gwarancja) wiem że budżet wzrośnie moje pytanie jak bardzo ? Ile kosztowałaby drukarka która byłaby godna 5250DN ?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...