Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

FTP

FTP konfiguracja FTP IP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ematgroup

ematgroup
  • Amator

• 46 postów

Napisano 11 wrzesień 2014 - 21:33

Hey

pomogliście mi raz :) liczę że pomożecie drugi raz :)

Jestem ogarnięty w dziedzinach komputerowych, może nie jest to level Ekspert :) ale coś tam potrafię, jednakże moją piętą achilesową są i były sieci.

Mój problem i zarazem gorąca prośba o poinstruowanie mnie ( jak debilowi ) jak zrobić dostęp do chmury która ma funkcję FTP, krok po kroku ( potrzeba na możliwość łączenia się z roboty z tym dyskiem ). Poniżej napiszę co mam za gadżety:

1. WD my Cloud 3TB ( posiada funkcję FTP )

2. Router TL - WR841N

3. Internet UPC ( 150 Mbs )

Z tego co wyczytałem na różnych forach, trzeba ustawiać coś w routerze, sztywne IP ITP ITD, albo nie umiem korzystać z Wuja Googla, albo moja logiczne myślenie jest na poziomie Asfaltu :)

Będę zobowiązany cholernie za pomoc.

P.S

WD my Cloud jest podpięty bezpośrednio do Routera UPC, nie TP Link.

Dzięki 

Użytkownik ematgroup edytował ten post 11 wrzesień 2014 - 21:34

• 0

#2 Janiaking

Janiaking
  • internet, sieci komputerowe, bezpieczeństwo

• 532 postów

Napisano 12 wrzesień 2014 - 16:31

logujesz sie na router UPC przekierowywujesz port 21 na adres IP ( tutaj są dwie opcje ) :

1. jezeli do routera UPC masz podlaczonego tp-linka tak, ze kabel od UPC wchodzi do portu WAN tp-linka to wykonujesz przekierowanie z routera UPC na adres WAN tp-linka , a nastepnie logujesz sie na tp-linka i przekierowywujesz znow port 21 na adres juz twojego WD my Cloud
  2. jezeli kabel od routera UPC idzie do tp-linka ale do jednego z czterech portów LAN to wykonujesz tylko przekierowanie portu 21 na adres twojego WD my Cloud ( z routera UPC ) 

W routerze jest to opcja port forwarding lub virtual server

• 0
Ekspert działów: Internet, sieci komputerowe, bezpieczeństwo, Routery i sprzęt sieciowy / Pełne zestawienie Ekspertów

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: FTP, konfiguracja FTP, IP

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych