Skocz do zawartości

Czy moja płyta główna poradzi sobie z podkręcaniem?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez trybcio86,

Recommended Posts

Cześć,

 

  Mam pytanie zamówiłem bezmyślnie komputer i nie wiem czy na mojej płycie można podkręcić amd fx a jeśli można to bezpecznie o ile? Nie chce nic spalić ale jeśli dało by rade troche to było by ok

 

 (AM3+) AMD FX-8350 4.00GHz 8MB BOX 125W  

 

  Zasilacz komputerowy Corsair 650W CP-9020051-EU BOX  

 

Płyta główna Socket AM3/AM3+ Gigabyte GA-970A-DS3P (970 2xPCI-E DDR3)   243.78 zl    

 

Pamięć DDRAM3 GoodRam 4096MB 1866MHz Play CL9

 

Pasta termoprzewodząca

Zalman Pasta CPU 3,5g STG2

 

 

Chłodzenie procesora to zalman performa cnps10x

Gtx 760 4GB vram

dysk ssd 64GB sandisk

 

Wiem wiem cenowo szału nie ma ale mi wystarczy i pytanie czy ta płyta główna da rade? Coś tam pewnie z sekcją zasilania pewnie słabo ale nieznam się. Na taką mnie stać hehe

Jeśli można troche kręcić to ile?

Edytowane przez tomaszb02
Link to post
Share on other sites

Troche szkoda ale liczylem sié z tym ze nie dam kasy na plyte glówná wartosci procesora bo lepiej i taniej jest kupi drozszy procesor takie moje odczucie. Spytac zawsze mozna :)  hehe Dziéki wielkie za odpowiedzi.

 

Jakby ktos jednak mial inne zdanie to slucham.

Edytowane przez tomaszb02
Link to post
Share on other sites

243 zeta


Tak patrze że moja wersja ma 3 chłodzenia w tym na sekcji zasilania a wersje bez P na końcu jej nie mają. Jedynie sekcja zasilania nie jest pewnie pewna. A takie pytanie na co to wpływa bo widze, że mam wolniejszą wersje Hyper Transport Bus 4800 MT/s
Widziałem opinie na zagranicznych forach jako moja płyta z końcówką P była najnowszą wersją z paroma ulepszeniami coś o paru opcjach oc było i nagranie jak gość podkręcił identyczny procesor fx na tej płycie do 4,720. Letki oc jednak zrobie raczej i sie zastanawiam czy zasilacz da rade bo zmieniłem na słabszy Corsair X500. Da rade na niej podkręcać pytanie czy zasilacz da rade bo karta będzie używana do renderingu i razem będzie wszystko obciążone maxxxx?

Jednak dam sobie spokój z oc. Procesor po oc pobiera ok. 370 Watów a wiadomo może być jakiś skok od czasu do czasu do tego karta gtx 760 w czasie renderingu odpada. Dobrze, że kupiłem słabszy zasilacz procesora kręcił nie będę bo drugie tyle poboru prądu bez oc ok 170 Watów mniej. Jedynie oc intela nie przeraża.

Edytowane przez tomaszb02
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...