Skocz do zawartości

Recommended Posts

W sumie to z perspektywy czasu uważam, że nie ma się czego bać :)

Faktem jest, że wymaga to trochę wprawy i skupienia, ale satysfakcja z pracy jest nieporównywalnie większa niż docięcie paru kawałków węża i złożenie wszystkiego w parę minut. Zabawa z rurkami to jednak parę dni gimnastyki z marzeniem, gięciem i wkurzaniem się, że parę milimetrów coś nie pasuje :D

Ale warto :)

 

Teraz pytanie techniczne- jakie napięcie maksymalne można uznać za bezpieczne? Sam max ustawiłem 1.400V i wydawało mi się, że wyżej będzie groźnie i dałem sobie spokój, ale widzę też, że niektórzy cisną z napięciem rzędu 1.500V, więc sam już nie wiem...

Obecnie kończy się robić 10-godzinny test OCCT Linpack z obsługą AVX i mam procesor na 4,7GHz na 1.231V z temp max 76st C na najcieplejszym rdzeniu. Tak to chyba zostawię, na 1,2V łapie resety co chwilę, a nie mam już siły, ani ochoty sprawdzania i szukania napięcia o te 0,01 niższego. I tak.jest lepiej niż planowałem :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Układ zalałem jakoś pod koniec października i do tej pory wszystko chodzi bez najmniejszego problemu. Pastele od Mayhemsa to sprawdzony produkt i wielu użytkowników (także tego forum) sobie go bardzo chwali, ja również ;)

Link to post
Share on other sites

hmm z UV to nie jestem pewien, może trzeba by spróbować zmieszać przezroczysty płyn UV z koncentratem pastela? Tylko pytanie czy właściwości UV się nie stracą przez to, bo ogólnie pastel światła nie przepuszcza. Może ktoś będzie więcej wiedział na temat płynów UV ode mnie, bo sam jakoś w takich niegustuje :)

a co do pastela to sam Ci mogę sprzedać 1 butelkę koncentratu pastel white ciut taniej niż kupiłem w angeli, jak coś to PW ;)

a tak to spotkasz praktycznie we wszystkich sklepach ze sprzętem LC, osobiście kupiłem w angela.pl i sklep polecam, dobry kontakt, precyzyjna informacja o wysyłce, wszystko na plus. No :)

Link to post
Share on other sites

tutaj masz UV White: http://allegro.pl/mayhems-pastel-uv-white-1000ml-sklepy-i4913711464.html- można odebrać w sklepach mp3store w całej Polsce. Lub za stówkę z przesyłką: http://www.3kropki.pl/p/mayhems-pastel-uv-white-1000ml.html...ale cenowo to się nie postarali ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

hmmm krąży mi po głowie kupno nowego zasilacza i zrobienie custom kabli w oplotach...

ktoś ma jakiś pomysł w co warto iść żeby pogodzić jakość zasilacza (80+ platinum 1000W+ z myślą o przyszłym sli/cf) z możliwością oplatania kabli? Chodzi mi tu o to, żeby z zasilacza kable wychodziły w stosunku 1:1- bez akcji w stylu 2 kabelki z zasilacza wchodzą jako 1 pin do wtyczki atx, bo to mi będzie samemu trudniej w oplot wsadzić...

Miałem na oku używany ax1200i w dobrej cenie ale zniknął z alledrogo i jest kicha :/

Co oprócz zasilaczy pokroju RM/AX od Corsair'a, bo w nich układ wtyczek jest najprostszy chyba. Może jakiś platimax albo super flower? Ktoś ma jakieś rady/opinie/doświadczenia? Każde słowo pomocy mile widziane ;)

Link to post
Share on other sites

i co że niewykorzysta? zasilacz będzie chodził pasywnie większość pracy więc zapewne po to kupuje... ja tak samo mam obecnie maxymalny pobór mocy na poziomie ~80W a zasilacz HX850i ...nawet jak kupiłbym 980ti o ile się doczekam... to nawet pod 100% obciążeniem tego co mam w środku pozostanie pasywnie i cicho... nawet po przejściu na 5930K/5960X pozostanie pasywnie... właśnie po to się kupuje mocniejsze zasilacze.

