Skocz do zawartości

GIGABYTE RADEON R7 260X - artefakty, czarny ekran, "trudne sprawy" z supportem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez rez,

Recommended Posts

Witam. 

W lutym bieżącego roku zakupiłem w sklepie internetowym Agito.pl kartę graficzną GIGABYTE RADEON R7 260X 2GB OC. Niestety z kartą są problemy i serwis GIGABYTE nie chce mi pomóc. Z kartą mam dwa problemy:

Problem 1 - czarny ekran

Karta od czasu do czasu się zawiesza - po prostu czarny ekran, nic się nie wyświetla, dźwięki np z gry lecą dalej, a obrazu brak. Komputer trzeba resetować, bo sam się nie otrząśnie. Taki problem pojawia się głównie podczas niskiego obciążenia: korzystania z internetu, ale także na pulpicie, oraz starych grach takich jak np. The Sims 2 (siostra gra) lub Gothic. Od czasu zakupienia karty ten problem wystąpił około 20 lub 30 razy na różnych wersjach sterowników karty. 

Problem 2 - artefakty

Na karcie sporadycznie występują także artefakty. Nie występują ciągle i po jakimś czasie znikają np. po zamknięciu gry. Oto dwa filmiki:

https://www.youtube.com/watch?v=skQCdFrRPIw&list=UUI6l2r99u-tIQdVx4XmGV3Q

https://www.youtube.com/watch?v=gTntl44QO4E&list=UUI6l2r99u-tIQdVx4XmGV3Q&index=4

 

Kartę odsyłałem do serwisu dwa razy. Za pierwszym razem jako powód podałem problem 1, problem 2 oraz to, że taktowania pamięci nie spadały (cały czas pamięć taktowała na maxa - nawet bez obciążenia).

Serwis poradził sobie tylko z tym trzecim, a pozostałe 2 pierwsze zignorował. Karta niedawno wróciła z drugiej naprawy. Nie zrobiono nic, mimo iż opisałem problem i dołączyłem filmik z artefaktami. 

Co mam z tym dalej zrobić? Mogę się jakoś dogadać z agito? Chciałbym zwrot pieniędzy.

 

Fragment konwersacji z serwisem:

 

Witam ponownie. Miałem jakiś miesiąc spokoju z kartą, jednak znowu zaczęły się problemy. Karta w dalszym ciągu wyświetlała co jakiś czas czarny ekran i komputer wymagał restartu. Zainstalowałem system i sterowniki od nowa. Problem wciąż występuje. Dodatkowo zauważyłem, że teraz nawet w grach pojawiają się błędy i czasem fragmenty ekranu, oraz cienie migoczą. Zgłosiłem już to sklepie. W ciągu najbliższych dwóch tygodni karta powinna znowu trafić do waszego serwisu. Wiem, że stwierdzenie tej wady jest trudne, bo pojawia się to sporadycznie, ale bardzo proszę o doprowadzenie tej karty do porządku lub wymianę na inny egzemplarz. Pozdrawiam.

Szanowny Panie,

 

w dalszym ciągu upieralbym się ze wina jest gdzies pomiędzy. ze to nie tylko wina karty...

 

czy zna Pan numer RMA?

 

pozdr

Proszę Pana, ale co może być nie tak w świeżutkim systemie i sterownikach? Kazał Pan wgrać nowego to wgrałem. Sterowniki podpisane cyfrowo ze strony AMD. Mój numer RMA: XXXX. Wygląda to tak: https://www.youtube.com/watch?v=skQCdFrRPIw&list=UUI6l2r99u-tIQdVx4XmGV3Q No i do tego czasem to przerywanie pracy co jest najbardziej irytujące. Pozdrawiam.

Witamy,

 

Niestety, to jest tylko sprzęt i czasami zawieszanie w kontretnym tytule na konkretnej konfiguracji nie jest winą samej grafiki.

