Skocz do zawartości

nVidia GeForce GTX 780 ti - Asus vs MSI


Recommended Posts

Mam pytanie jak w temacie, która karta jest lepsza? Przeczytałem wiele zagranicznych for na ten temat i nie mogę dojść do konkluzji. Co myślicie, Asus z DCUII (może wersja ROG Matrix?) czy MSI z Twin Frozr IV? Zastosowaniem tej karty ma być gra na najnowszym monitorze 1440p od Asusa (ROG Swift).

 

Z tego co udało mi się dowiedzieć wersja Matrix różni się większą ilością VRAM, co chyba ma wpływ na jakość grania przy większej rozdzielczości? Z kolei czy to warte dopłaty 400 zł do zwykłej DCUII? 

 

MSI podobno jest za to cichsze, chociaż to akurat mi jakoś nieszczególnie przeszkadza. Niektórzy mówią też że ma niższe temperatury od Asusa, ale tu też zdania są podzielone. 

Link to post
Share on other sites

Jaki jest sens kupowania 780Ti na dosłownie niecałe 2 tygodnie przed premierą nowych układów ?

 

Poza tym, o ile nie trollowałeś, to powinieneś mieć obecnie R9 290...

 

http://forum.benchmark.pl/topic/122541-zestaw-do-gierfilm%C3%B3winternetu/page-2

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Nowaj Nie wiem czy zauważyłeś, ale jestem członkiem Vavel Game Studios i tak się składa że akurat ja jestem jedyny który tu siedzi i pisze tematy. Można z tego wyciągnąć kila wniosków, np takich że a) mamy kilka komputerów na jedną osobę, albo b) mamy kilka osób w studiu ;)

Jest też inna opcja - monitor Asusa nie współpracuje z AMD dlatego trzeba wymienić go na NVidie. 

 

@Blashix Premiera premierą, ale póki co ma wyjść tylko 980, która ma być następcą 780 i być na podobnym poziomie co 780ti. Do tego znając NVidie będzie miała chorą cenę, a 780ti (może) potanieje.

 

@GoingMad Myślałem że to Gigabyte'y piszczą. Musiałeś mieć pecha w takim razie bo nie słyszałem żeby MSI piszczały, trzeba było odesłać na gwarancji ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

która ma być następcą 780 i być na podobnym poziomie co 780ti.

 

Według zapowiedzi 980-tka ma być szybsza od 780Ti i raczej sporo tańsza, bo jeśli 970 ma kosztować 400 USD to 980 nie będzie kosztować 700, a mniej więcej tyle trzeba zapłacić za 780Ti. Do tego dochodzi więcej pamięci, mniejszy pobór energii i nowa architektura.

 

Tak jak napisałem wcześniej - zakup 780Ti to obecnie głupota.

Link to post
Share on other sites

również sądzę że kupowanie 780Ti gdzie jeszzcze niedawno można było kupić za 2200 a teraz 2400 jest głupotą. W dodatku warto poczekać ponieważ ceny mają być zachęcające w dodatku nowa architektura.

 

Ceny 780Ti i tak wiele nie spadną przez jakiś czas. Na pewno nie spadną nowe. Używki owszem spadną ale czy nowe? Nie sądzę. 


ASUS też może piszczeć. Kumpel ma mi mu też piszczy. Nie ma reguły. Zależy na jaką sztukę się trafi. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...