 

co do wyboru, samemu zastanawiałem się nad 600W Platinum i brałem pod uwagę Platimaxa i Seasonica lecz po przewertowaniu tysiąca recenzji, informacji odnośnie piszczałek, możliwości reklamacji, oplatania kabli i problemów z nimi związanych (o czym wspomniałeś) na tydzień przed zamówieniem sprzętu pojawił się HXi u nas w kraju i to był strzał w dziesiątkę... hybryda chyba powinna zakręcić śmigłem co jakiś czas nawet jak pracuje pasywnie... potrafię mieć wyłączone wentyle przez parę godzin gdy pracuję w ciszy i powiem Ci... gdyby nie to, że widzę obraz na monitorze to bym twierdził, że zasilacz nie działa bo jeszcze ani razu go nie usłyszałem...

 

i najważniejsze, jest model: HX1000i w cenie 800zł nówka... długa gwarancja i myślę, że sprzęt na lata

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz popatrzeć właśnie na seasonic`a ale ich topowe modele o certyfikacie Platinum mają niektóre kable płaskie więc oryginalnych kabli nie opleciesz :) ale za to mają dość normalne wtyczki więc custom mogą się sprawdzić, przykład kable od modelu platinum 1050 wxp3:
http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/platinum1050/seasonic_22.jpg
Ps co do kupna tak dużego zasilacza to zgadzam się Viewordem gdyż jeśli ktoś chce mieć cicho i wydajnie to ma to wtedy sens gdyż jak wiadomo większość zasilaczy osiągną max swojej sprawności i pracuję najlepiej na około 50% obciążenia +-

Edytowane przez Mlody
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja do zasilacza podchodzę dokładnie tak jak Vieworld i Mlody- ma być stabilnie, cicho i z możliwością podpięcia do niego nawet lodówki :P Zasilacz takiej mocy i jakości kupuje się na lata, więc mogę sobie pozwolić na wróżenie z kuli i stwierdzenie, że czeka mnie kiedyś SLI.

Dzięki za propozycję HXi, nie patrzyłem na niego szczerze mówiąc. Orientuje się ktoś czym się różni seria HXi od AXi?

No z tymi kablami to albo oplotę oryginalne (niechętnie) albo napiszę do producenta o nowy komplet. Kiedyś gdzieś ktoś pisał, że czasem dają nawet za darmo cały komplet jak się napisze na support, że ma się je uszkodzone czy coś, muszę to obczaić.
Z oplotami jest jeszcze opcja, że kupię wtyczki (na bittechu do kupienia do corsair'a, seasonic'a i OCZ), kable, piny, zaciskarkę (na ebay wychodzi tanio nawet) i zrobię cały nowy komplet z wymierzonymi odległościami i poukładam kable za tacką tak, jak mi się marzy. To byłby ideał, chociaż drogi. Jeszcze napiszę do bittechu jak już coś kupię i spytam ile by oni chcieli za kompletny zestaw kabli (albo tych, które potrzebuję) na wymiar w oplotach.

Teraz patrząc na allegro na używki to rocznego platimaxa 1500W można mieć za 750, a niespełna rocznego Super Flower'a 1200W za 650zł. Teraz się mocno zastanawiam czy w którąś z opcji nie pójść, bo ceny względem nówek są dużo niższe, a gwarancja jeszcze długa... Tylko te zasiłki chyba będzie ciężko opleść :/

Link to post
Share on other sites
ale za to mają dość normalne

Seasonic ma ATX24 łączony z dwóch wtyczek (łącznie 28 kabli z zasilacza schodzi się w 24 na wtyczce). Podobnie ma kwiatek w Leadexach, a Platimax 1kW ma stałą wtyczkę ATX24/EPS8 (wyższe modele jak SS/SF). Jedynie Corsair ma w miarę normalnie wyprowadzone wiązki (1:1).

Link to post
Share on other sites

główna różnica jest taka, że HXi startuje z wiatrakiem od 40% obciążenia a AXi od 20% co jest paradoksem jeśli popatrzymy na ceny... poza tym AXi jest cyfrowym zasilaczem a HXi analogowym co w tym konkretnym przypadku gdy oba posiadają "corsair link" daje to nam taką różnicę:

 

AXi is Digital. The HXi is analog with an integrated DAC to convert the signals so it can communicate with Link.

