Skocz do zawartości

Router (AP) do ok 100-150 | pod multimedia i drukarkę


Recommended Posts

Witam,

poszukuję niedrogiego routera. W domu jest TP-LINK TD-W8901G do którego podłaczona jest neostrada. Jednak w pokoju za ścianami gubi zasięg. Dlatego chciałem pociągnąć kabel i podpiąć do routera (którego dotyczy ten wątek) - stworzyć osobną sieć. Będzie do tego podłączony 2xlaptop (wifi), cyfrowy polsat (HBO GO) i czasami telefon i/lub tablet. Z czasem chciałem do tego dokupić i podłączyć drukarkę wifi i dysk sieciowy (a może serwer multimedialny?) do backupów i trzymania danych (zdjęcia, filmy itp). Zasięg nie jest ważny - sprzet ma działać dobrze w pokoju 15m2. Ważne aby dał radę to pociągnąć i pracował przy tym stabilnie.

 

Może spore wymagania mam jak na przeznaczaną kwotę. Chciałbym wydać max ok 100zł. Chyba, że jest coś niewiele droższego a będzie 3x lepsze do wyżej wymienionych zadań.
 

Edytowane przez guzik_Darek
Link to post
Share on other sites

Ogólnie słabo ogarniam temat.
Ale z tego co wyczytałem to wychodzi na to, że faktycznie chyba AP jest mi potrzebne.
Czyli będzie to wyglądało tak:

Neostrada(ADSL) -----> TP-LINK TD-W8901G (sieć WIFI - tutaj łaczy się rodzinka po wifi) ---skrętka---> Mój AP(?) moja sieć WIFI

Chodzi mi o to żebym mógł zrobić coś takiego w niedalekiej przyszłości:
http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/dostep-do-internetu/2010/05/jak-zbudowac-multimedialna-siec-domowa

Czyli jakiś dysk sieciowy + odtwarzacz do TV z wifi + drukarka wifi.

Edytowane przez guzik_Darek
Link to post
Share on other sites

Różnica między Routerem i AP jest taka że router nie pozwoli ci się łączyć bezpośrednio z komputerami rodzinki (plus i minus)

natomiast AP tworzy integralną sieć komputerową, ale możesz na nim zdefiniować inną nazwę sieci, hasło i kanał

 

Najtańszy AP TP-Link kosztuje 60-80 zł

Link to post
Share on other sites

Różnica między Routerem i AP jest taka że router nie pozwoli ci się łączyć bezpośrednio z komputerami rodzinki (plus i minus)

natomiast AP tworzy integralną sieć komputerową, ale możesz na nim zdefiniować inną nazwę sieci, hasło i kanał

 

Najtańszy AP TP-Link kosztuje 60-80 zł

No to jednak chyba nie potrzebuję AP bo ta sieć ma być całkowicie osobna. Nie muszę wchodzić na kompy rodzinki a oni na moje. Jeśli dobrze zrozumiałem to routerem rozdziele i stworzę osobną sieć i podłączę do niej wszystkie urządzenia?

 

Tak jak pisałem będzie to funkcjonować jako odrębna sieć. Będzie podłaczone do tego 2xlaptop po wifi, cyfrowy polsat (HBO GO) i od czasu do czasu jakieś 2 telefony z androidem lub tablet. Z czasem chcę też kupić drukarkę wifi i dysk sieciowy (jakieś niedrogi np: http://www.ceneo.pl/26712142) . Chciałbym też nabyc odtwarzacz multimedialny (np. http://www.ceneo.pl/31129682) który pozwalałby na TV odtwarzać filmy z tego dysku sieciowego i nie tylko.

Czytałem, że do dysku powinien być 1GB port. Ale to chyba nie ma szans w tej cenie.

Jakieś propozycje?

Edytowane przez guzik_Darek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...