Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie koszmarna ta porównywarka czy jak ją nazwać...

Próbowałam porównać ze sobą dwa AMD - nie dało się.

Nazwy obu CPU pisane po kilka razy (kilka prób) nawet tak jak są w sklepie komputronika....

 

Dla mnie koszmar, po 30 sekundach w google znaleziona działająca porównywarka z danymi w czytelny sposób przedstawionymi.

 

Czyli da się....

 

Moja ocena 1/10 - jeden punk za chęci............

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cenna uwaga! Pomyślimy nad tym ;)

 

EDIT:

Kultura pracy (a więc TDP) to dosyć problematyczny parametr, bo AMD i Intel mówią TDP, ale tak naprawdę myślą o czymś innym - u AMD oznacza teoretyczną (praktycznie nieosiągalną) moc, którą procesor może pobrać w szczególnych warunkach, a u Intela realny pobór mocy w typowych zastosowaniach. Z drugiej strony, pomimo rozbieżności, parametr też o czymś mówi, bo laik popatrzy na Core i7 o TDP 84 W i na FX 9000 o TDP 220 W i powinien zrozumieć, że ten pierwszy będzie znacznie łatwiej schłodzić od tego drugiego.

Link to post
Share on other sites

Instrukcje procesorów i7 4790/k 

 

i7 4790  (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, EM64T, VT-x, AES, AVX, AVX2, FMA3)

i7 4790k(SSE 4.2, AVX2) <-tylko? jakim cudem? :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bawiłem się jeszcze troszkę i jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia. Mój stary proc q6600 np nie ma wypisanych wszystkich instr. SSE to primo a duo jak się porównuje 2 procki i jeden z nich nie ma wyniku z zastosowań użytkowych to wyświetla wszystkie słupki w tej kategorii jako BD nawet jak solo pozostałe proce mają podane wyniki.

 

Jak coś jeszcze wyłapię to dam znać.

Link to post
Share on other sites

Bawiłem się jeszcze troszkę i jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia. Mój stary proc q6600 np nie ma wypisanych wszystkich instr. SSE to primo a duo jak się porównuje 2 procki i jeden z nich nie ma wyniku z zastosowań użytkowych to wyświetla wszystkie słupki w tej kategorii jako BD nawet jak solo pozostałe proce mają podane wyniki.

 

Jak coś jeszcze wyłapię to dam znać.

Dzięki! Poprawimy to ;)

 

A ja ma takie pytanie , czy nie można porównywać większej ilości procesorów (podobna sytuacja z GPU) czasami wybór nie zawęża się tylko do dwóch modeli

 

Nie ma takiej możliwości

 

Pracujemy nad aktualizacją rankingu o kolejne modele :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...