Skocz do zawartości

Telefon do 1500 zł. Dylemat z producentem.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Igoruss,

Recommended Posts

Rysiooo wszystkim wciska te jego wspaniałe Lumie... ehh

Goro1990 jesteś naprawdę taki, czy tylko udajesz? Może najpierw opanuj lepiej czytanie ze zrozumieniem, zanim zabierzesz gdzieś głos.

 

Spam // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Dlaczego nikt nie zaproponował Xperii Z1? Bardzo dobra alternatywa dla wychwalanego G2. Nakładka w G2 potrafi zamulić, ta w Sony nie. Baterie porównywalne, ekran lepszy w G2, ale błagam, nie ze względu na kąty widzenia, które są nieistotne zupełnie w normalnym użytkowaniu. ;) Tryb auto w aparacie lepszy w G2, manualny jednak w Z1. Z1 wytrzymalszy na upadki mimo wszystko, niestety pokryty z dwóch stron folią, która lubi się rysować (w białym modelu mniej widoczne).

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o Lumię 1020. Pomyliły mi się cyferki. A co do twoich świetnych zdjęć Lumii. Dalej jestem zdania, że mój aparat zrobi lepsze zdjęcie. Software nie złapie Ci szczegółów. 

Fakt, faktem lumia może nawiązać walkę z aparatami z niższej półki (może trochę przesadziłem z aparatem za 200 zł, i tutaj przyznaję się do błędu). Ale aparat za 400-500 zł raczej już zostawia Lumię daleko w tyle.

Oczywiście, mamy telefon fotograficzny, ale weźmy poprawkę na to, że 1020 to tak na prawdę 920 z lepszym aparatem. Czy warto tyle płacić?

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites
mój budżet : ok. 1500 zł gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Nie ma znaczenia. nówka czy używka : Nówka. preferowany rozmiar wyświetlacza : Od 4.5 do 5.5. preferowany system mobilny : Nie ma znaczenia. do czego będę używać urządzenia : dzwonienie/sms, internet, muzyka, oglądanie filmów moje najważniejsze wymagania : dobra jakość muzyki, dobra jakość wyświetlacza, długi czas pracy

 

Jak szukasz dobrej jakości to szukaj M8 w tych pieniądzach powinieneś znaleźć.

 

 

 

G3 to wg mnie nie oplacalny wybor, nie wprowadzono nic nowego i ciekawego. Lepiej zaoszczedzic kase i kupic G2, niz pchac sie w G3 z powodu wyzszego numerku.

 

Jak lubisz wydawac kase to bierz G3, w zasadzie to jest to samo co G2 z lepszym aparatem, wyzszym taktowaniem procka i wyzsza rozdzielczoscia ekranu, co daje podobna wydajnosc wzgledem G2. Nie bede juz pisal o nakladce, ktora takze ma wyjsc dla G2.

 

G3 nie jest oplacalny. Ekran QHD wykancza ten telefon. G2 w swojej cenie jest oplacalnym telefonem. Posiadam i nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

 

Kolego, ale zrozum to, ze dla niektorych liczy sie tylko wyzszy numerek... Bo skoro nowszy model, wyzszy numerek i wieksza cena to telefon pewnie bedzie lepszy. W tym wypadku nie do konca to jest prawda.

 

No niestety specjaliści za dychę od powtarzania zasłyszanych komentarzy ale nie macie racji bo G3 jest praktycznie pod każdym względem jest lepszy od G2. Wyjątkiem jest bateria i szybkość świeżej nakładki której zdarzają się drobe lagi a do której G2 ma być również aktualizowany. Producent jednak silnie pracuje nad tymi obiema rzeczami czego dowodem jest już czwarta aktualizacja.

Szkoda że przy ciągłym powtarzaniu że rozdzielczość ekranu "zabija ten telefon" nikt nie wspomniał  o tym że przy tej samej pojemności baterii co w G2, podkręconym procesorze i większym wyświetlaczu smartfon wykręca jeden z najlepszych wyników prowadzenia rozmów (lepszy także od tego w g2)  posiada prawie dwukrotnie krótszy czas ładowania niż Xperia z2, HTC M8, posiada możliwość ładowania indukcyjnego oraz czasem, pracy bije tak popularne i polecane n smartfony jak Samsung s4, Iphone 5, Nexus 5, HTC M7 czy Nokia 920 z którymi inni jakoś potrafią żyć.

 

 

G3 to niewypał.