 

Pana karta testowana 12h pod największym obciążeniem na naszych konputerach testowych zachowuje się OK.

 

oczywiście nie gramy w żadne gry tutaj więc nie znamy przyczyny dlaczego w Gothic jest problem... :(

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Siemanko, 

Czy problem występuje tylko oto w grze?? Podaj jak możesz temp.gpu cpu i płyty podczas gry.

2. próbowałeś umieścić kartę w drugim slocie pcie?może on tu nawala. 

3.czy płyta posiada najnowszy bios?

4.masz szanse sprawdzenia karty w innym PC? 

 

 

Nie chce nic mówić ale jeszcze kilka minut temu w innym temacie również próbuje pomoc. Karty serii R są bardziej niż problematyczne bym powiedział. Średnio mamy 1 temat dziennie z kartą serii R i problemami dotyczącymi artefaktów czy jakiś pasów na ekranie itd.

Link to post
Share on other sites

Problem występuje w różnych grach.
Spróbuję ją przełożyć.
Płyta ma BIOS fabryczny, ale zaraz zrobię update.
Co do punktu czwartego to nie jest to możliwe niestety. Wszyscy znajomi, którym mógłby powierzyć tę kartę przerzucili się na laptopy. Z "mocnym" komputerem stacjonarnym (tzn że bez złącza AGP  :rotfl: ) jestem praktycznie sam w okolicy. 

To na razie się wstrzymam z pisaniem do sklepu o zwrot i popróbuję z tymi złączami i BIOSEM.

 

E; Wgrałem bios F5. Poczekać na rozwój wydarzeń czy przekładać kartę do drugiego slotu? Wydaję mi się, że nie ma potrzeby bo mobo wydaję się okej, ale jak trzeba to to zrobię. 

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

Problem występuje w różnych grach.

Spróbuję ją przełożyć.

Płyta ma BIOS fabryczny, ale zaraz zrobię update.

Co do punktu czwartego to nie jest to możliwe niestety. Wszyscy znajomi, którym mógłby powierzyć tę kartę przerzucili się na laptopy. Z "mocnym" komputerem stacjonarnym (tzn że bez złącza AGP  :rotfl: ) jestem praktycznie sam w okolicy. 

To na razie się wstrzymam z pisaniem do sklepu o zwrot i popróbuję z tymi złączami i BIOSEM.

 

E; Wgrałem bios F5. Poczekać na rozwój wydarzeń czy przekładać kartę do drugiego slotu? Wydaję mi się, że nie ma potrzeby bo mobo wydaję się okej, ale jak trzeba to to zrobię. 

Przekładaj odrazu,niema co zwlekać,jeżeli się okaże karta to jak najszybciej oddać,tak samo z płytą .Ważne byś znalazł tylko winowajce jak najszybciej a nie oddawał sprzętu który działa.

Link to post
Share on other sites

 

 

Kto normalny pisze na koncu pozdr. To sklep czy gimbaza?

I kto to mówi. :rotfl:

 

 

E; Wgrałem bios F5. Poczekać na rozwój wydarzeń czy przekładać kartę do drugiego slotu? Wydaję mi się, że nie ma potrzeby bo mobo wydaję się okej, ale jak trzeba to to zrobię. 

Przełóż. Nic nie stracisz, a może akurat się uda. 

Link to post
Share on other sites

Wyluzuj. Ledwie jeden dzień chodzi na drugim slocie. Jak coś się będzie działo to napiszę. 


No, minął mniej więcej tydzień. Wywaliła się. 

Siostra grała, czarny ekran, muzyczka z gry leciała dalej. Jest jedna rzecz, która mnie zaniepokoiła. Mianowicie brak reakcji klawiatury. Wciskałem (podczas tego gdy ekran był czarny) Caps Lock, Num Lock a diody się nie zapalały. Może to jednak zasilacz? 

Pisać do sklepu czy nie? A jakbym miał pisać to mógłby mi ktoś doradzić co im opisać, żeby ich przekonać? 