In Link, the only difference is that the AXi allows you to adjust OCP while the HXi only allows OCP on/off.

 

The HXi OCP is just on/off. If it's on, it's 40A per connector.

 

poza tym wszystkim w modelu HXi chwalą się przyłożeniem odnośnie problemu piszczących cewek co w praktyce w komentarzach szukałem szukałem szukałem i nie znalazłem żadnego komentarza świadczącego by ktoś trafił na piszczałkę, może pierwsza partia była w 100% idealna? może trafiłem też na taką sztukę? a może faktycznie one nie piszczą.... tak czy siak to hasło reklamowe + brak negatywów w pierwszych 2 tygodniach sprzedaży sprawił, że też łyknąłem AXi w nowszej, cichszej i tańszej wersji jako HXi ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wybór zasilacza padnie pewnie na coś od Corsair i póki co zwycięża HX1000i przy kupnie nowego lub szukanie czegoś pokroju używanego AX1200i w dobrej cenie. Czekam jeszcze na premierę HX1200i, bo ciekaw jestem ile sobie będą za niego wołać, a jak cena nie będzie dużo wyższa od HX1000i to wezmę większego brata i będę miał zapas mocy i ciszy ;)
Teraz i tak muszę czekać na nowy telefon i jak sprzedam wysłużonego SGS2 + stary zasilacz to kupię coś nowego. Taki przynajmniej jest plan...

Póki co hobbystycznie zająłem się rysowaniem w Sketchup'ie i postanowiłem narysować Enthoo Primo od podstaw, co by można było zaplanować układ i parę drobnych modyfikacji. Początkowo próbowałem narysować custom obudowę, ale z racji tego, że wszystkie moje prototypy były łudząco podobne do EP, to postanowiłem lekko dostosować budę do siebie, przez co (póki co) nie będę myślał o niczym szytym na miarę. No :)

Parę roboczych fotek tego, co udało mi się narysować. Dodam tylko, że nigdy wcześniej nie projektowałem nic w 3D, ani w 2D, ani nic. Mam zupełnie inną profesję, ale cała zabawa z tym rysowaniem troszkę mnie wciągnęła i mamy taki efekt :D
 

http://abload.de/img/frontpanel2stuv1.png

 

 

http://abload.de/img/frontpanel106un6.pnghttp://abload.de/img/frontpanel3h9u21.pnghttp://abload.de/img/frontpanel4q2uex.pnghttp://abload.de/img/topdustfiltera3uqp.png



Jeszcze paru rzeczy nie umiem narysować, na przykład tej pozaokrąglanej siatki przy wentylach na froncie, ale metodą prób i błędów może mi się uda. Jak ktoś ma jakiś pomysł jak to narysować, albo zna dobry plugin, który to ułatwia to proszę się nie krępować. Póki co tyle, jak będę miał jakiś kawałek na gotowo to wrzucę. Później będę się uczył renderować te obrazki i zobaczymy jak to pójdzie :)

edit 9.01.2015

Póki co powstał przedni i górny panel. Zabawy przy tym jest mnóstwo, a poziom szczegółów potrafi zabić :D
Większość drobnych rzeczy i tak chcę odwzorować, gdyż jak wiadomo byle głupota może przeszkadzać przy późniejszej modyfikacji. Margines błędu pomiarowego jest mniej więcej na max +/- 1mm (większość w okolicach 0,3mm), więc nie tak źle, chociaż jakby chcieć coś drukować lub frezować, to mogłoby być średnio. Skrzywienie zawodowe mam co do dokładności i teraz się czepiam ;)

Mały screen z top i front panelem złożonym razem + kolor :)
http://abload.de/img/epfronttopcuke1.png

Edytowane przez Agivex
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

hmmm no Phanteks? :P

postanowiłem narysować moją obudowę w 3D (z racji braku odpowiedniego modelu w sieci) żeby zobaczyć jak będą wyglądały drobne zmiany, które planuję zanim cokolwiek utne, bo raczej nie odrosna ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...