Skocz do zawartości

GIGABYTE RADEON R7 260X - artefakty, czarny ekran, "trudne sprawy" z supportem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez rez,

Recommended Posts

Hmm. Skoro jesteście pewni, że to karta a nie gra to zacząłem coś próbować. Za pomocą ASUS GPU Tweak zmniejszyłem taktowanie karty do 900 MHz i pamięci do 4000 MHz. Błędy na teksturach dalej występowały, ale też zawsze na tych samych obiektach (włosy Geralta, beczki, tablica ogłoszeń, czasem jakieś deski). Czyli to znaczy, że karta nie jest przetaktowana tylko po prostu uwalona? Grzanie się odrzuciliśmy, przetaktowanie też nie. Zrobiłem jeszcze reinstal sterowników wraz z czyszczeniem Driver Sweeperem. Bez rezultatu. Ostatecznie spróbowałem też zmienić detale gry na minimalne. Też bez skutku. Jak będę miał trochę wolnego czasu to pójdę do sklepu z kompami w okolicy i poproszę o założenie mi jakiegoś dobrego zasilacza na próbę. Jeżeli z nowym zasilaczem dalej będą artefakty to powiem im, żeby mi nabili na paragon diagnozę PC i wyślę to do agito.pl. No chyba że inne pomysły? 

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku OC Guru powoduję czarny ekran i niestety nic Ci tu nie doradzę. Program powinien mieć możliwość zmiany napięcia ale nie musi. Z zasady wszystkie programy tego typu bazują na starym oprogramowaniu Riva Tuner, tyle że nie każdy producent rozwija Swój soft tak jak to robi MSI. Pomysł z serwisem bardzo dobry.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W porządku. Niestety w tym tygodniu nie będę miał czasu żeby odstawić kompa do serwisu. Dopiero w przyszłym, także wkrótce zdam raport. Na szybkiego przełączyłem się jeszcze na integrę i odpaliłem Wieśka. Było wprawdzie tylko 16 fps na niskich, ale żadna beczka nawet na chwilę nie mignęła. Mam więc pewność, że to mój Radek. 

 

Chciałbym się do tej reklamacji dobrze przygotować. Myślałem, żeby dołączyć krążek CD z nagranymi artefaktami, ten paragon z diagnostyki zasilacza i takie pismo http://www.konsumenci.org/pomoc-konsumencka,wzory-pism,2,31.html Myślicie, że to wystarczy? 

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...