Nazywanie niewypałem smartfona z obecnie jedenym z najlepszych aparatów jaki można dostać  na androida oraz maksymalnym pokryciem przedniego panelu wyświetlaczem na poziomie 76,4% jest co najmniej nie na miejscu. LG idzie na żywioł i nie stara się stworzyć zachowawczego smartfona tylko eksperymentuje a to się chwali. Bo cześć z tych pomysłów jeżeli się sprawdzi będzie naśladowana przez innych. Najlepszym dowodem są głośniki HTC z których  jeszcze niedawno masa osób szydziła że są dla autobusowych dj a za chwilę wszyscy producenci będą je mieli. 

 

 

 

Gorszy od poprzednika w najważniejszych aspektach wydajność, czas pracy

W benchmarkach G3 już klepie G2 i o ile baterii nie przeskoczy to z szybkością dziania jest progres. 

 

 

 

telefon przegrzewa się

Podaj jeden dostępny na naszym rynku model z podkręconym 801 który nie wytwarza dużych ilości ciepła? Są poszczególne modele Lg w których użytkownicy zgłaszają  problemy przegrzewania się) ale normalnie w g3 nawet podczas dużego stresu (benchmarki, gry) nic poza zmniejszeniem jasności wyświetlacza do 90% się nie dzieje.  

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Specjalista za dyche, ze niby kto...? Co Ty piszesz o podkrecaniu procka? Masz w ogole pojecie cos o tym? Podkrecajac procka moze dojsc do zwalniania systemu poprzez przegrzewanie sie fona, samo podkrecenie przyspieszy sluchawke, ale i grzanie sie fona oraz szybsze siadanie baterii. Przy czym w G2 spokojnie mozesz podkrecic procek do taktowan takich jak w G3, bo jest to niewiele, a bateria straci malo, jedyna roznica bedzie co prawda rozdzielczosc.

Wiesz, LG wprowadza aktualizacje, bo wie, ze skopali. Podobnie bylo swego czasu z Sony wprowadzajac 4.3 dla niektorych modeli.

Wiec dla mnie te argumenty raczej nie przemawiaja za G3, a w szczegolnosci, aby tyle doplacac, skoro mozna miec cos porownywalnego za mniejsze pieniadze.

Link to post
Share on other sites
Podaj jeden dostępny na naszym rynku model z podkręconym 801 który nie wytwarza dużych ilości ciepła? Są poszczególne modele Lg w których użytkownicy zgłaszają  problemy przegrzewania się) ale normalnie w g3 nawet podczas dużego stresu (benchmarki, gry) nic poza zmniejszeniem jasności wyświetlacza do 90% się nie dzieje.  

Począwszy od Samsunga Galaxy s2, s3, Ativ S, Lumię 920, po 930 każdy telefon w stresie się grzał. 

 

 

 

Wiec dla mnie te argumenty raczej nie przemawiaja za G3, a w szczegolnosci, aby tyle doplacac, skoro mozna miec cos porownywalnego za mniejsze pieniadze.
 

No niestety się z Tobą nie zgodzę. G3 jest ładniejszym, lepiej wykonanym telefonem. różnica pomiędzy S800, a S801 jest niewielka - to prawda, ale jest.

Sam wolałbym kupić G3 niż starszego brata ze względu na lepszą jakość i ładniejszy wygląd.

Jeśli stać, to czemu nie? Na pewno nie można powiedzieć, że G3 jest gorszym telefonem od 2, bo to nie prawda.

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie napisalem, ze jest gorszy, tylko dla zwyklego Kowalskiego jest to nieoplacalne. Doplacac ~500zl za cos co w rzeczywistosci jest pod wzgledem wydajnosci troche lepsze to dla mnie pomylka, oczywiscie jak ktos ma kase czy dzianych rodzicow to nie problem. Zreszta ja tak jak i kazdy z nas wyrazilem swoja ocene na ten temat, aby pomoc autorowi tematu wybrac telefon dla siebie, a nie po to, aby sie klocic o swoje racje. :)

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nikt nie zaproponował Xperii Z1? Bardzo dobra alternatywa dla wychwalanego G2. Nakładka w G2 potrafi zamulić, ta w Sony nie. Baterie porównywalne, ekran lepszy w G2, ale błagam, nie ze względu na kąty widzenia, które są nieistotne zupełnie w normalnym użytkowaniu. ;) Tryb auto w aparacie lepszy w G2, manualny jednak w Z1. Z1 wytrzymalszy na upadki mimo wszystko, niestety pokryty z dwóch stron folią, która lubi się rysować (w białym modelu mniej widoczne).

 

Pokaż mi w którym miejscu nakładka w g2 zamula? Kąty widzenia są bardzo istotne, mając telefon na stole jest on pod dużym kątem, jest to przeogromny plus. Wytrzymalszy na upadki? Jak oba spadną to się zbiją i nie da się tego raczej uniknąć. Trzeba po prostu dbać o telefon, bo ciężko stwierdzić, że jakikolwiek telefon jest teraz wytrzymały. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...