Link to post
Share on other sites

Hm.. Mialem w sumie identyczne objawy - czarny ekran, kompletne freezy, klawiatura bez reakcji.. Tez mam R7 260x tyle ze od Sapphire. Zmiana systemu na W8.1 oryginał + nowy dysk pomogła, dziwne jednak, że to juz trzeci taki przypadek opisywany na forum..

Link to post
Share on other sites

Czasami nie ma możliwości samodzielnie w warunkach domowy przetestować pewny rzeczy. Oddaj w takim razie pc lub samą grafikę do dobrego serwisu komputerowego w Swojej okolicy. Możesz wstępnie spytać pracowników serwisu ile taka usługa diagnozy będzie Cię kosztować(na pewno nie majątek). Bo może się okazać, że karta grafiki, jest sprawna a problem leży w innym podzespole. Wyślesz sprzęt do agito a serwis obciąży Cię kosztami sprawdzenia karty. Jeśli okaże się, że to grafika jest uszkodzona to będziesz tego pewny prawie na 100%.      

Link to post
Share on other sites

Zawiozę kompa do sklepu w którym go kupiłem. Został mi ostatni miesiąc gwarancji, więc może coś wymienią za darmo. Będę na bieżąco informował o postępach.

 

Gdyby nie ten brak reakcji klawiatury już by szedł mail do agito. 


Panowie artefaktuje ta karta. Piszę do agito. Nie ma co odwlekać, bawić się w diagnostykę, jak ewidentnie widać, że karta nawala. 

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam po przerwie.

Tak jak pisałem, kartę odesłałem trzeci raz do agito.pl. Napisałem im, że serwis nie chce mi naprawić karty. Dali mi nowy numer RMA i kazali wysłać kartę. Wróciła w piątek. Tak jak sądziłem to ta sama karta. Dostałem kartkę od serwisu, że ich zdaniem karta jest na 100% ok. Była nawet pieczątka. Kazali mi "zastosować w obudowie wentylatory". A ja mam otwartą budę niezamykaną od czasu zakupu karty xD W Wiedźminie 2 miałem dzisiaj artefakty na teksturach. No ręce opadają. Czwarty raz nie odsyłam. Chyba będę musiał grać na takiej. Te artefakty niby nie przeszkadzają, bo są na jakichś obiektach typu mur. Nie mniej jednak coś jest nie tak, albo z tą kartą, albo z moim PC.

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

Weź ją zanieść do byle serwisu PC,wytłumaczyć oco chodzi,daj im nawet wiedźmina 2 i niech sprawdza.Jeśli zdiagnozują że cos nie tak to kaz wystawić ocenę wraz z rachunkiem.Serwis taki się bardziej przyłoży. Potem odeslij im kartę wraz z rachunkiem i ubiegając się o całkowity zwrot.

Link to post
Share on other sites

Karta jest walnięta, miałem podobne akcje (artefakty) ze starym GF 7800gs od Galaxy (padały masowo). Ale ESC.pl (ponagrywałem im filmów) uznał gwarancje i choć trwało to prawie miesiąc i w międzyczasie starali mi się wetknąć 8600gt skończyło się na tym, że dostałem rewelacyjnego 1950pro z accelero. Jak pisałem na moje to karta (a właściwie coś z pamięcią) serwis robi sobie jaja. Niech Ci przyślą te wentylatory skoro karta nie działa bez, nie ma nigdzie w wymaganiach na pudełku nic o wentylatorach. Takie rady to...

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Jeśli nic w niej nie naprawili to nie była naprawa;/

Pozostaje Ci tylko opinia wyspecjalizowanego serwisu komputerowego i podważenie decyzji sklepu/serwisu.

Jedyne i ostateczne wyjście. Mając taki papier w dłoni rzuć im ostatnie pismo przez rzecznika. Jak nie to do sądu i oddadzą każdy grosik. Pod warunkiem że masz rację.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...