Skocz do zawartości

Recenzja tabletu Onda V989 Octa Core


Recommended Posts

Kilka tygodni temu zdecydowałem się na zakup tabletu Onda V989. Stwierdziłem, że teraz mogę coś więcej powiedzieć na temat tego urządzenia.

 

Specyfikacja:

 

Wyświetlacz: 9.7″ IPS 2048 x 1536 pikseli

Procesor: ośmiordzeniowy Allwinner A80T 1.6 GHz z PowerVR Rogue G6230,

Pamięć RAM: 2 GB DDR3,

Pamięć wewnętrzna: 32 GB, slot kart microSDHC z obsługą do 128 GB,

Łączność: Wi-Fi 802.11 b/g/n,

Aparat główny: 8 Mpix,

Kamera frontowa: 2 Mpix,

Złącza: microUSB 3.0, miniHDMI, mini-jack 3.5 mm,

Akumulator: 8000 mAh,

System: Android 4.4.2

Wymiary: 239 x 169 x 8mm,

Waga: 490 g.

 

Budowa

 

Pokrywa akumulatora został wykonana ze szczotkowanego aluminium, a front jest w całości pokryty tworzywem sztucznym. Co cieszy najbardziej, to fakt iż wszystko jest doskonale spasowane i nawet przy mocniejszym nacisku nie usłyszymy żadnych trzeszczących elementów. Jest również bardzo cienki, bo mierzy jedyne 8 mm. Sam wygląd tabletu może się podobać, przypomina trochę stylistyką iPady, co niektórym użytkownikom na pewno przypadnie do gustu.

 

Ergonomia

 

Tablet jest stosunkowo lekki, bo waży jedyne 490 g. Trzymanie w jednej ręce mimo wszystko jest ciut nieporęczne, ponieważ po dłuższym czasie użytkowania i tak odczuwamy ciężar tego urządzenia. Problem znika całkowicie przy trzymaniu tabletu obiema rękoma. Idealnie się do tego nadaje. Przy takich rozmiarach, to tablet bardziej kanapowy niż mobilny.

 

Wyświetlacz

 

W tym modelu Ondy, tak jak w większości nowych modeli tej marki zamieszczony został wyświetlacz IPS firmy LG. Charakteryzuje się niezłą rozdzielczością, a mianowicie 2048 x 1536 pikseli, co daje gęstość pikseli 264 PPI (punktów na cal). Sam wyświetlacz muszę pochwalić, ponieważ ma doskonałe odzwierciedlenie kolorów jak i świetne kąty widzenia, niemal 180 stopniowe. Barwa biała nie jest monochromatyczna przez co ciemny lub czarny tekst na białym tle nie razi w oczy. A przy tym mamy 10 punktów jednoczesnego dotyku.

Sam ekran jest bardzo czuły, ponieważ reaguje na nawet najmniejsze muśnięcie opuszkami palców.

 

System

 

Onda V989 pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4.2. Początkowo miałem drobne problemy z baterią oraz ogólnie optymalizacją systemu. Wolno wychodził z stanu uśpienia, czasem w grach gubił klatki i miał kilka drobnych mankamentów. Na szczęście nie tak dawno producent wypuścił nową wersje oprogramowania 2.0. Po aktualizacji wszystko się ustabilizowało teraz nie ma z tym problemu.

 

Onda dostarcza swój autorski launcher ONDAUI i może działa on płynnie, ale co z tego jak jest bezużyteczny. Wszędzie widać foldery z ikonkami do chińskich aplikacji w ktorych nawet nie da się zmienić języka. Nie da się również umieścić widgetów na pulpicie. Dlatego pozbyłem się go i zainstalowałem sobie Novę i śmiga bardzo dobrze.

 

Z fajnych bajerów systemu mogę wymienić, że odtwarzacz video reaguje na nasze spojrzenie. Gdy odwrócimy wzrok podczas oglądania, to automatycznie pauzuje nasze wideo. Drugim jest możliwość nagrywania ekranu tabletu. Przy czym jest to banalnie proste po prostu wciskamy ikonę w zasobniku i już. Przydatna funkcja, gdy chce się nagrać jakiś tutorial i tym podobne rzeczy.

 

Wydajność i stabilność

 

Na początku byłem lekko zawiedziony, bo YouTube od czasu do czasu potrafił się przyciąć, tak samo bywało z różnymi grami. Na szczęście te bolączki zostały wyeliminowane wraz z najnowszą aktualizacją. Teraz wszystko działa bardzo sprawnie, czy przeglądanie internetu, czy granie w grę, czy czytanie pdfów. Wszystko to działa wyśmienicie. Zaskoczył mnie fakt, iż Onda radzi sobie z odtwarzaniem filmików 4K, nie spodziewałem się tego.

 

Tylny aparat i przednia kamerka

 

Co do samego aparatu z tyłu, bo go najbardziej testowałem, to mogę powiedzieć, że robi on poprawne zdjęcia. Nie jest to nic rewelacyjnego.

 

Bateria

 

Tablet Onda V989 wyposażono w baterię o pojemności 8000 mAh. Przy częstym sięganiu po tablet przez cały dzień bateria starcza na około 4 do 5 godzin. Gdy zmniejszymy jasność i nie korzystamy z wszystkich dobrodziejstw tabletu, to możemy używać tabletu nawet przez około 8 godzin. Podczas grania w bardziej wymagające tytuły tablet się nagrzewa, ale w takim stopniu, że nie odczuwa się dyskomfortu.

 

Podsumowanie

 

Mogę z czystym sumieniem polecić ten tablet. Może początkowe problemy z oprogramowaniem nie napawały mnie optymizmem, ale po aktualizacji do wersji 2.0 wszystko zaczęło działać tak jak powinno. Rozczarowany jestem jedynie przeciętnymi głośnikami oraz dość przeciętnym czasem pracy na baterii. Dla osoby która szuka tabletu do zabawy oraz pracy, to ten model Ondy jest jak najbardziej odpowiedni.

 

Galeria:


 

Kupić go można między innymi tutaj:


Edytowane przez kazunarii
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy:

1. Galeria na końcu pod jednym linkiem. :/

2.

 

Kupić go można między innymi tutaj:

 

Teraz rozpoczynam czytanie ...

 

 

Update:

 

... przeczytałem w całości.  :jupi: 

 

Ogólnie sporo się o urządzeniu dowiedziałem, przyznam - krótko i zwięźle. Czytało mi się to trochę tak, jakbym czytał ulotkę na (o) jakimś produkcie. :/

Nie podobały (i nie podobają) dwa punkty, które wymieniłem powyżej.

 

+1 na dobry początek. :)

Edytowane przez Ute
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...